منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۶
شناسه خبر: 205635
گروه :خبر
13931218000367_PhotoA
 

نامه سازمان بازرسی به رئیس هیأت تخلفات ریاست جمهوری:

مستندات خود درباره پرونده بقایی و خروج پول از کشور را به سازمان بازرسی ارائه کنید

سازمان بازرسی کل کشور در نامه‌ای از اشرفی اصفهانی رئیس هیأت بدوی تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری خواست مستندات خود را درباره پرونده بقایی ارائه کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، چندی قبل معاون اول قوه قضاییه حجت‌الاسلام اژه‌ای در نشست خبری خود خبر از بازجویی حمیدرضا بقایی معاون رئیس جمهور سابق و همچنین بازداشت این فرد داد.

البته محسنی اژه‌ای در این نشست خبری به دلیل محذور قانونی از ارائه جزئیات بیشتر و همچنین اتهامات بقایی خودداری کرده و صحبت در این خصوص را به زمان دیگری موکول کرد.

تنها چند روز پس از این اظهارنظر معاون اول قوه قضاییه، حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی اشرفی رئیس هیأت بدوی تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری در مصاحبه با برخی از رسانه‌ها جزئیاتی از پرونده بقایی را منتشر کرده و عنوان کرد این فرد به 10 کشور مقادیر زیادی پول انتقال داده است.

حال پس از گذشت چندی سازمان بازرسی کل کشور در تاریخ 24 تیرماه نامه‌ای به اشرفی اصفهانی نوشته و از وی در خصوص اظهارنظراتش جویا شده است.

سازمان بازرسی کل کشور در این نامه خطاب به این فرد عنوان کرده است: اگر همچون گذشته که در خصوص مطلبی با عنوان «دوران بگم‌بگم‌های ما فرا رسیده است» در مقابل درخواست سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر ارائه مستنداتتان مطلب خود را تکذیب نمی‌کنید و نمی‌گویید «مطلب من به درستی منعکس نشده است» این بار مستندات خود را درباره پرونده حمیدرضا بقایی به دستگاه قضایی و سازمان بازرسی کل کشور ارائه کنید.

البته سازمان بازرسی کل کشور در این نامه درخواست خود را از این جهت مطرح کرده است که انتشار مطالبی این چنین بدون داشتن پشتوانه کافی باعث تشویش اذهان عمومی شده و در ذهن مردم ایجاد بی‌اعتمادی نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌کند.

بقایی در 10 کشور سرمایه‌گذاری کرده است

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد اشرفی اصفهانی در نیمه دوم تیرماه امسال در افشاگری خود، به نقل از یک مقام مسئول امنیتی تأکید کرد که بقایی اموالی را از کشور خارج کرده و نزدیک به 10 کشور خارجی سرمایه‌گذاری کرده است.

اشرفی اصفهانی گفته بود پرونده‌های متعددی از تخلفات مقامات این دولت را بررسی کرده و همچنین در دست بررسی دارد.

وی در ضیافت افطار مجمع آذری‌های مقیم تهران با اشاره به حبس محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی‌نژاد گفت: «پریروز یکی از مسئولان امنیتی کشور در جلسه ما توضیح داد که بقایی در 10 کشور سرمایه‌گذاری مالی کرده است و آنقدر خورده و برده که ما باید چند سال بگردیم تا اموالی که غارت کرده و از کشور منتقل کرده را فقط شناسایی کنیم. نه اینکه برگردانیم!»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است