منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۰۹
شناسه خبر: 289569
گروه :خبر
419788_807

اولین دوره مسابقات هندبال ساحلی بانوان کشور و انتخابی تیم ملی در زمین ساحلی غدیر بندرعباس آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از ندای ساحل ،در این دوره از رقابتها هفت تیم از استان های هرمزگان، اصفهان، بوشهر و خوزستان به مدت سه روز با هم به رقابت می پردازند.

نتایج کامل روز نخست این پیکارها به شرح زیر است:

هیات  هندبال هرمزگان۲ – بهبهان ۱

دانشگاه ازاد شاهین شهر ۰ – هیات اصفهان ۲

هیات  هندبال هرمزگان ٠ – ذوب آهن ۲

نایبند بندرعباس ١- برازجان ۲

 

نفرات برتر این  مسابقات به اردوی آمادگی تیم ملی هندبال ساحلی بانوان کشور دعوت می شوند و تیم ملی قرار است مرداد ماه سال آینده در مسابقات آسیایی ویتنام شرکت کند.

 

تاریخ هندبال در ایران مربوط است به سال 1344 شمسی که آقای دکتر امیر تاش پس از پایان تحصیلات دوره لیسانس در رشته تربیت بدنی و ورزش، از کشور فرانسه به ایران مراجعت کرد و گفتگوها و اقدامات اولیه ای را جهت تاسیس فدراسیون هندبال در ایران از طریق کمیته ملی المپیک آغاز کرد.

 

مدارک لازم نیز از فدراسیون بین المللی هندبال گرفته شد تا از این طریق ، مقدمات پیدایش ورزش هندبال 7 نفره در ایران فراهم شود،اما با تغییرات اداری در یک سال بعد ، در جلسه کنگره روسای تربیت بدنی و مدیران فنی استانها و فرمانداری های کل ایران که همزمان با برگزاری مسابقات ورزشی آموزشگاههای کشور در خرداد ماه سال 1345 در شیراز تشکیل شد.

 

آقای دکتر امیرتاش طی شرح مبسوطی تصویب و اجرای هندبال در آموزشگاه های کشور را به کنگره پیشنهاد کرد، لیکن به علت آشنا نبودن شرکت کنندگان در کنگره با ورزش هندبال متاسفانه این پیشنهاد به تصویب نرسید و بررسی درباره آن به آینده موکول شد.

 
در سال 1352 با توجه به پشتوانه أی که از نظر تعداد بازیکن و مربی هندبال در کشور ایجاد شده بود  ، سازمان تربیت بدنی وقت به این ورزش توجه پیدا کرد و سرانجام در سال 1354 فدراسیون هندبال کشور تاُسیس گردید و شخصی به نام مهندس هارون مهدوی عهده دار امور آن شد.

 

از سال1373 ضمن حضور در عرصه های بین المللی و کسب کرسی های جهانی وآسیایی رفته رفته جایگاه ورزش هندبال در ایران و جهان شناخته تر شد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است