منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۸:۵۳
شناسه خبر: 185175
گروه :خبر
دادرس
 

رئیس جمعیت هلال احمر کیش خبر داد:

مسابقات استانی “طرح ملی دادرس” در مدارس کیش اجرا شد

مسابقات “امداد دانش آموزی” با نام “طرح ملی دادرس” به همت جمعیت هلال احمر و همکاری آموزش و پرورش در مدارس کیش اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، محسن آسوبار رئیس جمعیت هلال احمر کیش در تشریح این طرح گفت:18 تا 24 اردیبهشت هر سال در تقویم کشور با نام هفته هلال احمر نامگذاری شده است که در این هفته جمعیت هلال احمر به معرفی فعالیت های خود به صورت عملی و تئوری در راستای تشریح اهداف این سازمان می پردازد.

وی با بیان اینکه برای هر روز در هفته برنامه خاصی از سوی این جمعیت در نظر گرفته شده است افزود: در روز اول اهدای خون توسط داوطلبان، ویزیت رایگان در محل مسجد خاتم الانبیا و شرکت در مراسم نماز توسط داوطلبان ملبس به لباس جمعیت از جمله برنامه هایی است که برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر کیش در توضیح طرح ملی دادرس اظهار کرد: این طرح با عنوان “دادرس” به معنای “دانش آموز آماده در روزهای سخت” در مدارس دوره اول دبیرستان به اجرا در می آید تا دانش آموزان با یادگیری اقدامات و کمک های اولیه بتوانند در بحران ها و حوادث سخت ابتدا جان خود و خانواده سپس کسانی را که به کمک آن ها نیاز دارند نجات دهند و در آینده در سیستم امدادی به صورت جدی فعالیت کنند.

به گفته آسوبار طرح ملی دادرس برای اولین بار است که در جزیره کیش و در 7 مدرسه ( 3 مدرسه پسرانه و 4 مدرسه دخترانه) برگزار می شود.

وی ادامه داد: این طرح در دو بخش تئوری که دارای 20 سوال است و بخش عملی که در آن دانش آموزان در زمان مقرر اقدام به برپایی چادر امداد و نجات، احیای قلبی، درمان خونریزی و پانسمان، انجام پانداژ و حمل بیمار از محل حادثه خواهند کرد.

جمعیت هلال احمر در بخش جوانان کیش دارای 300 عضو است که در سال گذشته 50 عضو داشته است و اینک به 300 عضو افزایش یافته است.

برگزیدگان این مسابقات در مراسم روز چهارشنبه که به مناسبت تقدیر از نوروزبانان بی نوروز جمعیت هلال احمر برگزار می شود تقدیر خواهند شد. علاوه بر این به تمامی شرکت کنندگان در این طرح هدایایی از سوی جمعیت هلال احمر کیش اهدا می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی