منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۴۵
شناسه خبر: 304143
گروه :خبر
مسکن
 

یادداشت/ فروغ مسلم زاده

مسکن مهر نامهربان

مسکن مهر چند سالی است که به عنوان سرپناه و خانه مهر و امن ،جایگزین اجاره نشینی عده ای از هموطنان مان شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مسکن مهر چند سالی است که بعنوان سرپناه و خانه مهر و امن ،جایگزین اجاره نشینی عده ای از هموطنان مان شده است . خانه هایی که قرار بود موجبات رفاه و امنیت روانی شهروندان را فراهم کند و نور امیدی بابت صاحبخانه شدن در دلشان بتاباند .

 

مسکن نامهربانی که تاکنون نتوانسته است رضایت ساکنان و صاحبان را جلب نماید و هر روز که می گذرد یک مشکل جدید گوشه چشمی نشان می دهد و رخ نمایی می کند .بی شک زندگی شهرنشینی مستلزم شرایط خاصی بوده و برای شکل گیری سکونت دریک منطقه بایستی شرایط ابتدایی زندگی شهری فراهم باشد تا شهروندان و ساکنان بتوانند با آرامش خاطر به زندگی مشغول شوند.

 

هرچند ازاین رهگذر عده زیادی ازاقشار ضعیف و مستاجر در کشور موفق شدند دراین طرح خانه دار شوند اما این خانه دار شدن به قیمت از بین رفتن امنیت روانی و دلهره و… بوده است . جانمایی مسکن مهر در مناطق بیرونی شهرها و حاشیه های هر شهر علاوه بر سختی تردد برای اهالی موجبات ناامنی و مشکلات زیادی برای ساکنان این مناطق فراهم کرده است . عدم وجود شهرداری ها دراین مناطق و مدارس مورد نیاز ساکنان موجب شده است که جمع آوری زباله ها و نظافت روزانه دراین مجتمع ها با تاخیر چندروزه انجام شود واین خود مشکلات بهداشتی و.. را ایجاد می نماید .

 

از طرفی تردد دانش آموزان برای رفتن به مدرسه در ساعات پایانی روز و تاریکی هوا و سوار شدن خودروهای مسافرکش شخصی و… بازهم معضلات روانی زیادی را برای ساکنان این منازل بوجود آورده است . نقل به مضمون طی سال گذشته در شهرک پیامبر اعظم بندرعباس شاهد چندین فقره سرقت و ایجاد ناامنی و … بودیم که نشان می دهد وجود و حضور نیروی پلیس و کلانتری وسایر خدمات شهری دراین شهرک ها الزامی وضروری است . چرا که هر جا زندگی شکل گرفت وسکونت ایجاد شد رفاهیات و امکانات ابتدایی شهرنشینی لازم وملزوم سکونت شهروندان در هر منطقه ای می باشد.

 

کیفیت ساخت وسازها و جانمایی اولیه این مجتمع ها هم جای بحث وبررسی دارد که از حوصله این نوشته خارج است ؛ قرارگرفتن این منازل بر بلندی وتپه هایی که استحکام و استقامتشان جای شک وتردید دارد بازهم مسئله ای است که نشان از شتابزدگی صورت گرفته بوده ونشان می دهد که ایمنی و استحکام مبنای ساخت وساز ها نبوده است .

 

امید است با برنامه ریزیهای مدون و اصولی شاهد برطرف مشکلات متعدد این مجتمع های مسکونی که ساکنان زیادی هم دارد باشیم چرا که امنیت روانی شهروندان بر هر امری ارجح بوده ولازم است مدیران مربوطه هرچه زودتر نسبت به ایجاد خدمات شهری از قبیل سرویهای ایاب و ذهاب و بازارچه های محلی ومدارس و مساجد و… برای رفاه حال شهروندان اقدام نمایند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است