منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶
شناسه خبر: 197226
گروه :خبر
IMG_0063

معاون دادستان دادگستری حاجی آباد گفت : عمده پرونده هایی که در دادگاه این شهرستان تشکیل میشود به مشروبات الکلی و مواد مخدر ارتباط دارد.

یه  گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز ، حجت الاسلام صادقی در گفتگو با خبرنگار پیارم حاجی آباد، ضمن هفته قوه قضائیه اظهار کرد: دستگاه قضا یک دستگاه بسیار حساس که کارش هم حساس است زیرا با جان،مال، آبروی ، ناموس مردم در اختیار قضات است، قلم را بایستی با احتیاط بچرخاند خدای ناکرده نکند جان و مال کسی ناخواسته برود این یک خطر برای قاضی است .

 

حجت الاسلام صادقی در ادامه افزود: کار قضاوت حساسی است و خود قاضی انچه در پرونده است باید مطالعه بکند و بینی و بین الله تصمیم بگیرد و هیچ وقت احساساتی نشه و انچه در مهاورات گفته میشود را روی ان تاثیر نگذارد وقتی یک پرونده باز می شود ده ها چیزی که در پرونده است، تابع این الفاظ و کلمات نباید قرار گرد اگر قرار گرفت تازه رسیده لبه تیغه جهنم هر لحظه ممکن است پرت شود.

 

وی گفت :روایت داریم از چهار قاضی سه تا انها می روند جهنم یکی که دونسته رای خلاف می دهد ودوم انکه ندونسته رای خلاف می دهد، سوم اینکه رای خوب می دهد و خودش نمی دونه که این رای خوب است رای به حق به طرف داده ولی قاضی هنوز به علم نرسیده بوده ان هم می رود جهنم ولی انکه دانسته رای و از روی علم رای صادر می کند به بهشت می رود.

 

حجت الاسلام صادقی تصریح کرد: برای رای دادن به یک پرونده باید انقدر تحقیقات کامل باشد که قاضی به علم برسد و رای صادر کند، فشار همیشه روی دستگاه قضا بوده و هست و خاص پرونده های کلان اقتصادی و اینها دیگه فشار روی کار قاضی زیاد است و قاضی باید در چنین شرایط سخت رای صادر کند و وظیفه خودش را انجام دهد و بقیه به عهده خداست.

 

حجت الاسلام صادقی در ادامه یادآور شد: در شهرستان حاجی آباد عمده پرونده هاش که با فرهنگ سازی قابل کم شدن است چند تا بیشتر نیست، یک مشروبات الکی است که زیاد هم است به دلیل اینکه اینجا درخت خرما زیاد است و به راحتی می توانند مشروب درست که اکثر قتل های، چاقو کشی، تمام سرقت که اتفاق می افتد از بابت مصرف مشروب الکلی است و مشروبات الکلی روی عقل انسان تاثیر می گذارد.

 

وی در ادامه گفت: دومین خطر مواد مخدر است که تریاک است به دلیل اینکه شهرستان از یک طرف به بندرعباس که وصل به دریا و از طرف سیرجان وصل به کرمان و مرز است ما پرونده از 200 کیلو هروئین تا 1000 کیلو تریاک ما داشتیم، قبلا جاساز می کردند ولی الان راحت میگذارند روی صندلی ماشین جابجا می کنند،بچه های نیروی انتظامی هروقت در این دو مسیر گشت زنی دارند دست خالی برنمی گردند.

 

صادقی افزود: شهرستان حاجی آباد در سالهای گذشته سرقت زیاد بود ولی دادکستری شهرستان حاجی آباد برای سرقت جریمه های سنگین بکار برد خوشبختانه امسال در عید نوروز ما تنها شهرستانی بودیم که حتی یک سرقت هم نداشتیم.

 

معاون  دادستان  دادگستری  حاجی آباد ، قاچاق مواد مخدر را ناشی  از رشد فقر در  بین اقشار  جامعه عنوان  کرد  و افزود: بعضی افراد از روی نداری حاضر به حمل مواد مخدر می شوند، قانون هم برای حمل کننده و هم توضیح کننده یک مجازات تعین کرده است.

وی افزود: شیشه یکی دیگر از مواد روان گردان صنعتی است که در شهرستان حاجی آباد هرماه یک پرونده دارد خاصیت شیشه این است که برای اولین بار مصرف فرد را معتاد می کند و بدبین نسبت به اطافیانش وکه باعث از هم پاشیدن خانواده می شود، کانون گرم خانواده متلاشی می شود بخاطر مصرف شیشه و کراک که بدن را می پوساند خانمان سوز است و خانواده را از بین می رود.

معاون دادستان شهرستان حاجی آباد گفت:ببینید دشمن چطر برای جوانان ما برنامه ریزی کرده است، سلامت خانواده است که نظام ما را سرپاه نگه داشته است دشمن می خواهد این سلامت را از ما بگیرد.

حجت الاسلام صادقی در ادامه افزود: ما در بحث فرهنگی چقدر کار کردیم، اکثر قتل هایی که اتفاق می افتد دانش آموز هستند و چقدر در اموزش و پرورش برنامه داریم چقدر دادگستری و نهادهای فرهنگی برنامه دارند، باید در فصل مدارس هرماه یک جلسه در مدارس برگزار شود و خطرات ناشی از مواد مخدر به دانش آموزان آموزش داده شود که در فصل تابستان نرود سراغ این ها دقت نمی شود.

وی در ادامه اظهار کرد: روابط نامشروع در بین دانش آموزان که 12 ساله که در اثر مصرف شیشه مصرف تن به همچون کاری داده است، این بچه 12 ساله را چکارش می شود کرد، فقط آن را باید تسلیم خانواده اش کرد.

صادقی ما برنامه های محلی نداریم باید در هر محله ای یک برنامه جهت اگاه سازی جوانان و خانواده های انها داشته باشیم.

وی در ادامه بیان داشت: با کمال تاسف چون بودجه امورات فرهنگی در کل کشور طبق اظهارات خود نمایندگان مجلس که گفتند سه درصد از بودجه کل کشور به بحث فرهنگی اختصاص دارد، انهم بین دستگاها تقسیم می شود و متولی خاصی هم ندارد هر کسی شانه خالی می کنند می گویند و انجام نمی دهد.

وی گفت: ما باید در محله ها خیمه بزنیم و انهایی که در مسجد نمی آیند را با تشویق، مسابقه و ترفند انجا جمع کنیم، دشمن اینهمه کار می کند ما چکار می کنیم تا فرهنگ هست این نظام را می شود حفظش کرد اگر ما فرهنگ نداشته باشیم نمی توانیم نمی شود جامعه رو نگه داریم و کانون خانواده متلاشی می شود.

صادقی در ادامه تصریح کرد:اگرجوانان بروند به سمت مشروبات الکلی و شیشه اینها کی می خواهد پست های مدیریتی کشور را اداره کنند پستهای حساس چند سال دیگه دست همین دانش آموزان است.

وی ادامه داد، دشمن که این همه برنامه ریزی می کند چندین سال است که ایران را بکشند پای میز مذاکره و از ایران می خواهند که بیا بشین پشت میز مذاکره فکر میکنید انها برای خیر خواهی من و شماست نه اگر قصد انها خیر خواهی بود که ماهواره و مسائل دیگر را نداشتند،چه ترفندهایی که در بحث مذاکره زدند و اقدام اخیرشان که ما می نویسیم ولی امضا نمی کنیم برای ایجاد دودستگی است پزیرفتن چنین چیزی یعنی گرفتن تمام حیثیت کشور برای امضائی که بخواهند ته موندهش هم ببرند نه اینکه چیزی به ما بدهند امریکا کی خیر این کشور را خواسته در این سی چند سال که حالا پیشنهاد بدهد بیا بشین سر میز مذاکره که بخواهد تحریم ها رابرداریم این فکر اشتباهی است.

صادقی در ادامه بااشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند: اگر خوب تبعین بشود برای مردم که قصد دشمن چه است صبر و استقامت مردم هم زیاد می شود حتی اگر شعب ابی طالب هم اتفاق بیفتد.

وی در پایان افزود:امروز نیاز ما بیشتر از همه بصیرت است و توطئه های دشمن را بشناسیم انها را باید برای مردم تبعین کنیم.

 

انتهای پیام/س

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند