منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۳
شناسه خبر: 342052
گروه :خبر
IMG_0043_5343_5348

استاندار هرمزگان با بیان اینکه مشارکت مردم و بخش خصوصی عامل اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: 40 درصد صید آب های جنوب کشور و 36 درصد کل آب های کشور مختص سواحل هرمزگان است که تولید 8 هزار تن پرورش میگو و 7 هزار تن ماهی در قفس از برنامه های این استان می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جاسم جادری استاندار هرمزگان در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در تاریخ 5 مرداد سال جاری با بیان اینکه شیلات بخشی از برنامه دریامحور است، گفت:  40 درصد صید آب های جنوب کشور و 36 درصد کل آب های کشور  مختص سواحل هرمزگان  است که تولید 8 هزار تن پرورش میگو و 7 هزار تن ماهی در قفس از برنامه های این استان می باشد.

 

استاندار هرمزگان با اشاره به توسعه در بخش اشتغال، افزایش درآمد فعالین بخش صیادی اظهار کرد: توسعه صادرات، جذب سرمایه گذاری، توسعه ی کارخانجات فناوری از برنامه های این استان می باشد.

 

جادری بیان اینکه آبزی پروری امنیت غذایی را تامین می کند، تصریح کرد: طرح آبزی پروری باعث توسعه روستاها می شود به گونه ای که در ارتقای سطح سلامت جامعه و ایجاد فرصت های شغلی برای اهالی روستاها ونیز  ایجاد ثروت در کشور و منطقه از نکاتی است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

 

وی افزود: مشارکت مردم و بخش خصوصی عامل اصلی موفقیت اقتصاد مقاومتی است لذا در راستای تحقق بخشیدن به آن بایستی بخش خصوصی تقویت شود .

 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هدف جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی تقویت بخش خصوصی است، گفت: شاید زمانی شیلات شناور داشت و ماهی صید می کرد اما امروز فعالیت صنعت شیلات با تمرکز بر تهیه مقدمات، کمک به تحقیقات،  ایجاد زمینه صید ودرآمد برای مردم  متوقف شده و  البته نکته بسیار ارزنده ای است.

 

جادری با اشاره به اینکه درصدد هستیم در غرب و شرق استان مزارع پرورش میگو را راه اندازی کنیم، اظهار کرد: هم اکنون دو مزرعه پرورش میگو در غرب و شرق استان  در مرحله سرمایه گذاری قرار دارند که پس از بهره برداری برای 1800 نفر ایجاد شغل می شود و این 400 هکتار در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

 

وی خاطرنشان کرد: گرایش بخش خصوصی توانمند برای مشارکت در طرح های سرمایه گذاری ماهی پروری به دلیل وجود اشتغالزایی مناسب فرصت های بسیاری را در اختیار ما قرار می دهد.

 

انتهای پیام/ ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور