منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷
شناسه خبر: 185855
گروه :خبر
13940224000128_PhotoA

نماینده روسیه در سازمان ملل تأکید کرد که برخلاف اظهارات مقامات غربی به ویژه دولت آمریکا، مسکو با بازگشت مجدد و خودکار تحریم‌ها علیه ایران بعد از اجرایی شدن توافق نهایی هسته‌ای با ایران مخالف است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «ویتالی چورکین» نماینده روسیه در سازمان ملل در مصاحبه‌ای با پایگاه اطلاع‌رسانی «بلومبرگ» بازگشت خودکار تحریم‌های سازمان ملل بعد از توافق نهایی هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) را رد کرد و گفت: هیچ‌گونه بازگشت خودکار به هیچ عنوان وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که تحریم‌های سازمان ملل در صورتیکه ایران شرایط توافق هسته‌ای را نقض کند، مجدداً بازمی‌گردد گفت: هیچ بازگشت خودکار وجود ندارد، به هیچ عنوان چنین چیزی وجود ندارد.

«یوری بارمین» تحلیلگر موسسه دلما در «ابوظبی» در امارات متحده عربی گفت: بعید است که روسیه با تجدید خودکار تحریم‌ها علیه ایران در صورتیکه نقضی در اجرای توافق صورت گیرد، موافقت کند. روسیه ممکن است با به بحث گذاشتن این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل موافقت کند اما با تحمیل سریع تحریم‌های اقتصادی علیه ایران موافقت نمی‌کند. من این را یک اهرم مسکو علیه واشنگتن می‌دانم.

ایران و 1+5 در حال مذاکره برای رسیدن به توافق جامع هسته‌ای تا مهلت 30 ژوئن هستند و ایران خواستار لغو تمامی تحریم‌ها و قطعنامه سازمان ملل بعد از اجرایی شدن توافق نهایی هسته‌ای است. از طرف دیگر «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل موافقت کرده است که قطعنامه‌های تحریم‌ها برداشته شود اما به این شرط که «مکانیسمی وجود داشته باشد که تضمین کند بسیاری از تحریم‌ها باقی می‌ماند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی