منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۷:۵۷
شناسه خبر: 324561
گروه :خبر
rafsanjani

تهدیدهای رفسنجانی را می توان با نوع تهدیدها و گزینه های روی میز آمریکا یکی دانست که عملا هر دو نوع فقط تهدید هستند اما واقع به وقوع نیستند و فقط یک ابزار تلقی می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ بخش هایی از مصاحبه امروز هاشمی رفسنحانی با آفتاب نیوز که کم تر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت:

اگر وضع عمومی همین‌گونه باشد و مردم را داشته باشیم که داریم، به‌نظرم نتیجه روشن است. ولی اگر دست‌های دیگری دخالت کنند، بحث‌ جداگانه است. به‌نظر من به‌طور طبیعی و عادی انتخابات خوبی خواهد شد و حضور مردم هم خیلی پرشور خواهد شد و رقابت هم خواهد بود. چون دیگران هم به میدان می‌آیند. ولی نمی‌توانم حوادث و اتفاقات احتمالی را پیش‌بینی کنم. امیدوارم که به خوبی پیش برود، بنده هم اگر تا آن روز باشم، کمک می‌کنم.

 

نکته: رفسنجانی باز صحبت از حوادث غیر قابل پیش بینی کرده است. حوادثی که در صورت تغییر شرایط بوجود خواهد آمد و رفسنجانی آنها را غیر قابل پیش بینی می داند.
رفسنجانی صحبت از حفظ شرایط موجود می کند. و تغییر شرایط را منوط به دخالت دست ها می داند و شاید بتوان گفت رفسنجانی دچار یک نوع بیماری شده است. شکی نیست که رفسنجانی دیگر جرات قد علم کردن مقابل نظام را ندارد. تهدیدهای رفسنجانی را می توان با نوع تهدیدها و گزینه های روی میز آمریکا یکی دانست که عملا هر دو نوع فقط تهدید هستند اما واقع به وقوع نیستند و فقط یک ابزار تلقی می شوند.

 

در ادبیات سیاسی تهدید قبل از وقوع و ترس از وقوع آن توسط گروه فشار علیه یک نظام تلقی می شود و شاید امروز بهتر بتوان گروه های فشار را در جمهوری اسلامی شناخت و مهم دیگر هر وقت که شرایط با رفسنجانی و هم طیفانش نبوده آنها را منوط به دخالت دست ها می داند و در واقع رفسنجانی ملت را در قاموس سیاسی خود نمی بیند که این توهین بزرگی به یک ملت است.

 
می توان پیش بینی کرد اگر نتایج انتخابات آینده به نفع جریان لیبرال کشور نباشد نظام متهم خواهد شد و مشکل امثال رفسنجانی و ملت در تبیین اوضاع است. اوضاع گل و بلبل آقای رفسنجانی و روحانی همان اوضاع تورم و رکود اقتصادی و هزاران درد فرهنگی دیگر ملت است.

 
باید توصیه کرد که در یک سال آینده اقایان مشاوران صادقی در اطراف خود بگمارند در غیر اینصورت توهمی که سال88 موسوی را فرا گرفت اینها هم دچار خواهند شد.
و نکته آخر بردن زود هنگام کشور به فضای انتخاباتی امری نادرست است. این امر که اولین بار از سوی مشاور آقای روحانی کلید خود دامنه دار خواهد بود و باید شاهد ورود افراد دیگر در حوزه نظر این مورد بشویم. اما اینکه هدف نهائی ورود زود هنگام چیست در نوشتار بعدی به آن خواهیم پرداخت.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان