منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷
شناسه خبر: 361687
گروه :خبر
%da%af%d9%84%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d9%87%d8%af%d8%a7

عضو هیات خادمین گلزارشهدا بندرعباس گفت:کار برای شهدا فقط در حرف است ومسئولان فقط برای گل گذاشتن روی قبور شهدا در مناسبت ها به گلزار می آیند

عبدالحمید اکبری‌زاده،عضو هیات خادمین گلزار شهدا بندرعباس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره با جایگاه مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: جایگاهی که گلزار شهدا به دلیل تدفین 283 شهید هشت سال دوران دفاع مقدس دارد هیچ نقطه ای از شهر بندرعباس ندارد.

وی با اشاره به جایگاه رفیع شهادت و اهمیت شفاعت شهید در زندگی مردم، ادامه داد: این 283 شهر بندرعباس در هشت سال دفاع مقدس توانستند درجه و لیاقت شهادت را پیدا کنند و اگر یک نفر از این شهدا واسطه شفاعت ما باشد، بهرتین توفیق برای انسان است.

این عضو هیات خادمین گلزار شهدا بندرعباس در خصوص راه اندازی هیات این گلزار، گفت:  از سال 81 هیات خادمین گلزار شهدا با عنوان متوسلین به حضرت علی اصغر(ع) راه اندازی شده و گرداننده هیات نیز همین جوانان شهر و اعضای پایگاه بسیج هستند که عاشقانه در این هیات فعالیت دارند.

مسئولان شهر فقط برای گل گذاشتن روی قبور شهدا می آیند

اکبری‌زاده با اشاره به اینکه کار برای شهدا فقط در حرف است نه درعمل و البته شهدا آدم های ریاکار برای خود نمی خواهند، افزود: مسئولان شهر فقط برای گل گذاشتن روی قبور شهدا در مناسبت ها به گلزار می آیند و به عنوان مثال امسال فقط یکبار صداوسیما تصویر گرفت و آنها اولویت شان با هیات رزمندگان و سیدمظفر است.

به گفته وی، برخی مسئولان در قبال گلایه های ما تعداد بالای حسینیه ها و تکایا را برای پوشش خبری آن بهانه می کنند، درحالی که در شهر فقط یک گلزار شهدا اصلی داریم.

عضو هیات خادمین گلزار شهدا بندرعباس با اشاره به اهمیت کار برای رضای خدا و شهدا عنوان کرد: برای گلزار شهدا ما دعوت نامه نمی فرستیم بلکه این شهدا هستند که همه کس بنا به وظیفه و توفیق خودش باید سری به این مکان مقدس بزند.

عمده کمک به هیات گلزار مردمی است

اکبری‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص برنامه های فرهنگی در گلزار شهدا در ایام سوگواری ماه محرم نیز بیان کرد: خاک کربلا با خاک های دیگر هیچ فرقی ندارد؛ اما حرمتی که خاک کربلا دارد به دلیل خون امام حسین(ع) و شهدا است که این جایگاه ارزشمند را دارد.

وی با اشاره به حضور بیش از هفت هزار نفر در همایش شیرخوارگان حسینی در گلزار شهدا بندرعباس، گفت: متاسفانه این همایش بزرگ در شهر از صدا و سیما مرکز خلیج فارس رسانه ای نشد.

این خادم گلزار شهدا با بیان اینکه عمده کمک به هیات گلزار مردمی و خیرین است، گفت: به عنوان مثال برای بالغ بر 4 هزار نفر در روز تاسوعا و عاشورا غذای نذری توزیع شد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی