منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۱
شناسه خبر: 323605
گروه :خبر
قائدی-۲[1]

امام جمعه شهرستان بستک گفت: مسئولین باید جلوی مفاسد اخلاقی و ظاهری را بگیرند تا کی می خواهند دست روی دست بگذارند و جلوی این مفاسد را نگیرند و چشم پوشی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به  نقل از  جهانگیریه، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن توصیه به تقوای الهی با استناد به آیات قرآن گفت: دو نوع لباس وجود دارد یکی لباس ظاهر که عیوب ظاهری انسانها را می پوشاند و لباس دیگر، لباس تقواست که لباس باطنی محسوب می شود که ارزش انسان نیز به میزان تقوای الهی اوست.

 

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به آیات قرآن اظهار کرد: پوشاندن کار خداست همانطور که لباس پوشاننده عیوب است. در قرآن کریم نیز زن و مرد برای یکدیگر به لباس تعبیر شده اند که باید سعی کنند تا عیوب یکدیگر را بپوشانند و برهنگی نیز کار شیطان است.

 

وی تصریح کرد: در جامعه متاسفانه پوشش بعضی از خانم ها اصلا مناسب نیست و پوشش آنها کوتاه و بدن نماست که این نوع پوشش در شان زنان مسلمان نیست.

 

حجت الاسلام والمسلمین قائدی تاکید کرد: مسئولین باید جلوی مفاسد اخلاقی و ظاهری را بگیرند تا کی می خواهند دست روی دست بگذارند و جلوی این مفاسد را نگیرند و چشم پوشی کنند.

 

وی افزود: مشکلات و مفاسد در فضای مجازی نیز بیداد می کند و افراد از طریق آن انواع آموزش ها شامل: فساد، نحوه ی دوست یابی، نحوه ی ارتباط دختر و پسر، نحوه ی ارتباط نامحرم با نامحرم را یاد می گیرند که فساد در حال شیوع است که این زنگ خطر است. فسادی چون مصرف مشروبات الکلی که در جامعه بیداد می کند که حتی در مراسمات جشن و عروسی ها نیز توزیع می گردد.

 

امام جمعه شهرستان بستک بیان کرد: جامعه اسلامی باید محل امنیت خاطر مردم باشد و همه در برابر جامعه مسئولیم و امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی و شرعی است.

 

وی در خطبه دوم به افتتاح دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و به بیان ویژگی های نمایندگان مجلس از دیدگاه رهبر معظم انقلاب پرداخت که شامل: متعهد بودن به قانون اساسی، شجاع بودن و مرعوب آمریکا نشدن، علاقمند به پیشرفت واقعی کشور، ایستادگی در برابر دخالت های بیگانگان، انجام کار برای خداوند و خدمت به خلق خدا و ریل گذاری برای اقتصاد درون زا واقعی است.

 

حجت الاسلام والمسلمین قائدی همچنین به سخنان رهبر معظم انقلاب در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) که به بیان عبارت “جهاد کبیر” پرداختند نیز اشاره کرد که معنا و مفهوم این عبارت، ایستادگی و مقاومت و عدم تبعیت از دشمن است.

 

وی در پایان انتخاب آیت الله جنتی را به عنوان ریاست مجلس خبرگان رهبری تبریک گفت و وی را یار دیرینه حضرت امام (ره) معرفی کرد و برای اعضای مجلس خبرگان آرزوی توفیق کرد و افزود: امیدواریم این مجلس خبرگان یک مجلس انقلابی و رهرو امام و رهبری باشد.

 

انتهای خبر/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی