منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۸
شناسه خبر: 282470
گروه :خبر
13941121000533_PhotoA

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در گفت‌وگو با شبکه «راشاتودی» اعلام کرد که از درخواست سوریه برای مطرح شدن مسئله حمله ترکیه به خاک سوریه حمایت می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه گفت مسکو از درخواست سوریه برای مطرح شدن مسئله حمله ترکیه به خاک سوریه حمایت می‌کند.

زاخارووا روز دوشنبه در مصاحبه با راشاتودی گفت که اقدامات ترکیه در مرز سوریه کاملاً غیرقابل قبول است و ادامه داد: ما چندین بار به این مسئله در شورای امنیت سازمان ملل و همچنین در حین گفت‌وگوهای خود با همکاران آمریکایی و در نشست‌های گروه حمایت از سوریه در وین اشاره کردیم. آنچه که در حال حاضر در مرز ترکیه و سوریه در حال رخ دادن است، کاملاً غیرقابل قبول است».

روز یکشنبه (دیروز)، وزارت خارجه سوریه نامه‌ای را به «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل نوشت و بمباران مواضع کردها در شمال سوریه را محکوم کرد.

مقامات سوریه از سازمان ملل درخواست کردند تا اقداماتی را برای تضمین امنیت و «پایان دادن به جرایم رژیم ترکیه» صورت دهند.

وزارت خارجه روسیه نیز روز دوشنبه (امروز) اعلام کرد که مسکو به شدت از بمباران قلمرو سوریه توسط ترکیه نگران است و آن را «حمایت آشکار ترکیه از تروریسم» و نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل دانسته بود.

روز شنبه هفته جاری، نیروهای ترکیه، بمباران مواضع کردها در منطقه حلب سوریه را آغاز کردند و یک روستا و یک پایگاه هوایی که اخیراً به دست کردها افتاده بود را بمباران کردند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای نوشت: «مسکو نگرانی عمیق خود را از اقدامات تهاجمی مقامات ترکیه علیه یک کشور همسایه ابراز می‌دارد. ما این اقدام را حمایت آشکار از تروریسم بین‌الملل و نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل توسط ترکیه بعنوان یک کشور عضو گروه بین‌المللی حمایت از سوریه در وین، نیویورک و مونیخ، می‌باشد».

مسکو معتقد است که بمباران قلمرو سوریه توسط ترکیه می‌بایست در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شود و در بیانیه وزارت خارجه این کشور آمده است: «روسیه از مطرح شدن این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل حمایت می‌کند به طوریکه شورای امنیت یک ارزیابی روشن از خط مشی تحریک‌آمیز آنکارا که تهدیدی برای صلح و امنیت در منطقه و فراتر از آن است، ارائه کند».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است