منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۳۰
شناسه خبر: 313953
گروه :خبر
710660 (1)

مدرس دانشگاه های میناب گفت: توجه به مشاغل خانگی بویژه صنایع دستی توسعه اقتصادی و مرتفع شدن اشتغال بانوان مینابی به همراه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سمیه رهسپار مدرس دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور میناب در این باره به خبرنگار میناب جنوب گفت: زنان به عنوان نیمی از جمعیت هر جامعه یکی از مؤلفه های مهم و اثر گذار در توسعه اقتصادی می باشند ،توانمند سازی زنان برای مشارکت روز افزون و گسترده در قالب کسب و کارهای خانگی راهکار مهم و یکی از اشکال توسعه اقتصاد و درآمدزایی محسوب می گردد.

 

وی افزود: صنایع دستی میناب با سابقه دیرینه خود معرف خلاقیت ،ذوق و هنر بازوی قدرتمند و پویای زنان این دیار است که هویت بومی گرایی آنها هنوز پایدار مانده و با عزم خود بار سنگین اقتصاد خانواده را کنار مردانشان به دوش کشیده اند تا با رشد مالی رونق و معشیت در خانواده آسانتر شود.
خانم رهسپار افزود: امروزه صنایع دستی یکی از جذابترین انواع کسب و کار هایی می باشد که قابلیت انجام آن در خانواده و با حداقل سرمایه و دسترسی به مواد أولیه می تواند در مسیر توسعه اقتصاد میناب گام بر دارد.
مدرس دانشگاه های میناب اظهار کرد: ورود به این مقوله پیچیده با توجه به وضعیت نامطلوب فعلی اقتصاد که برای إیجاد یک کارخانه یا کارگاه متضمن هزینه بالا است قابل تامل است .

 

رهسپار اذعان داشت: توجه به مشاغل خانگی بویژه صنایع دستی توسعه اقتصادی و مرتفع شدن اشتغال بانوان مینابی به همراه دارد.

 

وی از مسئولین خواست تا با توجه به نیازسنجی و شناسایی فرصت ها ،احیای صنایع دستی منسوخ شده بومی و ارائه طرح های خوداشتغالی زنان خانه دار ،بهره مندی از وام خوداشتغالی در منزل و حذف مانع تراشی ها و همچنین حمایت مسئولین به إیجاد ظرفیت ها به منظور گسترش مشاغل خانگی بخصوص صنایع دستی و إیجاد بازار کار برای آنها مهیا کرده و زمینه را برای ریشه کن کردن بیکاری در منطقه احیا کنند.

 

رهسپار تصریح کرد: مشاغل خانگی زمینه ترویج فرهنگ متکئ بودن به خود که همان بستر احیای توسعه اقتصاد است و مسیری میانبر برای شناسایی و معرفی این هنر دست بومی میناب در سطح ملی و فراملی و در نهایت تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند