منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۴
شناسه خبر: 277254
گروه :خبر
hormoz

استاندار استان “فلاندر شرقی” در بلژیک با طرح درخواست عجیبی از اهالی شهر زیبرگ برای خودداری از غذا دادن به پناهجویان، جنجال گسترده ای در این کشور به پا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ کارل دوکالوئه استاندار استان ساحلی فلاندر شرقی در غرب بلژیک از اهالی شهر زیبرگ از توابع این استان خواست تا از غذا دادن به پناهجویان خودداری کنند. وی در توجیه این درخواست عجیب خود گفت که غذا دادن به پناهجویان، باعث هجوم هر چه بیشتر آنها به خاک بلژیک می شود !

کارل دوکالوئه این درخواست را دوشنبه گذشته در جریان یک برنامه رادیویی مطرح کرد که با انتقاد گسترده ای در روزنامه “هت لاتست نیوز” استان فلاندر شرقی روبرو شد.

گفتنی است این دسته از پناهجویان، اردوگاههای خود واقع در شمالی ترین نقطه فرانسه را ترک کردند و قصد داشتند از طریق بندر زیبرگ به انگلستان بروند.

شبکه “سی ان ان” تأکید کرد، کارل دوکالوئه درخواست خود را پس از آن مطرح کرد که اواخر هفته گذشته تعدادی از ساکنان زیبرگ برای غذا دادن به پناهجویان که اغلب سوری بودند، داوطلب شده بودند. البته درخواست این استاندر نتیجه معکوسی داشت و باعث شد تا اهالی این شهر عزم خود را برای فعالیتهای خیریه و کمک به تمام مهاجران و پناهجویان بیش از پیش جزم کرده و کمکهای خود را به تمام پناهجویانی که وارد این شهر بندری می شوند، دوچندان کنند.

سازمان پزشکان بدون مرز نیز، اظهارات این استاندار را محکوم و تاکید کرد که خودداری از کمک یه پناهجویان، باعث افزایش رنج و مشکلات آنها می شود.

وزیر کشور بلژیک پیشتر اعلام کرده بود که اجازه برپایی اردوگاه برای پناهجویان در شهر زیبرگ را که به عنوان یک گذرگاه و مسیر ترانزیت معروف شده است، نمی دهد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند