منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸
شناسه خبر: 361949
گروه :خبر
img_1040

رئیس اداره آموزش و پروررش کیش مشارکت خانواده ها در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان و حضورفعال آنان در انجمن اولیا و مربیان را امری ضروری در حوزه آموزش و پرورش دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، هانی معلمی رئیس آموزش و پرورش کیش با تاکید بر همکاری خانواده ها و اولیاء مدرسه در تعلیم و تعلم دانش آموزان گفت: فلسفه وجودی آموزش و پرورش همراه شدن خانه و مدرسه و حرکت به سوی فردای روشن فرزندان ایران اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه ما نباید خنثی کننده فعالیت های همدیگر باشیم افزود: باید همگام، همفکر و همراه با یکدیگر حرکت کنیم تا سرنوشت فرزندانمان که همه هستی ماهستند درست رقم بخورد.

معلمی با هفته پیوند اولیا و مربیان را نقطه آغازی بر همراهی و همگامی خانواده ها در امر تعلیم و تربیت فرزندان برشمرد و اظهار کرد: با توجه به شرایط جامعه و مشکلات و معضلات عدیده ای که امروز بر جوامع حاکم بوده و خطراتی که بچه ها را تهدید می کند این همدلی و همفکری می تواند بسیار موثر باشد.

وی با تاکید بر سهم خانواده ها در ارتقاء فکری و فعالیت های آموزشی و پرورشی افزود: خانواده ها سهم و نقش انکارناپذیری در تربیت و آموزش فرزندان دارند و این سهم باید با مشارکت در انجمن اولیا و مربیان پررنگتر و مشهود تر باشد.

رئیس آموزش و پرورش کیش: با تقدیر از فعالیت های انجمن های اولیاء و مربیان مدارس در سال گذشته بر حضور فعال خانواده ها و مشارکت در فعالیت های انجمن اولیا و مربیان در سال جدید تحصیلی را خواستار شد و تاکید کرد: دانش آموزان در جزیره کیش از پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار بالایی برخوردارند اگر چه امکانات ما همگام با این ظرفیت ها رشد نکرده اما با استفاده حداکثری از تمامی توان و نیروی موجود می توان شاهد پیشرفت و ارتقاء سطح علمی در مدارس جزیره کیش بود.

وی ادامه داد: خانواده هایی که قدرت و توان مشارکت در انجمن را دارند باید در این امر خداپسندانه پیشگام شده و در رفع مشکلات آموزشی دانش آموزان گام های اساسی و مثبتی بردارند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش کیش با اشاره به ظرفیت پذیرش دانش آموز در مدارس نمونه دولتی کیش اظهار کرد: با توجه به آئین نامه های مدراس نمونه دولتی و تعداد دانش آموزان پایه ششم در کیش، براساس قوانین این جزیره مشمول وجود مدارس نمونه دولتی نمی شود اما با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته از همه امکانات در راستای حفظ مدارس و میزان ورودی ها استفاده شد.

وی تاکید کرد: با وجود اینکه در مدارس نمونه دولتی انتخاب معلم در اختیار مدیر مدرسه قرار دارد، مدیران مدارس نمونه دولتی کیش تلاش کرده اند تا برترین کادر آموزشی را در این مدرسه در اختیار داشته باشند به همین دلیل است که شاهد رشد تحصیلی و ارتقاء سطح کیفی و علمی در این مدارس هستیم اما این برای ما راضی کننده نیست و توقع داریم با مشارکت اولیا در این مدارس این رشد چشمگیرتر باشد.

معلمی با تاکید بر شناسایی ظرفیت ها و استفاده مناسب از آنها ابراز کرد: برنامه ریزی صحیح و به انجام رساندن برنامه ها می تواند در به بروز و به ثمر رسیدن ظرفیت های شناسایی شده تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه وقتی دانش آموزی وارد مدرسه نمونه دولتی می شود توقع ما ارتقائ سطح علمی وی در این مدارس است بیان کرد: اگر در اواسط سال تحصیلی دانش آموزی دچار افت تحصیلی شود باید علت بروز این مسئله مورد کنکاش و بررسی قرار گرفته و مشکلات هر چه سریعتر برطرف شود.

رئیس آموزش و پرورش کیش با بیان اینکه شرایط مدیریت در حوزه آموزش و پرورش کیش باهمه فراز و نشیب هایی که دارد کاربسیار دشواری است افزود: آموزش و پرورش در جایگاه ویژه ای میان جامعه و خانواده قرار دارد و از نیازهای اولیه و موثر خانواده هاست اما توجه به آموزش و پرورش در درجات دوری جای داده شده و در بسیاری جهات جزء دغدغه های اصلی  نیست.

وی ادامه داد: ما اعقتاد داریم در راستای توسعه و پیشرفت جامعه، رهایی از معضلات اجتماعی جامعه و درمان بسیاری از مشکلات باید به آموزش و پرورش توجه شود.

وی با تصریح بر اینکه رسالت آموزش و پرورش سالم سازی جامعه، رشد و بالندگی نسل آینده سازو  پیشرفت جامعه است تاکید کرد: تا زمانی که این اندیشه، در باورهای ما جای نگیرد ما به رشد و تعالی دست نخواهیم یافت.

معلمی افزود: بچه های جزیره کیش ظرفیت های بزرگی هستند. ما نباید به این سادگی به داشته ها قانع شویم گرچه امکانات بسیار پایین تر از ظرفیت های ماست ما باید برای رسیدن به قله های موفقیت از تلاش و کوشش دست برنداریم و گام های بلند را هرچه استوارتر برداریم.

وی با بیان اینکه مدیران مدارس برای بهینه سازی وضعیت مدارس و سرویس دهی هرچه بهتر و بیشتر به دانش آموزان نیازمند مشارکت اولیاء هستند خواستار حضور پررنگ خانواده ها در فعالیت های انجمن های اولیا و مربیان شد.

رئیس آموزش و پرورش کیش در ادامه اظهار کرد: در مدارس نمونه دولتی برخی خانواده ها فکر می کنند مدرسه با دریافت شهریه دیگر نیاز به کمک اولیا ندارد و مدیر باید همین را مدیریت کند اما برای کسب موقعیت های بهتر و خدمات رسانی به دانش آموزان مدارس نمونه دولتی نیز نیاز به همکاری خانواده ها دارند.

وی خاطر نشان کرد: همه کسانی که توان مالی و شرایط بهتر دارند باید در همگامی و همراهی با مدارس و در راستای رشد و تعالی مدرسه و دانش آموزان کمک کنند.

در بخش دیگری از این مراسم وحید پورچنگیز مدیر مدرسه نمونه دولتی خاتم الانبیا با خیرمقدم به حاضران در جلسه گزارشی از فعالیت های انجمن اولیا و مربیان و هزینه های صورت گرفته برای مدرسه به خانواده ها ارائه کرد.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم از اعضاء انجمن اولیا و مربیان سال گذشته دبیرستان به اهداء لوح تقدیر و هدایایی از سوی مدیریت مدرسه تقدیر شد.

همزمان با هفته اولیا و مربیان اولین جلسه انجمن اولیا و مربیان کیش با حضور هانی معلمی رئیس آموزش و پرورش کیش و جمعی از معاونان اموزش و پرورش کیش و اولیاء دانش آموزان و مدرسه در دبیرستان نمونه دولتی خاتم الانبیا کیش برگزار شد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است