منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴
شناسه خبر: 327246
گروه :خبر
13900919102451_PhotoA

پالایشگاه‌های هندی از بیم تأثیر تأخیر در پرداخت بدهی‌های نفتی بر منافع دیگر این کشور در ایران و درپی تأخیرات در روند قبلی پرداخت دیون، مسیر پرداخت خود را تغییر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پالایشگاه‌های هندی که پس از چین بزرگترین خریدار نفت ایران هستند ماه گذشته حدود 6.6 میلیارد دلار از بدهی معوق خود به تهران را تسویه کردند.

نخستین قسط از این مبالغ در ماه می توسط یونین بانک هند و از طریق هالک بانک ترکیه پرداخت شد،اما به گفته منابع آگاه، یونیون بانک از پالایشگاه های هندی خواسته است تا یک روز مانده به آغاز پرداخت‌ها، محدودیت‌های اعتباری یا سپرده‌های خود به روپیه را افزایش دهند و پالایشگاه‌ها از تاخیر در پرداخت بدهی های نفتی خود بیم دارند.

از این رو این پالایشگاه‌ها به منظور سرعت بخشی به پرداخت بدهی‌های میلیاردی خود به تهران، پس از تاخیر در شیوه پیشین پرداخت بدهی ها، به بانک دولتی هند و بانک آلمانی هاندلزبنک ای جی (ایی آی اچ) روی آورده‌اند.

پرداخت به موقع بدهی‌های معوق نفتی به ایران نه تنها در خریدهای آتی نفت از ایران اهمیت دارد بلکه می تواند، سرمایه گذاری های دهلی نو در ایران که می تواند روابط تجاری میان دو کشور را تقویت کند را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

به گفته منابع دولتی و پالایشگاهی، پالایشگاه‌های هندی پول نفت ایران را از ماه ژوئن (ماه جاری میلادی) از طریق بانک دولتی هند و بانک ای آی اچ آلمان پرداخت می‌کنند و از آنجایی که حساب اصلی اکثر پالایشگاه های هندی در بانک دولتی هند قرار دارد، این مسیر پرداخت سریعتر خواهد بود.

یک مقام ارشد یونیون بانک هند نیز تایید کرد که این بانک دیگر مشارکتی در پرداخت بدهی های نفتی ایران ندارد. وی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان