منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۴
شناسه خبر: 205200
گروه :خبر
13940207000430_PhotoA
 

با وجود تکذیب مسمومیت اخیر زائران از سوی برخی مسئولان استانی

مسمومیت ۳۲ زائر در یکی از هتل‌های مشهد/ تمامی زائران از بیمارستان مرخص شدند

با وجود اینکه، هفته گذشته 32 نفر از زائران ایرانی و غیر ایرانی در یکی از هتل‌های مشهد دچار مسمومیت غذایی شده‌اند اما مسئولان اداره‌کل فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و همچنین اتحادیه هتلداران استان، از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد قانعی اظهار کرد: مسمومیت اخیر زائران عربستانی مربوط به هتل‌های زیر مجموعه اتحادیه هتلداران نبوده و احتمالا در واحدهای اقامتی غیرمجاز اتفاق افتاده است.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس پیگیری‌هایی که ما انجام داده‌ایم، این موضوع هیچ گونه ارتباطی به واحدهای تحت نظر اتحادیه ندارد و بهتر است از مراجع دیگر پیگیری شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز از مسمومیت این 32 زائر اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: ما از هتل‌های مشهد این موضوع را استعلام کرده‌ایم اما آنان خبر این مسمومیت را رد کرده‌اند.

سید جواد موسوی افزود: ما روز گذشته نیز از مرکز بهداشت استعلام کردیم و هیچ گزارشی نیز از سوی آنان دریافت نکردیم.

*زائران مسموم شده از بیمارستان مرخص شده‌اند

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به مسمومیت 32 زائر ایرانی و غیرایرانی در یکی از هتل‌های مشهد اظهار کرد: این مسمومیت غذایی در روز دوشنبه 29 تیر ماه اتفاق افتاده است.

علی حسنی ادامه داد: از مجموع این 32 نفر، هشت نفر مرد و 24 نفر زن بوده که 12 نفر آنها عربستانی، 9 نفر کویتی، سه نفر از کشور بحرین و هشت نفر نیز ایرانی بوده‌اند.

وی افزود: این افراد ساعت 2 بامداد 30 تیر ماه، با علائمی همچون تهوع، سردرد و تب به درمانگاه شهید رجایی، بیمارستان امام رضا(ع) و بیمارستان امام زمان (عج) مشهد مراجعه کرده که 28 نفر آنها به صورت سرپایی درمان شده و سه نفر در بیمارستان امام رضا (ع) و یک نفر در بیمارستان امام زمان (عج) بستری می‌شوند.

حسنی با بیان اینکه این افراد نیز پس از دریافت دارو از بیمارستان مرخص شده‌اند، گفت: همکاران ما پس از دریافت این گزارش در هتل مورد نظر حاضر شده و از تمامی وعده‌های غذایی مصرف شده توسط این 32 نفر نمونه‌برداری انجام دادند.

وی تأکید کرد: برخی از این افراد تنها قرارداد استفاده از وعده صبحانه را با هتل داشته‌اند و وعده‌های دیگر غذایی را در فضاهایی خارج از هتل صرف کرده‌اند، ضمن اینکه از مجموع 400 نفر مسافر ساکن در هتل، تنها این 32 نفر به مسمومیت دچار شده‌اند بنابراین نمی‌توان با قاطعیت گفت که غذاهای هتل سبب مسمومیت این افراد شده است.

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: هم‌اکنون نمونه‌های مواد غذایی در حال آزمایش هستند و نتایج آن طی چند روز آینده اعلام می‌شود.

حسنی همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا این مسمومیت در مراکز اقامتی غیرمجاز رخ داده است؟ گفت: این اتفاق در یکی از هتل‌های معروف مشهد به وقوع پیوسته و موضوع مراکز اقامتی غیر مجاز مطرح نیست.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است