منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۵
شناسه خبر: 264193
گروه :خبر
81270867-5880768

امام جمعه شهرستان سیریک در چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی که با دستور کار برگزاری مسابقات قرآنی روستایی کشور برگزار شد گفت : این مسابقات عامل وحدت بخش منطقه خواهد بود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده ،حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا صفایی حائری و رئیس شورای فرهنگ عمومی سیر یک ،جنایت بزرگ عربستان سعودی در به شهادت رساندن عالم مؤمن و مظلوم، شیخ نمر باقر النمر را به‌شدت محکوم کرد و گفت:  قرآن تنها کتابی است که هیچ‌گونه تحریفی در آن صورت نگرفته و سند ارزشمندی است که تا قیامت سعادت و هدایت انسان‌ها را بر عهده دارد.

 

وی با  اشاره به بیانات مقام معظم رهبری  اظهار داشت : این مسابقات قرآنی درشهرستانی که  در آن  اهل شیعه و سنت با هم  زندگی می‌کنند به فرموده مقام معظم رهبری عامل اتحاد و وحدت  بیشتر بین آن‌ها خواهد شد .

 

علیرضا صفایی و حائری عنوان کرد: این‌گونه همایش و مسابقات قرآنی فضایی را ایجاد می‌کند که همه مسلمانان اهل شیعه و سنت در کمال آرامش و وحدت در کنار هم زندگی کنند  .

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی سیریک افزود: امیدواریم که فرهنگ قرآنی و اسلامی همچون فریضه نماز و امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه فرهنگ‌سازی و نهادینه شود .

 

در ادامه ، شیخ افراز امام‌جمعه اهل سنت ضمن محکوم کردن شهادت شیخ نمرگفت : برگزاری این‌گونه مسابقات کشوری در شهرستان سیریک و روستای روتان ، مایه برکت برای همه می‌باشد و این سرمایه مشترکی است که ما بر پایه آن می‌توانیم  دست‌به‌دست هم داده و دیدگاه‌ها را نزدیک کنیم .

 

سپس سعیدا… مبارکی فرماندار شهرستان سیریک قرآن را قانون اساسی همه  مسلمانان دانست و اذعان کرد :قرآن راه و روشی را که انسان‌ها باید بپیمایند مشخص کرده  که اگر با قرآن مأنوس و طبق دستورات آن عمل نماییم دنیا و آخرت ما تضمین خواهد شد.

 

وی اضافه کرد :همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی برای برگزاری این رویداد مهم فرهنگی و قرآنی در روستای روتان با حداکثر توان و امکانات موظف به همکاری هستند.

 

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک و دبیر شورا گفت : این جلسه به‌منظور بررسی و هماهنگی مسابقات قرآنی کشوری روستایی در شهرستان سیریک و روستای روتان برگزارشده است.

 

وی افزود : هر چه توجه ما به قرآن بیشتر باشد، اهتمام به رعایت موازین قرآنی جدی‌تر می‌شود و یکی از نشانه‌های توجه به قرآن، اهتمام به جوانب و ظواهر آن است که برگزاری همایش‌هایی همچون مسابقات کشوری و بین‌المللی قرآن در راستای تحقق این امر می‌باشد .

 

کریمی زاده اضافه کرد : شهرستان سیریک به‌ویژه روستاهای آن از  ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه‌ی قرآنی فراوانی برخوردارند که با برگزاری مسابقات قرآنی در سطح کشوری در روستای روتان فرصت بسیاری خوب و مناسبی برای شکوفایی استعدادها به وجود می‌آید.

 

در پایان جلسه میثم رئیسی مسئول دبیرخانه مسابقات قرآنی روستایی کشور به تشریح برنامه‌ها پرداخت و پس از تبادل‌نظر اعضاء ، همگی خواستار برگزاری باشکوه این مسابقات قرآنی  در شهرستان سیریک روستای روتان شدند.

 

گفتنی است : چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیریک  به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علیرضا صفایی حائری امام‌جمعه شهرستان و شیخ افراز امام‌جمعه اهل سنت و با حضور مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان هرمزگان حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی ، فرماندار ، اعضای شورای فرهنگ عمومی و شخصیت‌های فرهنگی فعال سیریک برگزار شد .

 

انتهای خبر/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است