منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۳
شناسه خبر: 234358
گروه :خبر
download

مگر می شود زمانی که یزید علنا شراب­خورای می­کند، گفت: کربلا درس مذاکره است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس، اگر از عاشورا یک درس بگیریم و آن هم اینکه سید و سالار و شهیدان می­ فرمایند: مثلی لایبایع مثله(لهوف.ص22). برای همه اعصار کافیست. همه میدانیم که عاشورا تقابل تفکر یزیدی و حسینی است. عاشورا ریشه تمامی انقلاب­های دنیاست. تا زمانی عاشورا و درس عاشورا در یک جامعه زنده باشد آن جامعه محال است ذلت و خفت را بپذیرد. درس عاشورا درس تقابل تفکرحسینیان در برابر تفکر شوم یزیدیان است. عاشورا برهه­ای از تاریخ است که باید علت وقوع آن را تفکر کرد. ارزش­های جامعه نبوی تنها پس از 48سال از رحلت پیغمبر به چنان زوالی رسیدند که حسین(علیه السلام) را به قیام وا داشت.

 

کربلا نتیجه زوال و انحطاط ارزش­ها از یک سوء،  سکوت و عملکرد بد خواص از سوی دیگر است. جایی که ارزش­های اصیلی که پیامبر بخاطر آنها پیامرسان شده بود کم کم رو به زوال رفت. در این میان سکوت خواص دنیاطلب و منفعت طلب باعث شد که آتش این زوال بیشتر شود. حقیقت این است که اگر خواص درست عمل می­ کردند و نسبت به قیام حسینی روشنگری می­ کردند قصه تاریخ عوض می­شد. خواصی که در جامعه نبوی جای حسین را در آغوش پیامبر دیده بودند اما دنیا طلبی مانع از گفتن حقیقت شد. ارزش­های جامعه روبه زوال رفت و برای احیاء ارزش ها و آگاهی مردم باید سر حسین(ع) بر نیزه می­ رفت.

 

خطر این است که اگر امروز ارزش­ها و آرمانهای امام تحربف ونادیده گرفته شوند برای احیاء دوباره آنها باید هزینه سنگینی پرداخت کرد.­­  خواصی که یک روز در کنار امام بودند، می شنیدند و می دیدند رفتار امام در مقابل مستکبرین را اما امروز سکوت کردند. سکوت خواص هزینه سنگینی است که نه خواص بلکه نظام اسلامی باید پرداخت کند.

 

هنوز چند صباحی نگذشته که امام(ره) فرمودند امریکا شیطان بزرگ است. و می بینیم که قران های آمریکایی بر سر نیزه است. این بار نه از سپاه معاویه بلکه از سپاه علی قران­ها را برای آمریکایی ها بر سر نیزه میکنند و به دنبال تطهیر چهره ی شیطانی آمریکا هستند.

 

اما عاشورا زمانی شکل گرفت که در صفین قران­ها بر سر نیزه رفت.

 

انقلاب اسلامی نتیجه درس گرفتن از عاشوراست و تا زمانی که این درس در جامعه اسلامی زنده است یعنی مقابله با استکبار باید باشد.

 

هجمه ی بی سابقه به فلسفه­ عاشورا همواره در حیات انقلاب اسلامی بوده است.

 

آن زمان که اصلاحات ناقص به دنیا آمد عاشورا را نتیجه خونریزی بدر و خیبر دانست. برای برداشتن تقابل تفکر حسینی و یزیدی شروع به فلسفه بافی در مورد قیام عاشورا شد.

 

برای توجیه اقدامات سیاسی جریان اصلاحات و به اصطلاح تئوریسین­ های آن عاشورایی دیگری غیر از تقابل حسینیان و یزیدیان به نمایش گذاشتند.

 

اما امروز نیز  اندیشه اعتدال ناقص به دنیا امده است و برایند اصلاحات، کارگزان و اصحاب فتنه است.

 

اندیشه اعتدال نیز همانند اصلاحات فلسفه­ دیگری از خط امام و عاشورا را تعریف میکند.

 

خط امامی که از نزدیک شدن به آمریکا ابایی ندارد. اندیشه­ای که کربلا و عاشورا  راسراسر درس تعامل و مذاکره می­داند. مگر می شود زمانی که یزید علنا شراب­خورای می­کند. گفت:  کربلا درس تعامل و مذاکره است.

 

عاشورا، اصلاحات آن را جنگی قبیله­ای و اعتدال آن را درس تعامل می داند.

 

عاشورا اگر تقابل فرزند  پیامبر(ص) با فرزند ابوسفیان باشد. نه تنها درس تعامل و مذاکره نیست بلکه درس سراسر تقابل است. آنان که فراموش کردند حسین(ع) فرمود. مثل حسین(ع) با مثل یزید بیعت نمی کند.کجای عاشورا و کربلا درس مذاکره است.

 

اگر مثل حسین(علیه السلام) با مثل یزید بیعت نمی کند. پس مثل خمینی(ره) نیز با مثل آمریکا بیعت نمی کند.

 

خطر تحریف عاشورا برای توجیه اقدامات سیاسی خطری بزرگ است که نه سکوت علما و نه سکوت خواص را بر می­ تابد.

 

انها که اشتیاق دارند اوباما را در آغوش بکشند حق ندارند از امام حسین(ع) هزینه کنند.

 

امام حسین(علیه السلام) حتی از شبهه­ی نزدیک شدن به دستگاه خلافت اموی دوری می­ کرد. کسانی که صفین  علی(علیه السلام) را قبول نداشتند و بدر پیامبر(ص) را قبول داشتند. همان­هایی بودند که صلح حسن(علیه السلام) را قبول نداشتند ولی صفین علی(ع) را قبول داشتند. همانها بعدها عاشورای حسین(ع) را قبول نکردند اما صلح حسن(ع) را قبول داشتند.

 

 

محسن باقری

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور