منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰
شناسه خبر: 233399
گروه :خبر
13930418000596_PhotoA

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان این که مدیریت بحران وظیفه هماهنگی دستگاه‌ها را بر عهده دارد، اعلام کرد.مسئولیت مدیریت بحران قبل از زلزله شدید در تهران با شهرداری و پس از وقوع این حادثه با رئیس جمهور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ناصر چرخ ساز نسبت به نقل جمله از رئیس جمعیت هلال احمر مبنی بر اینکه «هلال احمر فقط یک صندلی در مدیریت بحران دارند و وظیفه‌ای در زلزله تهران ندارند» واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد.

وی گفت: اگر حادثه‌ای فراتر از حوادث محلی تعریف و عمق فاجعه زیاد شود، شورای عالی مدیریت بحران به ریاست رئیس جمهور تشکیل می‌شود.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم روی حوادث ملی اسم بگذاریم و بگوییم زلزله تهران یک حادثه در سطح ملی است، چه بسا که در تهران زلزله 4 ریشتری بیاید و تنها چند خانه خراب شود اما در مقابل یک سیل بیاید و عده زیادی را بی‌خانمان کند.

وی ادامه داد: در حوادثی که در سطح ملی تعریف می‌شوند، رئیس جمهور مسئولیت را می‌پذیرد اما حوادث محلی مسئولیت در تهران با شهرداری و در سایر نقاط با استانداری است.

چرخ‌ساز با بیان اینکه مسئولیت مدیریت بحران قبل از زلزله شدید در تهران با شهرداری است و بعد از وقوع با رئیس جمهور گفت: مدیریت بحران وظیفه هماهنگی دستگاه‌ها را بر عهده دارد و اینطور نیست که دستور بدهد که کار گروه‌ها چه کاری انجام دهند.

وی افزود: هر کار گروه به وظایف ذاتی خود عمل می‌کند و هلال احمر هم از این قاعده مستثنی نیست و به وظیفه آموزش همگانی و آمادگی برای امداد قبل از وقوع زلزله و امداد و نجات و اسکان اضطراری بعد از وقوع زلزله عمل می‌کند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: متاسفانه در برخی اخبار به اشتباه از قول رئیس جمعیت هلال احمر عنوان شده که این جمعیت مسئولیتی در قبال زلزله تهران ندارد و تنها دارای یک صندلی در مدیریت بحران است.

وی تأکید کرد: نداشتن مسئولیت به معنی این است که ما به عنوان کارگروه امداد و نجات به وظیفه ذاتی خود که همان آموزش همگانی، آمادگی برای حادثه، امداد و نجات و اسکان اضطراری است، عمل می‌کنیم و مسئولیت هماهنگ کردن کار گروه‌های دیگر با ما نیست بلکه بر عهده شهرداری تهران است.

چرخ ساز گفت: اینکه حادثه‌ای ملی تلقی شود تنها مربوط به تهران نمی‌شود و برای مثال زلزله بم یک بحران در سطح ملی تعریف شد که رئیس جمهور در آن قضیه ورود پیدا کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است