منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹
شناسه خبر: 234047
گروه :خبر
13940206000238_PhotoA

مدیر شرکت صادرکننده تسلیحات روسیه می‌گوید این کشور در حال مدرن‌سازی سامانه اس ۳۰۰ است و پس از انجام مراحل مربوط، آن را به تهران تحویل خواهد داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مدیر کل شرکت «روسوبورون اکسپورت»، شرکت دولتی صادرات تسلیحاتی روسیه روز سه‌شنبه گفت این کشور در حال به روزرسانی و مدرن‌سازی سامانه دفاعی اس-300 برای تحویل به ایران است.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، «آناتولی ایساکین» که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «تکمیل قرارداد سامانه موشکی اس-300 برای ایران یکبار تعلیق شد. حالا به ما دستور داده شده است که کار را از سر بگیریم. ما هم به عنوان عامل در حال انجام این کار هستیم، اما زمان زیادی از آن وقت گذشته و سامانه‌های اس-300 تغییر کرده‌اند. به همین خاطر داریم روی مدرن‌سازی این سامانه کار می‌کنیم.»

او افزود: «نتایج مثبت خواهد بود. فعلا که هیچ شرطی که مانع اجرایی شدن قرارداد کنونی شود، وجود ندارد.»

ایران در سال 2007 قراردادی 800 میلیون دلاری برای خرید 5 سامانه اس-300 از روسیه امضا کرد. با این حال، مسکو بعدا تحت فشار آمریکا از تحویل این سامانه به تهران خودداری کرد، اقدامی که به شکایت ایران از شرکت روسوبورون در سال 2011 منجر شد.

امسال ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه اندکی پیش از حصول توافق هسته‌ای، با صدور دستوری ممنوعیت صادرات اس-300 به ایران را لغو کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی