منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۱
شناسه خبر: 348678
گروه :خبر
photo_2016-06-17_15-15-50

امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه مسئولان رجایی گونه و باهنر صفت حرکت کنند گفت: نقد های منصفانه و دلسوزانه هدیه به انسان هاست و با قضاوت ها و نقدهای مخرب جهت دارد متفاوت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با گرامی داشت سالروز شهادت بزرگ مردان شهید در دولت جمهوری اسلامی ایران شهیدان رجایی و باهنر گفت: این دو چهره ارزشمند گفتمان دولتمردان مسلمان را در صحنه عمل به تصویر کشیده و تابلوی یک دولتمرد واقعی مسلمان را ترسیم کردند.

وی افزود: شهدای بزرگ مرد دولت به جهان آموختند که می شود دولتمرد بود و در کمال زهد و تقوی و با درایت مدیریت کرد.می شود مسئولیت های بالای اجرایی را با توجه به معیارهای تقوی، خدا ترسی، مردمی بودن و حفظ بیت المال عملیاتی کرد.

حجت الاسلام علیدادی با تاکید بر اینکه هفته دولت با شهادت این شهیدان گره خورده است اظهار کرد: مسئولان باید رجایی گونه و باهنر صفت حرکت کنند و درعین حال مردمی، خداترس، الهی ، مدیر، مدبر و مسئولیت پذیر باشند.

وی با بیان اینکه دولت های پس از پیروزی انقلاب اسلامی درعرصه های مختلف زحمات بسیاری کشیدند و در هفته دولت فرصت مغتنم و ارزشمندی دارند تا تلاش ها و زحمات خود در عرصه اجرا را برای مردم بیان کنند.

خطیب جمعه کیش با تاکید بر اینکه نقد های دلسوزانه و مودبانه هدیه ارزشمند و فرصت مناسبی است برای اهل قلم و اهل سخن که انتظارات و مطالبات مردمی را به صورتی عالمانه مطرح کنند.

وی با تاکید بر عملکرد دولت در منطقه آزاد کیش در 3 سال گذشته، فعالیت مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش در بخش های زیر ساختی و عمرانی تقدیر کرد و افزود: زمین هایی که به ناحق طی قراردادهای غیر عادلانه واگذار شده بود با پیگیری مسئولان فسخ شده و زمین ها به اموال عمومی بازگشت.

حفظ و نگهداری زمین های موجود در منطقه و احیای نوار ساحلی که اینک تبدیل به فضای سبز، مفرح و مکانی برای استفاده عموم و گردشگران در جزیره کیش شده است از دیگر مواردی بود که امام جمعه کیش به آن اشاره و بیان کرد: فعال شدن بخش های صنعتی و حمایت مدیران از بخش صنعت در جزیره کیش در فضای رکود که امروزه در جهان حاکم بوده و ایران اسلامی نیز ازاین قائده مستثنی نبوده است قابل تحسین و تقدیر است.

وی توجه به زیر ساخت های بندرگاهی و فرودگاهی که نبض حیات جزیره هستند را بسیار ارزشمند عنوان کرد و گفت: توجه به رشد و توسعه بخش های مختلف بندرگاه و فرودگاه و ورود کالا و مسافر از طریق این مبادی که رگ حیات منطقه است بسیار قابل تحسین است.

حجت الاسلام علیدادی توسعه کمی و کیفی شبکه بهداشت و درمان جزیره کیش را مثبت ارزیابی کرده و از توجه به  رشد و توسعه ده ها زیر ساخت دیگر در بخش های گردشگری را تقدیر کرد.

وی بر آرامش موجود در میان مسئولان ادارات، سازمان ها و نهادهای مستقر در کیش تاکید کرد و افزود: کار و فعالیت در بخش های مختلف مدیریتی در منطقه در کمال آرامش و با همدلی و همیاری و بدون وجود هیچ گونه جنجالی در سالی که به فرموده رهبری سال همدلی و همزبانی نام گرفته ا ست ارزشمند و تحسین برانگیز است.

توجه به زیرساخت های آب و برق، توسعه بخش های مذهبی و فرهنگی، اجیاء جغرافیای منطقه، توجه به بخش های بومی و احیای بخش های قدیمی و بومی جزیره کیش بدون اینکه آسیب به بخش های تاریخی و با حفظ آثار ارزشمند قدیمی در طرح هایی که به زودی اجرایی خواهد شد، بهره برداری از منبع آب مرکزی از دیگر موارد عمرانی و زیرساختی است که امام جمعه جزیره کیش از اجرایی شدن آن ها توسط مدیریت سازمان و دیگر مسئولان قدردانی کرد.

وی تجمیع مدیریت و چابک سازی در شرکت توسعه و سرمایه گذاری در سال های گذشته و تجزیه این بخش به دلیل گسترش فعالیت ها و تبدیل آن به سه شرکت جدید را از توجهات مسئولان به بهتر و با کیفیت تر شدن کارهای عملیاتی و عمرانی عنوان کرد و یادآور شد: باید توجه داشت در هر صورت تعدادی از کارکنان دچار مشکلات و صدمه ای نشده و حقوقی از کسی ضایع نشود.

امام جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با اشاره به صفت منافقان گفت: آن ها همرنگ جماعت شده و زمانی که در جمع مومنان حضور می یابند “امنا” گفته و زمانی که در گروه مخالفان مومنین قرار می گیرند می گویند ما با شما هستیم.

وی آن ها را ظاهرالصلاح خواند و اظهار کرد: قرآن کریم در رابطه با منافقان می فرماید« این گروه زمانی که مومنان پیروز می شوند خود را در صف مومنان قرار داده و زمانی که دشمنان به پیروزی می رسند اظهار می کنند که« ما بر موفقیت شما آگاه بودیم».

حجت الاسلام علیدادی تصریح کرد: این گروه به دنبال گمراه کردن مردم هستند و همواره متناسب با محیط و فضایی که در آن قرار دارند موضع می گیرند.

وی با اشاره به اینکه این افراد زمانی که سخن می گویند گویی دارویی شفا بخش عرضه می کنند بیان کرد: منافقان به گونه ای خود را در میان مردم نشان می دهند که انگار تنها داروی شفا بخش در نزد آن هاست در حالیکه عملکرد آنان همانند درد بدون درمانی است که هیچگاه شفا نمی یابد.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم و مسئولان مومن در مصلای بزرگ کیش برگزار شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است