منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۵
شناسه خبر: 281413
گروه :خبر
hormoz

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت گفت: مستندات حادثه منا تا 2 سه هفته آینده منتشر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت گفت: مستندات حادثه منا تا 2 سه هفته آینده منتشر می شود.

حجت الاسلام سید علی قاضی عسگر افزود: شناسایی پیکرهای مطهر حاجیان جانباخته پایان یافت و بازگشت این پیکرها به ایران نیز به پایان رسید و جمع آوری مستندات درباره این حادثه انجام شده است.

وی با بیان اینکه قول هایی که سازمان حج و زیارت درباره پیگیری این حادثه داده بود در حال انجام است، بیان کرد: تا 2 سه هفته آینده نخستین مجموعه از مستندات جمع آوری شده، منتشر می شود و رسیدگی به امور خانواده های جانباختگان با تشکیل ستادی در تهران در حال اجراست.

وی ادامه داد: بین سازمان حج و زیارت و بنیاد شهید نیز توافق شد که جانباختگان حادثه منا به عنوان ‘شهید منا’ قلمداد شوند و مانند شهدای مدافع حرم، این حاجیان عنوان شهید داشته باشند.

قاضی عسگر گفت: امور برگزاری حج برای سال آینده نیز در حال انجام است و مقدمات لازم در این زمینه فراهم شده است.
وی درباره این سوال ایرنا که پرداخت غرامت به جانباختگان حادثه منا از سوی عربستان به کجا انجامید نیز گفت: در حادثه سقوط جرثقیل در ایام برگزاری حج، عربستان خودش اعلام کرد که غرامت را پرداخت خواهد کرد.

به گفته نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت، در مورد حادثه منا نیز عربستان پرداخت دیه را پذیرفته است ولی چون اکنون روابط عربستان با ایران قطع شده این پرداخته دیه تاکنون انجام نشده است ولی پرداخت غرامت پیگیری می شود.

وی درباره برنامه اعزام زائران به عتبات عالیات نیز گفت: در اعزام زائران به عتبات عالیات نیز زمینه های رفاهی مطلوبی فراهم شده است و رسیدگی به امور زائران در اولویت برنامه های سازمان است.

قاضی عسگر گفت: براساس برنامه ریزی ها، سازمان حج و زیارت به دنبال افزایش اعزام زائران عتبات عالیات تا سقف یک میلیون نفر به غیر از پیاده روی اربعین است.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت به عنوان سخنران مراسم 22 بهمن ماه به شهرکرد سفر کرده بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است