منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۵۲
شناسه خبر: 366406
گروه :خبر
hormoz-ir_008

مردمان خوب این دیار برای سومین سال پیاپی با برپایی موکب اباعبدالله الحسین، اقدام به پذیرایی از زائرین اربعین حسینی که از مسیر این روستا می گذرند می کنند و هر آنچه دارند بی منت برای مسافران مسیر عشق در نظر می گیرند. متولیان این موکب همگی از اهالی همین روستا هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ منطقه بیابانی سایه خوش در موقعیت جغرافیایی N5520 E2649 در استان هرمزگان واقع است. این منطقه بیابانی در غرب روستایی به همین نام قرار گرفته است. روستای سایه خوش از توابع بخش مرکزی شهرستان بندر لنگه در 40 کیلومتری جنوب خمیر و 55 کیلومتری بندرلنگه قرار دارد. دسترسی به این منطقه از طریق جاده ارتباطی بندر لنگه به بندر عباس میسر است.

 

منطقه سایه خوش به دلیل مجاورت با خلیج فارس از سواحل بسیار زیبایی برخوردار است. همچنین وجود نخلستانهای فراوان در این منطقه بر زیباییهای آن افزوده است. روستای سایه خوش در مجاورت این منطقه دارای قدمتی طولانی است. این روستا دارای مسجد، دبستان، ۲۵ آب‌انبار، مدرسه راهنمایی، مخابرات، دفتر پست، بانک، دسترسی به اینترنت دهیاری و خانه بهداشت است و حدود ۳۰۰۰ اصله نخل دیم در آن وجود دارد. پیشه اغلب مردم روستا ماهی گیری، دامداری، پرورش میگو، کشاورزی و بازرگانی است.

 

مردمان خوب این دیار برای سومین سال پیاپی با برپایی موکب اباعبدالله الحسین، اقدام به پذیرایی از زائرین اربعین حسینی که از مسیر این روستا می گذرند می کنند و هر آنچه دارند بی منت برای مسافران مسیر عشق در نظر می گیرند. متولیان این موکب همگی از اهالی همین روستا هستند و به گفته خودشان حال که از قافله عشق جا مانده اند برای تسلای دلشان به زائرینی که توفیق مشرف شدن به پابوسی سیدالشهدا را دارند ارائه خدمت می کنند و از آنها التماس دعا دارند.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد