منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴
شناسه خبر: 367089
گروه :خبر
________20110723_2014431947

ائمه جمعه استان هرمزگان اظهار کردند: مشکلات کشور با تکیه بر توان داخلی حل می شود و اعتماد به آمریکائیها اشتباه تاریخی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر اینکه مشکلات کشور با تکیه بر توان داخلی حل می شود،اظهار کردند: اعتماد به آمریکائیها اشتباه تاریخی است و در تاریخ هم دولتمردان هروقت به آمریکاییها اعتماد کردند از پشت خنجر خوردند.

آمریکا هیچ کجای دنیا جایگاهی برای زور گویی ندارد

آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به انتخابات آمریکا گفت: هیچ فرقی نداشت که چه کسی رییس جمهور آمریکا شود چون آمریکایی ها ثابت کرده اند اگر در شعار و در تبلیغات انتخاباتی کمی با هم متفاوتند اما در عمل همه آنها با سیاست های خصمانه و کثیف  کشورشان را اداره می کنند. اگر آمریکا به عقل بیاید، رفاقت با کشور ها به نفعش خواهد بود، اما رفاقت و ارتباطی که با چپاول و قلدری همراه نباشد زیرا دوران قلدری و زورگویی به اتمام رسیده است و امروز جهان به آگاهی در مقابل استکبارب رسیده است.

نعیم آبادی یادآور شد: شعار مرگ بر آمریکا از ایران شروع شد و امروز با شناختی که جهان از استکبار آمریکا به دست آورده این شعار از مرزهای ایران عبور کرده و به کل دنیا و حق طلبان رسیده است و این یعنی آمریکا هیچ گوشه ای از دنیا جایگاهی برای زور گویی ندارد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با محکوم کردن حادثه تروریستی سامرا گفت: در حادثه اخیری که در سامرا پیش آمد تعدادی از هموطنان ما به درجه رفیع شهادت رسیدند که بخشی ا شهدا مربوط به استان خودمان بود. تروریست های تکفیری با این هدف که با انجام حملات تروریستی بتوانند شیعیان را از باورهای خود دور نمایند دست به این حرکات وحشیانه می زنند اما آنها باید بدانند ما شیعیان هرگز دست از ائمه خود نخواهیم کشید و تا آخرین نفس دوستدار امامان خود خواهیم ماند.

مشکلات کشور با تکیه بر توان داخلی حل می شود

حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته جزیره کیش با اشاره به اینکه انتخابات آمریکا یک فرصت طلایی و تاریخی برای افشای جنایت ها و افتضاحات تاریخی آمریکایی از تریبون های تبلیغاتی خودشان بود گفت: با انتخابات آمریکا یک فرصت تاریخی و طلایی پیش آمد تا آمریکاییها جنایت ها و افتضاحات تاریخی خود را از زبان خودشان و با تریبون تبلیغاتی خودشان به دنیا نشان دهند.

وی افزود: کشوری که ادعا می کرد مهد قانون، آزادی، ارزش ها و در دنیا شماره یک است نشان داد که از درون توخالی است.

خطیب جمعه کیش ادامه داد: اینکه در آمریکا چه کسی بر مسند قدرت می نشیند یا چه کسی شکست می خورد درر سیاست هایی آمریکایی ها و دشمنی آن ها نسبت به ما تغییر حاصل نخواهد شد و آن ها همچنان به دشمنی با ما ادامه خواهند شاید تنها تاکتیک ها و روش های این دشمنی عوض شود.

وی تاکید کرد: ما آن ها را همواره بد عهد و ظالم می دانیم و اگاه هستیم که آن ها از خیانت و بدعهدی خود دست برنخواهند داشت.

علیدادی با بیان اینکه اعتماد به آمریکائیها اشتباه تاریخی است اظهار کرد: در تاریخ هم دولتمردان هروقت به آمریکاییها اعتماد کردند از پشت خنجر خوردند ماباید با اتکا به توان داخلی و جوان های ارشمند و تحصیل کرده دست به دست هم داده و به فضل خداوند کارها را پیش ببریم.

وی همچنین با اشاره به لزوم مطالعه اسناد جاسوسی آمریکا توسط دانش آموزان و دانشجویان تصریح کرد: فرزندان ایران اسلامی و به خصوص نسل جوان باید بدانند که این افراد چه ظلم ها و جنایت هایی علیه ملت و کشور ما مرتکب شدند و با درست کردن لانه جاسوسی در ایران هر روز علیه ما نقشه های رنگارنگ می کشیدند.

تاسیس دفتر اتحادیه اروپا ایجاد لانه فساد برای غرب خواهد بود

حجت الاسلام مختاری، امام جمعه شهرستان حاجی آباد در نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته با بیان اینکه انتخابات چهره آمریکا را برای همه مردم جهان و خود مردم آمریکا آشکار کرد، گفت: دولت امریکا با همه بوق های تبلیغاتی و حمایت های دلاری عربستان و اسرائیل برای به کرسی نشاندن نامزد انتخاباتی خود هم نتوانستند کاری از پیش ببرند و مردم با همه این تبلیغات به ترامپ رای دادند.

امام جمعه حاجی آباد با اشاره اینکه مردم آمریکا نسبت به دولت خود بی اعتماد هستند افزود: دولت آمریکا نسبت به وضعیت شهروندان خود بی تفاوت است و پول و قدرت همیشه به قشر خواصی تعلق دارد و مردم آمریکا سالانه 33 هزار نفر کشته و 43 هزار نفر از امریکایی ها از گرسنگی رنج می برند و نه بلند مردم به گزینه دولت یعنی نه به سیاست سیاستمداران آمریکایی بود.

وی افزود: حالا مسئولینی که در داخل کشور می‌نشینند و کلید حل مشکلات کشور را در گروه سازش با آمریکا می دانند، کشوری که خودش بحران‌زده و بدبخت است می‌خواهد کشور دیگر را نجات دهد.

مختاری افزود: مشکلات کشور ما با تکیه بر توان داخلی و اعتماد به نیروی جوان و اجرا کردن اقتصاد مقاومتی قابل حل است و این را بارها رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای بیان کردند.

مختاری به اقدام اتحادیه اروپا برای گشایش دفتری در تهران اشاره کرد و اظهار داشت: آنها تمایل به افتتاح دفتری در تهران دارند که با مخالفت انقلاب دوستان روبه‌رو شده و قوه قضاییه نیز مخالفت صریح خود در این زمینه را با دلایل اعلام کرده است، چون عدم لزوم تاسیس چنین دفتری با توجه به وجود سفارت هر کشور در ایران و همچنین مثال روسیه که در این اتحادیه عضو نیست و همچنین خواسته برخی جاسوسان را برای مصونیت با ایجاد دفتر عنوان کرده که شاخه‌ای کاپیتولاسیون از آن  بیان کرده است.

وی ادامه داد: تاسیس چنین دفتری در تهران ایجاد لانه جاسوسی و فساد برای غرب خواهد بود زیرا در ایران نیز عده‌ای جاسوس با عنوان دو تابعیتی و همچنین NGO های غرب‌گرا در ایران که برای حفظ منافع آمریکا و انگلیس تمام تلاش خود را می‌کنند وجود دارد.

جامعه انقلابی اجازه افتتاح مرکز باجگیری را به غربی ها نخواهد داد

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه شهرستان  با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکاگفت:چگونه می توان به نظامی امید بست که خودش در درونش با چالش های جدی و بعضاًغیر قابل حل مواجه است لذا واقعیت آمریکا را رسانه های امپریالیستی ترسیم کردند در حالی که ابر قدرتی خیالی بیش نیست.
وی با اشاره به برخی از اعترافات و اظهار نظر های شرم آور نامزدهای انتخاباتی ضمن فراهم شدن زمینه های فرو پاشی جبهه استکبار،تأکید کرد:واقعیت دولت و کشور آمریکا در جریان انتخابات به ویژه مناظره های دو نامزد ریاست جمهوری، بر دنیا آشکار شد و چهره واقعی آنها علی رغم تبلیغات دروغین بر همگان روشن شد.

میرزایی با اشاره به روز کتاب و کتاب خوانی گفت:دستگاههای مسؤل مانند ارشاد باید در تولید کتاب خوب و گسترش فرهنگ کتاب خوانی تلاش کنند چرا که جامعه علاقه مند به کتاب با مردمی که تمایل به کتاب و مطبوعات ندارند متفاوت است.
وی با بیان اینکه جامعه انقلابی اجازه افتتاح مرکز باجگیری را به غربی ها نخواهد داد، افزود:به موجب دفتر اتحادیه در پارلمان اروپا در رابطه با گسترش روابط با ایران شروطی مثل نفی حق قصاص و یا به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را مطرح می شود که برای هر مسلمان ایرانی موجب شرم است.

 

دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ذاتی است

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروزی ترامپ را نشان دهنده اوج یاس و ناامیدی مردم امریکا از سیاست مدارانشان برشمرد و تشریح کرد: آبروریزی این دو نامزد و به تعبیر صحیح تر اوضاع کنونی آمریکا را افشا کرد و چهره واقعی کشور و جامعه آمریکایی علی رغم تبلیغات دروغین گذشته ،آشکار شد ولی متاسفانه برخی رسانه های داخلی در حالی که می توانستند از این موضوع در افشاگری ماهیت آمریکا بهره ببرند اما انگیزه ای برای نشر آن نمیبینیم .

وی با بیان اینکه با تغییر دولت ها ماهیت استکباری و چپاولگری آمریکا تغییر نمی کند و دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ذاتی است و دموکرات و جمهوری خواه هم در این دشمنی فرقی نمی کنند افزود: به فضل الهی زمینه فروپاشی جبهه استکبار و زدن سر آن که آمریکاست فراهم شده و ثابت شده که آمریکا ابرقدرت خیالی با واقعیت پوشالی است و به گفته امام ،جمهوری اسلامی با سرعت به مسیر خود ادامه خواهد داد و هر دشمن خارجی و منافق داخلی که بخواهد جلوی این حرکت را بگیرد؛زیر پا له خواهد کرد.

سیاست خصمانه آمریکا همچنان ادامه دارد

خطیب جمعه چارک با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور جدید آمریکا گفت: ترامپ  مصلحت کشورش را برمصلحت تمام جهان مقدم میداند این بدین معنی است که باهرچیزی وباهرکسی که بامصلحت آمریکا مخالف باشد با آن دشمنی خواهندکرد .

وی افزود: سیاست خصمانه‘استعمارگرانه و ظالمانه آمریکا با عوض شدن رئیس جمهور تغییر نخواهد کرد چراکه خلق وخوی استعمارگر تغییر یافتنی نیست.

امام جمعه بندرچارک در پایان ازراه اندازی ایستگاهی بین راه جهت خدمات دهی به زائرین اربعین ابراز خورسندی کرد و از دست اندرکاران این کارخیر تشکر و قدردانی کردند و خدمت به زائران را درواقع خدمت به امام شهید دانست.

دفتر اتحادیه اروپا همان لانه جاسوسی است

سید مهدی تاج زاد، امام جمعه شهرستان رودان  با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: واقعیت های کشورآمریکا در جریان تبلیغات کاندیداها و دو نامزد اصلی جمهوری خواه و دمکرات در جلسات رسمی به جهانیان مشخص و فهمیدند که در آمریکا با این همه مشکلی که در داخل وجود دارد خبری نیست و این فرصتی بود که مردم جهان آمریکا را بهتر بشناسند.

وی تصریح کرد: متاسفانه بعضی از رسانه های داخلی برای کلینتون تبلیغات گسترده ای راه انداخته بودند و باور نداشتن که کلینتون همان اوباما و ریگان است و هیچ کدام با یکدیگر فرقی نمی کنند و همان سیاست ها را دنبال می کنند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان رودان به راه اندازی دفتر اتحادیه اروپا درتهران اشاره و اضافه کرد: عادی سازی روابط یعنی اینکه اروپایی ها در تهران حضور داشته باشند وبرای غرب گراها در داخل برنامه ریزی داشته باشند و بگویند که ایران حق ندارد از محور مقاومت حمایت کند،حق ندارد قاچاقیان مواد مخدر را اعدام کند و به طور مستقیم در امور داخلی کشور دخالت کنند و شفاف بگوییم این دفتر اتحادیه اروپا نیست بلکه لانه جاسوسی غرب در تهران است.

استکبار درصدد برهم زدن امنیت امت اسلامی است

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک  اظهار کرد: استکبار همیشه به دنبال اختلاف افکنی و بر هم زدن امنیت و آسایش امت اسلام است و متاسفانه بسیاری از این دولت ها و حکام کشورهای بی خرد اسلامی همدست و حامیان اصلی آنها هستند.

وی افزود: آنچه امروز باعث نگرانی و آتش فتنه در جهان اسلام شده دو رنگی و دسیسه هایی است که دشمنان اسلام بر سر امت های اسلام ایجاد کرده و  مسلمان را به دست مسلمان دیگری و کشور اسلامی را به دست کشور اسلامی دیگر نابودی می کند و زنجیر وار جوامع اسلامی را به خاک و خون کشانده است .

خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک اذعان کرد: با توجه به حربه ها و سیاست های دشمنان اسلام و مسلمین از همه اهل سنت بویژه علما و بزرگان آنها انتظار داریم اینگونه حرکات های غیر انسانی  و وحشیانه را به شدت محکوم کنند.

اعتماد به آمریکا یک اشتباه راهبردی است

امام جمعه شهرستان بستک با تاکید بر اینکه لقمه بر نسل انسان تاثیر می گذارد افزود: اسلام هر راهی را برای کسب روزی و امرار معاش درست نمی داند و امروزه معضلات اجتماعی سبب شده تا در بحث لقمه کمتر دقت شود که بعضا خیلی از درآمد ها شبهه ناک و حرام است.

وی تاکید کرد: انسان برای تمام امور زندگی خود می بایست برنامه ریزی درست نماید از جمله برای کسب درآمد حلال، زیرا مال حلال برکت آور و رضایت بخش است ولی لقمه حرام علاوه بر بی برکت بودن باعث غفلت انسان نیز می گردد. همانگونه که امام حسین (ع) علت بی تاثیر بودن موعظه های خود را برای لشکریان کفر در صحرای کربلا، پر بودن شکم ها از لقمه حرام عنوان کرد.

قائدی پویایی و سلامت اقتصادی را از شرایط اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی در شرایط فشار، کشور رشد و شکوفایی خود را حفظ کند. اقتصاد مقاومتی درون زا است و متکی به قدرت بیرون نیست.

وی تصریح کرد: تفکر آمریکایی، تفکر آمریکایی صهیونیستی است و نگاه از بالا به پایین است و یا به بیان دیگر نگاه گرگ و میش است و فرقی بین ترامپ و هیلاری نیست. آمریکایی ها زیر حرف خود می زنند و قابل اعتماد نیستند. آمریکا همان جنایتکار قدیمی است و اعتماد به آمریکا یک اشتباه راهبردی است که بعد از 40 سال هنوز بعضی از مسئولین این را نمی فهمند. بصیرت افزایی و تعمیق آن، ناکامی دشمن را به دنبال خواهد داشت.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است