منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۲
شناسه خبر: 199057
گروه :خبر
2002

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک گفت: برای اولین بار در سطح مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مشاوره روانشناسی در گرایشات مختلف برای همه سطوح تحصیلی با استفاده از کارشناسان ارشد بعنوان یکی از قسمت های اصلی این مدیریت راه اندازی می شود.

به گزارش شبکه  اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، محمد فولادی در مصاحبه ای اختصاصی با خبرنگار آذینی افزود: در حال حاضر بعد از گذراندن دوره گزینش افراد و پالایش نیروهای متخصص در رشته های روانشناسی تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید کارشناسان مشاوره در چند مرحله در سطح شهرستان ، استان و خارج استان دوره های تکمیلی و تخصصی را زیر نظر اساتید برجسته استانی و کشور طی خواهند کرد.

 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک تصریح نمود: مهمترین هدف آموزش و پرورش از راه اندازی مشاوره خانواده و تحصیلی کنترل دانش آموزان با آسیب های اجتماعی ،آشنایی والدین با تکنیک ها و روش های یادگیری ، برنامه ریزی تحصیلی ، مشاوره تحصیلی ،روش های مناسب مطالعه برشمرد.
این مسئول در ادامه ابراز داشت: یکی از علت هایی که تاکنون این بخش بسیار مهم و تاثیر گذار در مدیریت راه اندازی نشده عدم داشتن نیروهای متخصص و عدم برخورداری از فضا و مکانی مناسب دانست.
وی با بیان اینکه در میان کارشناسان مشاوره خانم و آقا وجود دارد و خدمات راهنمایی ومشاوره می تواند توانایی ها و نیز محدودیت های دانش آموزان راشناخت واز امکانات موجود حداکثر استفاده را به عمل آورد اظهار داشت: وظیفه نهاد آموزش و پرورش در آماده کردن دانش آموزانی که نیروهای انسانی فردای جامعه محسوب می شوند برای مواجهه و سازگاری با مقتضیات که از حساسیت ویژه ای برخوردار می باشد بسیار حساس و سنگین است .

 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: مشاور تحصیلی می تواند با شناخت دانش آموزان در زمینه های گوناگون آنان را به رشته های تحصیلی مناسب راهنمایی و در حل مشکلات یاری دهد معلم به تنهایی نمی تواند ونه فرصت دارد به تمام مسائل و مشکلات روانی وخانوادگی وتحصیلی دانش آموزان رسیدگی کند و برای هر کدام راه حل ارائه دهد ازاین رو مشاوره تحصیلی با همکاری معلم وخانواده و مسئولان مدرسه می توانددانش آموزان را در جهت رفع مشکلات تحصیلی و خانوادگی و روانی و تأمین ثبات عاطفی یاری و نهایتاً نیل به اهداف آموزش وپرورش را ممکن سازد.
وی یادآور شد: باتوسعه علوم انسانی ورشدعلوم رفتاری به راهنمایی ومشاوره به عنوان شاخه ای مستقل از علوم رفتاری امروزه راهنمایی ومشاوره به صورت حرفه ای برای کمک به افراد دررشد،سازگاری ،تصمیم گیری،روابط خانوادگی،مهارت های اجتماعی وشیوه زندگی مشکلاتی دارند که مشاوره به این افراد کمک می کند تاراه حل مناسبی برای مشکلات بیابند.

 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک در پایان اضافه کرد: اضطراب ، افسردگی ، سوء مصرف مواد مخدر ، رفتارهای نابهنجار ، مشکلات تحصیلی ، گرایش ارتباط با جنس مخالف از عمده ترین مشکلات روانی اجتماعی دانش آموزان برشمرد.
انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند