منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۰۷
شناسه خبر: 362435
گروه :خبر
%d9%85%d8%b3%da%a9%d9%86-%d9%85%d9%87%d8%b1_021

شیرینی مسکن مهر بندرعباس درسایه بی توجهی برخی مسئولان کام هزاران شهروندی که متقاضی این طرح ملی بودندرا تلخ کرده و خانه های که بایدمرحمی بر زخم قشر کم درآمد می شدندخود زخمی جدید بر پیکر این مردم وارد کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛طرح ملی مسکن مهر با هدف خانه‌دار کردن تمامی افراد جامعه در دولت نهم کلید خورد که این پروژه با استقبال بی نظیری از مردم مواجهه شد تا آرزوی خانه دار شدن را در مهری ماندگار تجربه کنند.

لذت خانه دار شدن برای خانواده هایی که سالها تجربه خوش نینی را بهمراه دارند با تمام سختی ها و هفت خوانی که پیش رویشان قرار داشت خوشایندبود اما شیرینی مسکن مهر بندرعباس در سایه بی توجهی برخی مسئولان، پیمانکاران و ناظران کام هزاران شهروندی که متقاضی این طرح ملی بودند را تلخ کرد و اقشار کم درآمد جامعه که امید خانه دار شدنشان به مهر متولیان امر بود هم اکنون با مشکلاتی بیش از پیش روبرو شدند و خانه های که باید مرحمی بر زخم قشر کم درآمد می شدند خود زخمی جدید بر پیکر این مردم وارد کرده اند.

موسوی یکی از اهالی مسکن مهر بندرعباس در گفت‌وگو با خبرنگار هرمز با اشاره به  مشکلات مسکن مهر پیامبر اعظم اظهار کرد:عدم جانمایی صحیح و قرار گرفتن اغلب بلوک ها در کنار پرتگاه و نبود دیوار حائل، نبود فضای سبز و فضای آموزشی  برای تفریح کودکان و نوجوان، کمبود سطل زباله،مشکلات آنت دهی دیجیتال و تلفن همراه، خاکی بودن برخی از معابر را از جمله مشکلات این مجموعه را عنوان کرد.

وی افزود:اکثر  ساکنان این مجتمع ها را قشر جوان تشکیل می دهند که دارای کودک می باشند لذا محلی برای بازی کودکان و سرگرمی جوانان وجود نداشته و کودکان در خاک و یا در خیابان باوجود خطرات فراوان مشغول بازی هستند.

موسوی نبود مدرسه را از دیگر دغدغه اهالی مسکن مهر برشمرد و افزود:ساکنان مسکن مهر مجبورند فرزندانشان را به مدارس محلات اطراف که کیلومترها با خانه فاصله دارند بفرستند که موجب شده کودکان و دانش آموزان در  وضعیت آموزشی بدی قرار گیرند.

ملایی از دیگر ساکنان مجموعه های مسکن مهر بندرعباس می گوید: آرزوی خانه دار  شدن در شهری که اغلب خانه ها را بافت فرسوده تشکیل می دهد باعث شد به مسکن مهر روی بیاوریم و با وجود تاخیر سه ساله در زمان تحویل خانه و انواع و اقسام بدعهدی‌ها پیمانکاران سال گذشته واحد خود را تحویل گرفتم و زمانی که وارد ساختمان شدم متوجه شروع مشکلاتم شدم.

وی اظهار کرد:طبق قرارداد نصب کابینت ،شیرآلات و آسانسور همگی بر عهده پیمانکار بوده ولی در هنگام تحویل هیچ‌کدام از این موارد رعایت نشده بود همچنین نحوه سفیدکاری واحدها به اندازه ای بد بود که مجددا مجبور به هزینه دوباره شدیم.

ملایی افزود:در بلوک ما بالغ بر 60خانوار زندگی می کنند اما با وجود تحویل خانه  و بیش از چهار سال می گذرد آسانسور مجتمع نیمه‌کاره رهاشده و  خود اهالی ساختمان با جمع‌آوری مبلغ زیادی برای راه‌اندازی آن اقدام کردند.

این شهروند بندرعباسی با اشاره به کوتاهی پیمانکاران در اتمام پروژه ها تصریح کرد:با وجود آنکه اغلب ساکنان در واحدهای خود مستقر شده اند اما هنوز نخاله های ساختمانی د راطراف ساختمان ها پراکنده است که انباشت شیشه خورده ها و سایر زباله ها برای کودکان و ساکنین مجموعه خطر آفرین باشد.

مهر نشینان بندرعباس در حالی با مشکلات خدماتی و رفاهی مواجه  هستند که تامین خدمات زیربنایی و روبنایی توسط مسئولان برای ساکنان ضروری است این در حالی است که قرار گرفتن مسکن مهر در حاشیه شهر و بیابان ها موجب شده که علارغم هزینه هایی که متقاضیان مسکن مهر برای خانه دار شدن تقبل نمایند مدیران استانی از ارائه خدمات به ساکنان برنیایند و هزاران مهر نشین بندر را با کوهی از مشکلات رها کنند.

پروژه مسکن مهر در بندرعباس بدون توجه به نتایج و عواقب زیانبارش در بیابان های شهر احداث شد که از ابتدا نیز بسیاری از کارشناسان آثار سوء آن را گوش زد کرده بودند و هم اکنون با سکونت اقشار جامعه در این واحدها هر روز موج جدیدی از مشکلات خودنمایی می کند.

امید است با برنامه های  اصولی مشکلات متعدد این مجتمع های مسکونی که خانوارهای زیادی را د رخود جای داده رفع شودو مسئولان با ارائه خدمات شهری برای رفاه حال شهروندان اقدام نمایند.

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد