منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۴
شناسه خبر: 345964
گروه :خبر
IMG_9078

امام جمعه بندرلنگه گفت: مشکل تعطیلی کارخانه‌ها تنها قاچاق کالا نیست بلکه برخی از این کارخانه فرسوده می‌باشند و سال‌ها از عمرشان می‌گذارد و همچنین کارخانه‌های تولیدی باید کالای با کیفیت تولید کنند تا توان رقابت با کالای خارجی داشته باشند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مــــرواریــــد نــــیــــوز؛ آیت الله سید محمد جواد رکنی حسینی امام جمعه بندرلنگه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با وزیر، معاونان و مدیران وزارت اطلاعات اظهار داشت:  این وزارتخانه را «سنگری بسیار مهم و حساس» و «چشم بینا و بیدار نظام اسلامی» خواندند و فرمودند؛ وزارت اطلاعات، پوسته‌ سخت نظام است و به هیچ‌ وجه نباید آسیب‌پذیر شود.

وی در بخش دیگر از سخنانش افزود:  ۲۴ مرداد ۱۳۶۹، بر اثر فشار رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و پایداری مردم و هوشیاری و تدابیر امام (ره)یادآور روزی دیگر از روزهای پرافتخار دفاع مقدس ملت ایران در مقابل متجاوزان بعثی است.

رکنی اظهار کرد: حاکمان بعث عراق که چند روز پیش از ۳۱ شهریور ۱۳۵۹، قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر را رسماً ملغی اعلام کرده و سپس ناجوانمردانه کشورمان را از راه هوا، زمین و دریا مورد هجوم قرار داده و جنگی خانمان سوز و تمام عیار را به ملت انقلابی ایران ، تحمیل نموده بودند و شیرینی پیروزی بر استکبار و رژیم دست نشانده اش در ایران را در کام ملت تلخ کرده بودند.

وی افزود: پس از حدود ده سال، ناگزیر شدند که پذیرش خود را نسبت به تمامی مفاد همان قرارداد رسماً اعلام نمایند، نیروهای خود را که حدود ۲۴۰۰ کیلومتر مربع از خاک کشورمان را در اشغال داشتند، به پشت مرزهای دو کشور فراخوانند و آزادگان سرافراز ایران را به آغوش کشور بازگردانند.

خطیب نمازجمعه بندرلنگه تصریح کرد: وعدۀ الهی بار دیگر در این روز تحقق یافت و حاکم مستبد و خونریز عراق، سرافکنده و شرمنده با ارسال نامه ای به ریاست جمهوری وقت ایران تعهد و پایبندی خود را به این قرارداد اعلام کرده و برگ زرین دیگری از تاریخ مشعشع دفاع مقدس ملت ایران ورق خورد.

امام جمعه بندرلنگه برخورد دوگانه سازمان ملل و استکبار در قضیه سوریه  و محاصره تکفیری ها و کشتار و قاتل مردم سوریه محکوم کرد گفت:  در این جریان داد استکبار بالا رفته که باید اتش بس بدید  و راه  خروج درست کنید ولی عربستان که بیش از یک سال است مردم مظلوم یمن را به خاک خون کشیده است و هیچ جای امنی را در یمن نگذاشته است و از حقوق بشر هیچ خبری نیست .

وی ادامه داد: سازمان ملل ضمن اینکه خفه خوان گرفته دارد حمایت می کند و آمریکا و انگلیس هر نوع اسلحه و سلاح کشتار جمعی که عربستان می خواهد میلیارد ها سلاح در اختیار این رژیم  کودک کش می گذارند .

رکنی  آل سعود  را آلت دست استکبار خواند و عنوان کرد:  امروز جنایات آل سعود در یمن ، بحرین ، سوریه ، عراق ، افغانستان و پاکستان  مشخص است و هر جای که انفجار می شود ردپای آل سعود است .

خطیب جمعه بندرلنگه  مبارزه‌ اساسی با قاچاق کالا را یکی دیگر از دغدغه‌های رهبری دانست و گفت: معظم له در این زمینه تأکیدات جدی داشتند. مبارزه با قاچاق زمانی محقق می‌شود که دائمی باشد و نه مقطعی و این مبارزه باید با قاچاق کلان باشد .

وی اضافه کرد: در مبارزه با قاچاق کالا  در مناطق مرزی باید فکری برای معیشت واشتغال مرزنشینان بود  و در جایی که نه کشاورزی و نه شرایط آب و هوایی مساعد وجود دارد و مردمی که حافظ این مرزهای آبی می‌باشند باید چاره‌ای اساسی در خصوص اشتغال اینان اندیشید.

رکنی در پایان تاکید کرد: مشکل تعطیلی کارخانه‌ها تنها قاچاق کالا نیست بلکه برخی از این کارخانه فرسوده می‌باشند و سال‌ها از عمرشان می‌گذارد و همچنین کارخانه‌های تولیدی باید کالای با کیفیت تولید کنند تا توان رقابت با کالای خارجی داشته باشند که رانت‌خواری یکی دیگر از مشکلات مبارزه با قاچاق است و باید با این معضل هم مبارزه شود و مبارزه با قاچاق زمانی موفق است که رانت‌خواری نباشد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی