منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۸:۱۹
شناسه خبر: 190617
گروه :خبر
DownloadHandler

معاون فرماندار پارسیان در حاشیه سمینار مدیریت مصرف و کاهش آن بر اصلاح الگوی مصرف از سوی مشترکین عمومی، ادارات و کشاورزان تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، جاسمی معاون فرماندار پارسیان در حاشیه این نشست در گفتگو با خبرنگاران گفت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در دورترین مناطق روستایی مردم از نعمت برق برخوردار هستند که با برنامه ریزی مناسب در مدیریت مصرف تلاش می‌کنیم آیندگان هم از این نعمت برخوردار شوند.

وی افزود: یکی از مشکلات جامعه ما عدم استفاده از الگوی مصرف صحیح می‌باشد که باعث هدر رفت انرژی می‌شود.

معاون فرماندار پارسیان تصریح کرد: برق یکی از زیر ساختهای ضروری هر جامعه است که تامین رفاه عمومی جز با تامین برق اماکن پذیر نمی باشد.

جاسمی اظهار کرد: با مصرف بهینه برق فرهنگ استفادی اصولی از منابع در جامعه نهادینه شود و این فرهنگ سازی باید از مدارس و آموزشگاه‌ها آغاز گردد.

معاون فرماندار پارسیان اضافه کرد: فرهنگ درست مصرف باید در بین خانواده‌ها نهادینه شود و اگر این مهم به نحو صحیح صورت گیرد اسراف در جامعه کاهش می یابد.

جاسمی گفت : مشترکین عمومی و ادارات و کشاورزان باید از طریق اصلاح الگوی مصرف در حفظ سرمایه ملی کوشا باشند که در صورت تحقق این هدف می‌تواند در بهبود کیفیت برق رسانی موثر واقع شود.

 

 ادارات نسبت به مصرف برق توجیه شوند

جمشید مالکی مقدم مدیر شرکت توزیع برق شهرستان پارسیان بر لزوم توجه به نوع مصرف تأکید کرد و گفت: تولید برق با توجه به پیوند آن به حامل‌های انرژی از ارزش بالایی برخوردار است و بخشی از سرمایه ملی برای ایجاد و راه‌انداری آن هزینه می‌شود.

مدیر شرکت توزیع برق پارسیان افزود: برخی از نقاط شهرستان مصرف بالاتر از نرم طبیعی دارند که باید در این خصوص چاره اندیشی شود تا فرهنگ مصرف در آن مناطق نهادینه شود.

مالکی مقدم ضمن تقدیر از مشترکین نمونه شهرستان گفت: شما ثابت کردید که می‌توانید با اصلاح الگوی مصرف گام مهمی در فرهنگ سازی مصرف بهینه بردارید.

در این سمینار از ۴۰ مشترک نمونه و کم مصرف در بخش‌های کشاورزی و صنعتی شهرستان تقدیر شد.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است