منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۸
شناسه خبر: 223449
گروه :خبر
13940701000849_PhotoA
 

در واکنش به طرح ارتقای زرادخانه هسته‌ای آمریکا در آلمان

مسکو: موشک‌های غیرقابل مهار «اسکندر» را در کالینگراد مستقر می‌کنیم

کرملین از احتمال بکارگیری نوعی موشک بالستیک غیر قابل مهار در صورت ارتقا سلاح‌های هسته‌ای آمریکا در آلمان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،  یک منبع نظامی روسیه امروز (چهارشنبه) اظهار داشت، در صورتی‌که آمریکا نسبت به ارتقا جنگ افزارهای هسته‌ای خود در آلمان اقدام کند، روسیه نیز ممکن است موشک‌های بالستیک اسکندر را در کالینگراد مستقر کند.

اینترفکس به نقل از این منبع نظامی نوشت: «تصمیم نهایی بعد از تجزیه و تحلیل تهدیدهای بالقوه ناشی از اقدام آمریکا اتخاذ خواهد شد.»

سخنگوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه نیز تاکید کرد مسکو تدابیر و اقدامات لازم را در برابر استقرار تسلیحات و ارتقا زرادخانه هسته‌ای آمریکا در آلمان اتخاذ می‌کند.

سامانه موشکی اسکند قادر است اهداف متحرک را مورد حمله قرار دهد زیرا مسیر موشک در حین پرواز قابل اصلاح است. این موشک انواع مختلفی سرجنگی از قبیل سرجنگی معمولی، خوشه‌ای، ماده منفجره مرکب سوخت-هوا، سنگرکوب و پالس الکترو مغناطیسی حمل می کند و حداقل برد آن 50 و حداکثر 400 کیلومتر می‌باشد.

این موشک که بطور خاص برای هدف قراردادن سیستم های دفاع هوایی طراحی شده با سرعت 6 ماخ پرواز کرده و در مرحله نهایی حرکت خود مانورهای زیادی انجام داده و اجسام فریب دهنده رادار پرتاب می کند. در برخی حالات می‌تواند به عنوان جانشین بمباران دقیق بکار رود. آماده سازی آن برای پرتاب تنها 16 دقیقه طول می کشد و موشک دوم به فاصله یک دقیقه از موشک اول قابل پرتاب است.

موشک Iskander-M دارای دقتی بین 5 تا 7 متراست و با هر 2سامانه هدایت اینرسی یا الکترو اپتیکی مجهز شده است. در حین پرواز این موشک می‌تواند از منابع مختلفی اطلاعات تکمیلی دریافت کرده و نسبت به اصلاح مسیر خود اقدام کند. در مرحله پایانی حرکت از حسگر الکترو اپتیکی برای قفل بر روی هدف استفاده می‌کند.

طبق اذعان مقامات نظامی روسیه هیچ دفاع قابل توجهی در میان تسلیحات غربی برابر موشک اسکندر وجود ندارد و شکار این موشک تقریبا غیرممکن است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است