منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۶
شناسه خبر: 196003
گروه :خبر
DSC_4974
 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش:

مساجد برترین مراکز آگاه سازی فرهنگی در پیشگیری از مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش با اشاره به اینکه مساجد بهترین تریبون آگاه سازی، فرهنگ سازی و پیشگیری در حوزه مواد مخدر است،گفت: پیشگیری از مواد مخدر با همت جمعی مردم ،حرکت جامعه روحانیت و همدلی ممکن خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش در نشست با ائمه جمعه و جماعات این گردهمایی را فرصتی مناسب جهت هم اندیشی و ارائه راهکارهای مناسب جهت ریشه کنی معضل مواد مخدر دانست.

وی با اشاره به همت نیروهای بسیج در ریشه کنی فلج اطفال در کشور اظهار کرد : با همت جمعی و فرهنگ سازی می توان این معضل را از جامعه زدود .

جهان با بیان اینکه بیانات و نصایح روحانیون بیش از هر قشر دیگری در دل جای می گیرد روحانیون را پرچمداران مبارزه با مواد مخدر خواند و افزود: روحانیون می توانند پرچم مبارزه به مواد مخدر را به دوش گرفته و از تریبون ها و منبرهای مساجد، مردم به ویژه جوانان را در این زمینه آگاه سازند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه تصریح کرد: نباید تنها یک اداره خاص را متولی مبارزه با مواد مخدر بدانیم؛ حل این معضل با کار هیاتی، همت جمعی مردم، حرکت روحانیون و همدلی نهادها و دستگاه ها امکان پذیر خواهد بود.

به گفته وی جوانان سرمایه ارزشمند این کشور و امانت هایی هستند که به دست ما سپرده شده اند که اگر نتوانیم امانت داری کنیم در حق آنان خیانت و جفا کرده ایم.

جهان افزود: امروز سود هنگفتی از فروش و توزیع مواد مخدرنصیب سوداگران مرگ می شود.

وی در ادامه گفت:با صنعتی سازی، تولید مواد افیونی سرعت و سهولت بیشتری یافته و توزیع کنندگان برای کسب سود بیشتربه این نوع تولید روی آورده و به راحتی آن را در اختیار نسل جوان قرار می دهند .

این مقام مسئول تقدیم سه هزار و 785 شهید در راه مبارزه با مواد مخدر و 12 هزار جانباز در این راه را یاد آور شد و تاکید کرد: اگر کاری برای ریشه کنی این معضل نکنیم به خون شهدا جفا کرده ایم .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرکیش با تاکید بر زنده نگهداشتن یاد شهدا به ویژه شهدای مبارزه با مواد مخدر گفت : اطاعت از خدا، خدمت به خلق و پیروی از ولایت فقیه رمز عاقبت به خیری در زندگی است.

وی به نهادینه شدن فرهنگ “نه گفتن ” در میان جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان اشاره کرد و خواستار مشارکت همه جانبه دستگاه ها در امر مبارزه با مواد مخدر شد .

محمدحسن جهان بر اهمیت آگاه سازی در این زمینه از دوران کودکی تاکید کرد و گفت: در جامعه کنونی اعتیاد گریبانگیر کوچک و بزرگ ،فقیر و غنی شده است و اگر برای ریشه کنی آن هزینه نکنیم دیگران برای درگیر کردن ما هزینه خواهند کرد .

وی با یادآوری سخنان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایلوت و نمونه بودن، زیبا و پاک ماندن جزیره کیش در زمینه های مختلف افزود: جزیره زیبای کیش با پاک بودن زیبا باقی خواهد ماند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش مهمترین ترویج برنامه های فرهنگی در میان جوانان را یکی از راهکارهای مهم پیشگیری از معضل اعتیاد در بین جوانان عنوان کرد و اظهار داشت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در پاکسازی جزیره زیبای کیش با عزمی جدی و با بهره مندی از روحیه جهادی تلاش دارد با اجرای برنامه های متنوع آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و با همدلی و همراهی دستگاه ها و نهادها گام های موثرتری در کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی بردارد.

حجت الاسلام رحمان یوسف پور نماینده امام جمعه کیش نیز با تقدیراز برگزاری این نشست، همدلی و هم اندیشی در این مسیر را اقدامی ارزشمند از سوی شورای مبارزه با مواد مخدر کیش دانشت.

حجت الاسلام یوسف پور با بیان اینکه وظایف در این زمینه باید بدرستی مشخص شود از ائمه جماعات مساجد خواست تا با اطلاع رسانی مناسب و آگاهی سازی از تریبون مساجد در حل این معضل مساعدت کنند.

امام جمعه موقت کیش با تاکید بر اینکه ظرفیت ماه مبارک رمضان می تواند در تبلیغ راه حل و پیشگیری از این معضل در جامعه موثر واقع شود گفت: روحانیون و مبلغان باید در بیان بایدها و نبایدها، امر به معروف و نهی از منکر و احیای این فریضه اهتمام جدی داشته باشند.

یوسف پور در پایان با تقدیر از ابتکار عمل شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر و فرماندهی انتظامی ویژه کیش در برپایی این نشست، خواستار ارتباط بیشتر مبلغان و روحانیون اعزامی با شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر و پلیس کیش در تبیین آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی در میان مردم به خصوص جوانان شد.

بنابر این گزارش، سرگرد یونس شعبانیان معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه کیش نیز در بخش دیگری از این نشست با تاکید بر بازگویی مسائل و آسیب‌های اجتماعی از سوی مبلغان در جلسات ماه مبارک رمضان گفت: بیان مشکلات اجتماعی مانند اعتیاد و یا حجاب در جلسات و سخنرانی‌های ماه رمضان برای مردم ضروری است.

سرگرد شعبانیان با تبریک فرارسیدن ماه رمضان این ماه مبارک را بهترین فرصت برای کسب تقوا و انجام فرائض دینی خواند.

شعبانیان خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی که دشمنان اسلام سعی در انحراف نسل جوان جامعه ما را دارند، ضروری است روحانیون، اندیشمندان و مبلغین دینی با هوشیاری و درایت با هموار سازی راه برای جوانان مراقب باشند تا آنان از راه قرآن، مکتب اهل بیت و آموزه های دینی فاصله نگیرند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه کیش ماه رمضان را فرصتی مغتنم برای انتقال معارف و ارزشهای اسلامی برشمرد و تاکید کرد: این فرصت، مناسب ترین زمان برای انجام وظایف دینی است و با روشنگری می توان مانع برنامه ریزی و دست یابی دشمن به اهداف از پیش تعیین شده در تسلط بر نسل جوان جامعه شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه کیش کاهش تخلفات و جرایم رد ماه مبارک رضمان را از برکات این ماه دانست و اضافه کرد: در این ماه شاهد کاهش میزان تخلفات هستیم و برکات این ماه معنوی کاهش جرم در حوزه رفتارهای اجتماعی و ارتکاب به جرم کاملا آشکار است .

سرگرد یونس شعبانیان بر تاثیر معنویت بر فضای جامعه و افراد در کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: هر جا جامعه به سمت معنویت روی آورده است شاهد موفقیت های چشمگیری بوده ایم .

وی با ارزیابی مناسب فضای نماز جمعه و جماعت در فرهنگ سازی برای مسائل مختلف توضیح داد: امروز بودجه های هنگفتی از سوی دشمنان در قالب جنگ نرم برای به انحراف کشاندن جوانان ما هزینه می شود و برخی دولت ها با انگیزه های مختلف از سوداگران مرگ برای رسیدن به خواسته های خود نیز در این راستا حمایت می کنند.

این مقام انتظامی یکی از دلایل گرایش افراد به مواد مخدر و بروز رفتارهای آسیب زا را کمرنگ شدن معنویت در برخی خانواده ها عنوان و به نقش موثر روحانیون در آگاه سازی و هوشیاری جامعه در این زمینه و پیگشیری از ابتلا به این آسیب اجتماعی تاکید کرد .

حجت الاسلام والمسلمین “رجبی” رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی و دریابانی کیش نیز در این نشست با خیرمقدم به مهمانان حاضر در جلسه، هدف از برگزاری این نشست را آماده سازی مبلغان برای تبلیغ و بیان مسائل و موارد ضروری در حوزه آسیب های اجتماعی از جمله موادمخدر ، معضلات فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی مردم در ماه مبارک رمضان دانست.

حجت الاسلام رجبی، با اشاره به اثر بخشی کلام روحانیت در پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: با همکاری کارشناسان نیروی انتظامی و حضور در مساجد می توان جامعه را از خطرات ناشی از ابتلا به مواد مخدر آگاه کرد.

وی با استفاده از ظرفیت تبلیغی روحانیون اعزامی از قم در ماه رمضان در راستای ترویج آموزه‌های دینی در جزیره زیبای کیش اشاره کرد و افزود: تغییر بینش افراد یکی از راه های جلوگیری از این معضل است و به صرف توصیه و نصیحت اخلاقی نمی توان از آن جلوگیری کرد .

رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی ویژه کیش تریبون مساجد را بهترین تریبون اطلاع رسانی و آگاه دانست و ادامه داد: ائمه جماعت می توانند به صورت تخصصی از مباحث این حوزه آگاه شوند و از طریق تریبون از گسترش این معضل در جامعه پیشگیری کنند.

استفاده از ظرفیت رسانه ها به ویژه صدا و سیما، تولید برنامه های مستند فرهنگی، حضور کارشناسان و متخصصان حوزه آسیب های اجتماعی در رسانه، پخش بروشورها و کارهای تبلیغاتی، حضور فیزیکی کارشناسان در مساجد، استفاده از ظرفیت مربیان پرورشی، ورزشی، انجمن های اسلامی در مدارس، ایجاد گروه های داوطلب در رصد معتادان و مبارزه نرم با مواد مخدر، توجه به ظرفیت بازارها و بومیان، ایجاد ستادهای فرهنگی در دانشگاه ها از جمله راهکارهای قابل مطالعه و بررسی از سوی برخی ائمه حاضر در این جلسه بود .

تاکید بر برخورد قاطعانه و قانونی با مجرمان ، برطرف شدن برخی ضعف های قانونی ، مشخص کردن حیطه وظایف افراد ، تغییر باورهای معتادان ، افزایش آگاهی خانواده ها ، اعمال مجازات های بازدارنده و اینکه حذف ماده فساد و درمان آسیب ها وظیفه جدی مسوولان حکومتی است از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود .

نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با ائمه جمعه و جماعات در دفتر این ستاد برگزار شد.

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر