منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳
شناسه خبر: 359857
گروه :خبر
img_0147

جانشین ناحیه حاجی آباد اظهار کرد: بررسی مشکلات و معضلات شهرستان با امکانات بومی قابل حل است لذا مسئولین شهرستان موظف به پاسخگویی به مطالبات مردم هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  پیارم، سروان میرزاده، جانشین ناحیه حاجی آباد در همایش مجمع عالی بسیج حاجی آباد با اشاره به اینکه تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و ماموریت های بسیج جزو برنامه های اصلی این مجمع است، گفت:  طرحهای راهبردی جهت جمع بندی و در مجمع ارائه می شود این طرح در خصوص اقامه قران در شهرستان است.
وی هدف از برگزاری مجمع را بررسی مشکلات و معضلات شهرستان دانست و افزود:هر طرحی که در شهرستان بررسی می شود  و اجماع عمومی اقشار  که در این مجمع بیان می شود  در واقع مطالبه مردم است و مسئولین شهرستان موظف به پاسخگویی به مطالبات مردم هستند و با امکانات بومی قابل حل است.

 

 
وی افزود: مشکلات شهرستان در کارگروه های تخصصی که در قالب هشت کارگروه هرماه بررسی می شود و جهت مشکلات شهرستان راه حل هایی به وسیله نخبگان و کارشناسان شهرستان ارائه می دهند و در کارگروه تلفیقی به اجماع کارگروه می رسد و در قالب طرح به مجمع بسیج شهرستان که متشکل از مسئولین شهرستان و نمایندگان احاد اقشار بسیج است امروز به رای گذاشته می شود و در نهایت هر طرحی که بیشترین آرا را کسب کرد به مرکز راهبردی سپاه استان ارسال و در صورت تائید به سازمان بسیج ارائه می گردد.

 

 

 

حرکت به سمت تحقق جامعه اسلامی  شتاب بیشتری گیرد

 
حجت الاسلام مختاری، رییس مجمع نخبگان بسیجی شهرستان در این جلسه با اشاره بهاهمیت کیفیت گرایی در برنامه های مختلف و بخصوص بسیج  و لزوم حرکت به سوی تحقق جامعه اسلامی گفت: با گذشت بیش از سه دهه از انقلاب مردم ایران و در آستانه دهه چهارم که از سوی مقام معظم رهبری دهه پیشرفت و عدالت نام گذاری شده است ، حرکت به سمت تحقق جامعه اسلامی قطعا باید شتاب بیشتری به خود به گیرد که این همت و عزم همگان را می طلبد و اما پیش قراول این جریان مانند همیشه شجره طیبه بسیج می باشد.

 
وی با اشاره به ضرورت توجه این جریان به نخبگان و ساماندهی آن‌ها اذعان کرد: این امر در شهرستان‌ها و در ساختار مجامع عالی بسیج نخبگان شکل گرفت تا به همت صاحب نظران و اندیشمندان که امروز دغدغه پیشرفت و تعالی دارند در شهرستان‌ها اقدامات سازنده صورت گیرد

 
رییس مجمع نخبگان بسیجی  حاجی آباد با اشاره به موضوع طرحی که  در مجمع اقامه قران در شهرستان مطرح شده و  بیان سخنانی در خصوص قرآن و اهمیت قرآن در زندگی بشری اظهار کرد: باید یک انقلابی به وجود بیاوریم که همه مردم را به سمت قران بکشانیم همه دغدغه سید الشهدا هم این بود و قیام امام حسین (ع) برای برگرداندن قرآن به متن زندگی مردم و عمل به دستورات قران بود .

 
مختاری افزود: درهمین راستا انقلاب اسلامی ما هم شکل گرفته است ما شاهد برکات قرآن در ایران اسلامیمان هستیم تازه ما یک بخشی از دستورات قران عمل می کنیم نه به همه دستورات آن اگر به همه دستورات آن عمل می کردیم دیگر هیچ مشکلی نداشیم.

 
امام جمعه شهرستان تصریح کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تاکیدات ویزه ای در زمینه قرآن و ورود قرآن به متن زندگی مردم دارند باید جامعه ما سمت قرائت و مفاهیم و حفظ قران برود و همه اینها برای ارتباط متن جامعه با قران کریم است.

 
مختاری ادامه داد: حفظ و قرائت قران به خودی خود اهمیت ندارد باید قران را خواند و تفسیر کرد و به دستورات ان هم عمل کرد، هرچه ارتباط با قران بیشتر تربیت و تعالی نیز بیشتر می شود.

 
وی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بیان کرد: جایگاه قران باید در جامعه پیدا شود و حفظ، ترجمه، تفسیر و قرائت که همه اینها زمینه عمل به دستورات قران است را فراهم کنیم.

 
در پایان طرح اقامه قران در شهرستان به رای گذاشته شد که این طرح با 120رای موافق در مجمع بیشترین ارا را به خود اختصاص داد.

 

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است