منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴
شناسه خبر: 209503
گروه :خبر
IMG_1392

مدرس ارتباطات و رسانه در دانشگاههای هرمزگان گفت:مسائل مشکلات استان در آینه خبر استان اطلاع رسانی و حساس سازی منعکس نمی شود و خبرنگاران تنها منعکس کننده تولیدات روابط عمومی ها هستند.

سیدرضاهاشمی زاده ، مدرس ارتباطات و رسانه در دانشگاههای استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه خبرنگاری و تولید محتوای خبری نیاز به آموزش و مهارت دارد، گفت:خبرنگار زبده کسی است که خود را از آموزش و تجربه محدود نمی کند و خبرنگارمانند انسانی که به اکسیژن نیاز دارد به آموختن نیازمند است.

 

وی با اشاره به آموزش های دانشگاهی رشته روزنامه نگاری در استان تصریح کرد:آموزش های دانشگاهی بر اساس چند دهه پیش تهیه شده که پوشش دهنده جامعه خبری نیست و در سالهای اخیر به دلیل مسائل مختلفی ورودی دانشجو به این رشته کاهش یافته است.

 

هاشمی زاده اظهار کرد:در استان هرمزگان با دو دسته از رسانه های مرتبط به دولت و بخش خصوصی مواجهه هستیم که در بخش دولتی به دلیل سالها فعالیت از پختگی و مهارت بیشتری برخوردار هستند.

 

وی افزود:این به این معنا است که فعالیت رسانه های دولتی استان در سطح متوسط است و نسبت به رسانه های غیر دولتی از استاندارد های قابل قبولی برخوردارند.

 

هاشمی زاده با بیان اینکه جایگاه خبری استان در اطلاع رسانی در حد متوسط است، گفت:مسائل مشکلات استان در زمینه های زیست محیطی، کمبود آب، بحران های طبیعی و غیره در آینه خبر استان اطلاع رسانی و حساس سازی منعکس نمی شود و خبرنگاران عادت کرده اند تنها منعکس کننده تولیدات روابط عمومی ها و مراکز تهیه کننده خبر باشند.

 

مدرس ارتباطات و رسانه در دانشگاههای هرمزگان با بیان اینکه با ظهور اینترنت جنبش دیگری در حوزه مجازی، تارنماها، وبلاگ ها و روزنامه نگاری شهروندی بر اساس تجربه شخصی در حال گسترش است، تاکید کرد:رشته های دانشگاهی نتوانسته خود را با فعالیت های ارتباطی در عرصه مجازی منطبق کند و عقب افتادگی وجود دارد.

 

وی اظهار کرد: تولید آگاهی نیازمند سواد خبری است که با دانش آموختگی، تسهیلات مرتبط خبری و کسب تجربات افراد وابسته است.

 

هاشمی زاده تاکید کرد:خبرنگاران هرمزگان از حضور میدانی و در صحنه بودن دور شده اند و خود را در اتاق محبوس کرده که بیشتر به آماده خوری خبری عادت کرده اند لذا خبرنگار باید در صحنه حضور داشته باشد و به دنبال تحقق خواسته های مردم باشد.

 

وی تصریح کرد: اگر صدای مردم در برابر کلمات خبرنگاران شنیده نشود، اعتماد عمومی به خبر کاهش می یابد و در حال حاضر نیز تیراژ رسانه های چاپی از استقبال شایانی برخوردار نیست.

 

مدرس ارتباطات و رسانه در دانشگاههای هرمزگان خاطر نشان کرد: کسی که نام خبرنگاری را می یابد تصور می کند دارای دانش است و نیازی برای حضور در دوره ندارد که این مسئله غرور کاذب است و کاربردی بودن روزنامه ها و اثر بخشی را نخواهد داشت.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است