منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۰
شناسه خبر: 176038
گروه :خبر

یک کارشناس ارشد مسائل دفاعی روسیه می گوید این کشور آماده تحویل سامانه های موشکی «اس 300» به ایران در صورت رفع تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک کارشناس ارشد مسائل دفاعی روسیه روز جمعه گفت مسکو آماده تحویل سامانه پدافند موشکی «اس 300» به ایران در صورت رفع تحریم های شورای امنیت سازمان ملل علیه این کشور است.

به گزارش «اسپوتنیک»، «ایگور کوروشنکو»، رئیس اندیشکده «مرکز تحلیل مبادلات تسلیحاتی جهانی» رفع تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران را اقدامی «منطقی» خواند و گفت مسکو در این صورت می تواند سامانه های موشکی «اس 300» را به ایران تحویل دهد.

ایران و گروه موسوم به 1+5 پنجشنبه شب بر سر تفاهم نامه ای که قرار است مبنای گفت و گوهای دو طرف برای رسیدن به توافق جامع هسته ای باشد، موافقت کردند.

ایران با محدود شدن عمده برنامه هسته ای این کشور برای دست کم یک دهه و بازرسی های بین المللی از برنامه خود موافقت کرد و طرف مقابل متعهد به رفع تحریم های مرتبط با برنامه هسته ای شد.

سرگئی ریابکوف، ممعاون وزیر خارجه روسیه سپس گفت که تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران هم باید رفع شوند.

«ایگو کوروشنکو» گفت: «برداشتن تحریم ها علیه ایران از جمله تحریم های تسلیحاتی اقدامی کاملاً منطقی است.»

وی افزود: «نکته ای که اهمیت کلیدی دارد تحویل سامانه های ارتقاء یافته اس 300 به ایران است… در این باره می توان بار دیگر قراردادی با مفاد مورد قبول تهران و مسکو را از سر گرفت.»

روسیه در سال 2007 متعهد شده بود به موجب مفاد یک قرارداد به ایران برابر با 800 میلیون دلار واحد موشکی اس 300 بفروشد. این قرارداد پس از قطعنامه سال 2010 شورای امنیت سازمان ملل از طرف مسکو معلق شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی