منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۳۲
شناسه خبر: 366102
گروه :خبر
2113424_3amal-khayri-1024x680-330x248
 

رئیس عقیدتی نیروی انتظامی ویژه کیش:

مصرف گرایی زمینه ساز فخرفروشی و ناهنجاری در جامعه است

رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی ویژه کیش گفت: گسترش مصرف گرایی زمینه ساز فخر فروشی، ناهنجاری و حضور در یک رقابت باطل می شود باید در مصرف اعتدال داشته و قناعت پیش باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس،حجت الاسلام علیدادی،امام جمعه کیش در نشست بصیرتی با اشاره به اهمیت شناخت انسان گفت: در علم شناخت انسان از کلمه روان شناسی استفاده می کنند نه روح شناسی به واسطه اینکه روان، هم روح و هم جسم انسان را تحت پوشش قرار میدهد.

علیدادی با بیان اینکه زمانی که روح و جسم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند از روان صحبت می شود افزود: علم روانشناسی علم پیچیده ای است و از دیگر علوم پزشکی سخت تر است زیرا در پزشکی هر شخص می تواند در حیطه تخصصی خود با موضوع به شکل ملموس و محسوس ارتباط داشته باشد اما روانشناس و روانپزشک نمی تواند برای دو نفر با مشخصه های ظاهری بیماری نسخه ای واحد بپیچد زیرا هیچگاه شرایط دو انسان مساوی نیست و منطقی نیست که انسان با دیگری مقایسه شود و هر کس تنها با موقعیت و شاخصه های وجودی خود سنجیده و مقایسه شود.

وی با اشاره به اینکه تربیت یک علم است که بر عهده مادران نهاده شده است اظهار کرد: انسان موجود ناشناخته ای است و دنیای او گاه با یک کلمه امکان دارد عوض شود و یک کلمه می تواند در روح انسان آنچنان تاثیر گذار باشد که مسیر زندگی او را تغییر دهد به همین دلیل تربیت انسان علم پیچیده ای است که در واقع برعهده خداوند است.

امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه اولین دستاوردهای دانشگاه های روانشناسی در دنیا تبدیل به کتابی به نام « انسان موجود ناشناخته » شد افزود: در قرآن کریم در رابطه با انسان پنج مرحله ذکر شده که بی شباهت به کشف معادن ناشناخته نیست.

وی « کشف، استخراج، ذوب، قطعه سازی و مونتاژ» را مراحل انسان سازی نامید و افزود: اگر تمامی این مراحل به درستی پشت سر گذاشتته شود می توان گفت که انسان کامل شده و به کمال دست یافته است.

علیدادی با بیان روایاتی از پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین علیه السلام در خصوص اهمیت وجود زن در جامعه اسلامی تاکید کرد: زنان در بازسازی جسمی و روانی مردان و آماده سازی آن ها برای حضور در میدان های کار زار و فعالیت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند به همین دلیل است که در اسلام آمده است« جهاد زن خوب شوهر داری اوست»

وی تاکید کرد: زن شهید پرور و مجاهد پرور است زیرا تربیت فرزندان را بر عهده دارد و اگر کسی فرزند خوبی تربیت کند نه تنها برای خانواده، جامعه و کشور خود بلکه برای تمام انسانیت کافی است.

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه در اسلام برای تبدیل شدن یک نوزاد تا جوانی برومند سه مرحله آزادی عمل، تربیت و مشورت ذکر شده است بیان کرد: در اسلام دستور داده شده است که 7 سال اول کودک به بازی وسرگرمی مشغول باشد و به نوعی سروری کند و در 7 سال دوم مدیریت و تربیت شود و در 7 سال سوم به عنوان مشاور و وزیر در مسائل خانواده و اجتماعی مورد مشورت قرار گیرد و باید به نظرات او اهمیت داده شود.

وی تصریح کرد: اگر به دستورات تربیتی اسلام عمل شود بی تردید فرزندان ما به انسان های ویژه ای تبدیل می شوند که برای خانواده و جامعه مفید خواهند بود.

روش های ارزشمند زندگی از نگاه اسلام

حجت الاسلام بهروز نجفی، رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی ویژه کیش نیز در این نشست با اشاره به اینکه خداوند 4 تکنیک برای زندگی سالم ارائه کرده است گفت:  کسانی که می خواهند زندگی ارزشمند در خانه و جامعه داشته باشند  باید به فکر آینده باشند و فقط به حال ننگرند تا در تمام زمینه ها آینده خود و فرزندانشان درخشان باشد.

وی افزود: کسانی که در زندگی دارای مدیریت بود و براساس روش های دینی زندگی می کنند زندگی با نشاط و همراه با تفیقات روزافزون خواهند داشت.

نجفی  دومین تکنیک یادشده در قرآن کریم را توجه به زیبایی های آفرینش الهی دانست و اظهار کرد: باید زیبایی های آفرینش را با چشم دل دید و تنها به ضعف ها تکیه نکرد.

وی ادامه داد: باید با تمام وجود خوبی کرد و همانگونه که خداوند با خوبی های فراوان بسیاری از عیوب انسان ها را می پوشاند تلاش کنیم تا از عیوب دیگران چشم پوشی کنیم.

رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی ویژه کیش وفاداری را چهارمین ویژگی و تکنیک زندگی سالم عنوان کرد و ادامه داد: باید نسبت به الطاف و نعمت های بیکران الهی شکر گذار باشیم و آنچه را اسلام به ما هدیه داده باری ارتقاء و کمال بخشی استفاده کنیم و از مصرف گرایی و اسراف دوری کنیم زیرا گسترش مصرف گرایی زمینه ساز فخر فروشی و ناهنجاری و رقابت های باطل می شود.

پویایی و بالندگی در سایه توجه خانواده

سرهنگ «رحیم جهانبخش» فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش نیز در این مراسم که به عنوان یک استاد روانشناسی به ارائه برنامه پرداخت با اشاره به اهمیت شناخت همسران از یکدیگر به ارائه ویژگی هایی از مردان و زنان و رعایت آن ها توسط طرف مقابل گفت: همراهی و تحمل همسران موجب بالندگی و پویایی کارکنان نیروی انتظامی می شود و به فرموده رهبر کبیر انقلاب “از دامن زن مرد به معراج می رسد” و دارای مقبولیت اجتماعی می شود.

وی با اشاره به برخی ویژگی های خاص در مردان افزود: زبان بدن به همان میزان که در آقایان قوی است و تمامی خصوصیات درونی خود را با رفتار و چهره نشان میدهند اما در زبان بدن توسط آنان بسیار کمتر از بانوان است و بانوان برای بیان درخواست های خود باید آن را به صراحت بیان کنند.

این استاد روانشناسی با تاکید بر اینکه مردان مهر و علاقه خود را در عمل و رفتار به خانواده اثبات می کنند یادآور شد: مردان به دلیل مسئولیتی که در محاسبه شرایط زندگی دارند کمتر زیر بار تعهد می روند اما تعهداتی را که بپذیرند معمولا به خوبی انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه مردان به کارهای مشترک علاقمندی نشان می دهند، فراموش کاری، لذت بردن از شادی همسران، علاقمندی به حل مسئله را از دیگر ویژگی های مردان دانست.

جهانبخش بهترین پاداش مردان را مورد تایید قرار گرفتن از سوی همسران عنوان کرد و افزود: مردان برای تجدید نیروی ذهنی در روز چندین بار شاید نیاز به تمرکز داشته باشند که به آن چاه خاموشی می گویند و در آن لحظه مرد به نقطه ای خیره شده و گویا خاموش می شود تا با تمرکزی دوباره به زندگی باز گردد.

حس مالکیت قوی، اهمیت رعایت سلسله مراتب، نیاز به صراحت در درخواست را از دیگر خصوصیات مردان عنوان کرد و افزود: مردان زنانی را بیشتر دوست دارند که پیچیده صحبت نکنند، خصوصیات مردانه نداشته باشند، مادی گرا نباشند و به ارزش و اهمیت خانواده آگاه باشند.

وی با تاکید بر اینکه تربیت کودکان ویژگی ها و پیچیدگی های خاصی ندارد که نسبت به هر کودک متفاوت است استفاده از تجربیات کارشناسان را بسیار مهم ارزیابی و خاطر نشان کرد: توان« نه» گفتن را به کودکان بیاموزیم، فرصت بازی با وسایل ساده مانند بازی های خانه سازی و بازی هایی که نیاز به ساخت و توجه ذهنی دارند و بازی با شن و ماسه را به کودکان بدهیم و از وسایل بازی آماده کمتر استفاده کنیم تا بتوانیم خلاقیت کودکان را شکوفا کنیم.

این تحلیل گر پدیده های اجتماعی تصریح کرد: به استفاده کودکان از فضای مجازی دقت کنیم تا در هر گروهی فعالیت نداشته باشند و نحوه استفاده از این فضا را به کودکان بیاموزیم.

به گفته این مقام مسئول در نیروی انتظامی ایجاد خانه کودک در لوای داراالقرآن از فعالیت هایی است که در آینده نزدیک توسط نیروی انتظامی ویژه کیش مخصوص فرزندان کارکنان این مرکز انجام خواهد شد.

در پایان این مراسم به شرکت کنندگان در این دوره آموزشی  در راستای حمایت از کارآفرینان و توجه به اقتصاد مقاومتی از سوی فرماندهی نیروی انتظامی ویژه کیش بن های خرید از بازار پیاده راه هنر که در آن کارآفرینان جزیره کیش اقدام به فروش محصولات تولیدی خود می کنند اهدا شد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت