منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴
شناسه خبر: 192501
گروه :خبر
image278214

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: مشکلات و گرفتاری‌های مختلف در برخی واحدهای تولیدی و صنعتی ناشی از تحریم نبوده بلکه ریشه آن در مدیریت‌ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سردار محمدرضا نقدی عصر روز دوشنبه در بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه فعال استان اردبیل، هدف از سفر خود به استان اردبیل را بازدید از صنایع استان و موضوعات فرهنگی بیان کرد وگفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری هرکس در عرصه تولید کار کند، در حال جهاد است.

وی افزود: امروز صنعتگران و تولیدکنندگان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند از این رو باید برای افزایش بهره وری تلاش کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه متاسفانه تعداد زیادی از صنایع تعطیل، راکد و مشکل دار هستند، تصریح کرد: گیر و گرفتاری و مشکلات صنایع، تحریم نیست؛ وقتی با صنعتگران که در حال جهاد اقتصادی اند، در مورد مشکلاتشان  گفت‌وگو می‌کنیم، می بینیم که مشکلات و گرفتاری‌های مختلف در برخی واحدهای تولیدی ناشی از تحریم نبوده بلکه ریشه آن در مدیریت‌ها است؛ از این رو باید با همکاری و همدلی زیر بال تولید و صنعت را بگیریم.

وی افزود: بررسی برخی صنایع مشکل دار که با ظرفیت بسیار پایین کار می کنند وتراز مالی شان مثبت نیست، موید این مطلب است که اغلب مشکلات ناشی از ناهماهنگی ها و ضعف مدیریتی و برنامه های ناصحیح است.

  بانک‌ها و واردات مواداولیه عمده مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی

نقدی با اشاره به مشکلات ناشی از قطعی گاز یک واحد تولیدی و فاسد شدن بیست تن شیر به خاطر این مشکل، یادآور شد: در صنعتی که اگر گازش قطع شود، خسارت زیادی به بار می آورد ، مدیران باید بصورت اصولی مدیریت کنند و طلب کاری از دولت و بدهی هزینه گاز به دولت، باید با مدیریت اصولی تهاتر شود.

وی مشکلات مراکز تولیدی و صنعتی را عمدتاً با بانک ها، سودهای بانکی، بازار، واردات مواد اولیه و مالیات عنوان کرد. گفت: درصدد هستیم تا با میانجیگری میان دستگاه های مختلف مشکلات واحدهای تولیدی راکد حل شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور تاکید کرد:امروز  صنعتگران و تولیدکنندگان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند از این رو  باید برای افزایش بهره وری تلاش کنند.

اردبیل 60 واحد تولیدی و صنعتی راکد دارد

نقدی با ابراز تاسف از وضعیت صنعت نساجی اردبیل که حدود 400 میلیارد تومان سرمایه روی زمین مانده است، گفت: متاسفانه ناهماهنگی میان بانک ها، مدیران صنعت و بخش خصوصی و دستگاه قضایی باعث شده تا  هزار و 100 فرصت شغلی برای محصولی که بازار دارد، از دست برود.

وی تصریح کرد: در استان اردبیل چندین هزار فرصت شغلی ایجاد شده است اما برای فعال کردن ظرفیت ها و ایجاد اشتغال مشکلات مدیریتی وجود دارد به طوری در حال حاضر  که در شهرک صنعتی اردبیل  60 واحد صنعتی و تولیدی راکد است.

این مسئول گفت: باید همه برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی تلاش کنند و راهکارهای اساسی بدهند، چرا که چرخیدن چرخ‌های صنعت و تولید در کشور زمینه‌ساز رشد اقتصادی می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است