منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۹
شناسه خبر: 300211
گروه :خبر
13941226000491_PhotoA

روسیه اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور در بازه زمانی 7 تا 27 مارس برای بازپس‌گیری شهر «تدمر»، 500 پرواز بر فراز آسمان روسیه انجام داده و 2 هزار اهداف داعش را هدف گرفته‌ اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ستاد کل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه روز پنجشنبه (امروز) اعلام کرد که جنگنده‌های روسیه حدود 500 پرواز در بین تاریخ 7 تا 27 مارس بر فراز آسمان سوریه انجام داده اند و دو هزار مواضع تکفیری‌های داعش در اطراف «تدمر» را هدف قرار داده‌اند.

«سرگئی رودسکوی» رئیس اداره کل عملیات ستاد کل ارتش روسیه تصریح کرد: «از 7 تا 27 ماه مارس، نیروی هوایی روسیه، حدود 500 پرواز در حومه تدمر (پالمیرا) انجام داد و حدود 2 هزار مقر تروریست‌ها را هدف قرار داد. در نتیجه، سنگر‌ها و مواضع توپخانه‌ای در ارتفاعات راهبردی تخریب شد».

وی ادامه داد که جنگنده‌های روسیه اکثر مراکز فرماندهی تروریست‌ها را در دو روز اول تخریب کرد. هر روز، نیروی هوایی روسیه، ستونی از خودروهای حامل تروریست‌ها و مهمات آنها را که سعی داشت از رقه و دیرالزور به سمت تدمر حرکت کنند را از بین می‌برد.

رودسکوی تصریح کرد که آزادسازی پالمیرا، در نقل و انتقال تروریست‌ها بین مناطق شمالی و جنوبی سوریه مانع به وجود آورده است.

وی در اینباره توضیح داد: «آزادسازی پالمیرا، می‌تواند به طور چشمگیری قابلیت دفاعی تروریست‌ها در نزدیکی دمشق و حلب را کاهش دهد».

بنا به گفته این مقام روسی، آزادی تدمر (پالمیرا)، اهمیت راهبردی به واسطه مکان این شهر در بخش مرکزی روسیه دارد. جاده‌های پالمیرا به دمشق، حمص، حماه، حلب، رقه، دیرالزور و همچنین میدان‌های نفت و گاز مناطق حومه ختم می‌شود.

رئیس اداره کل عملیات ستاد کل ارتش روسیه تأکید کرد از دست دادن کنترل ذخایر منابع طبیعی، تأثیر منفی بر توانمندی شبه‌نظامیان داعش برای به دست آوردن سلاح‌های جدید می‌گذارد.

وی در اینباره گفت: «از دست رفتن کنترل بر قلمروهایی که غنی از منابع طبیعی هستند، تأثیر منفی بر اوضاع مالی و اقتصادی تروریست‌ها می‌گذارد و توانمندی آنها برای خرید سلاح، مهمات و تجهیزات و پرداخت دستمزد به پیکارجویانشان را با مانع مواجه می‌کند».

رودسکوی تصریح کرد که هیچ‌یک از گنجینه‌های فرهنگی شهر تدمر در حملات هوایی روسیه علیه مواضع داعش تخریب نشده است و توضیح داد: «در تمامی عملیات، هواپیماهای نیروی هوایی روسیه، حملاتی را انجام دادند که منحصراً علیه تأسیسات شناخته شده تروریست‌ها بود…من می‌خواهم تأکید کنم که هیچ‌یک از گنجینه‌های فرهنگی پالمیرا در نتیجه عملیات‌ نیروهای هوایی روسیه تخریب نشده است».

این مقام روس در خصوص برخی گزارشات از نقض آتش‌بس در برخی مناطق سوریه گفت، علیرغم برخی نقض آتش‌بس در سوریه، درگیری‌ در اکثر استان‌های سوریه متوقف شده است.

وی ادامه داد: »درگیری در اکثر قلمروهای حمص، حماه و حلب متوقف شده است و افراد توانسته‌اند به خانه‌هایشان بازگردند».

سرگئی رودسکوی گفت که تقریباً 180 هکتار از منطقه تاریخی و مسکونی پالمیرا می‌بایست از مین و مواد منفجره پاکسازی شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است