منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۴
شناسه خبر: 312234
گروه :خبر
13931004000281_PhotoA

امام جمعه تبریز گفت: با شعار دادن صرف که حامی و طرفدار کارگر و تولید داخلی هستیم کاری پیش نمی‌رود مسئولان در عمل نشان دهند که حامی تولید داخلی و توسعه اقتصادی کشور هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز در مصلای امام خمینی(ره) این شهر به طرح اخیر دولت و کنگره آمریکا مبنی بر حکم دیوان آمریکا و دست‌‌درازی به پول‌های بلوکه شده ایران در آمریکا اشاره و اظهار داشت: این جریان بیش از هر زمانی ماهیت غارتگری آمریکا را روشن کرد.

وی تصریح کرد: دزدی و دست‌درازی آمریکا به پول‌های بلوکه شده ایران نقض آشکار برجامبوده و آمریکا به دنبال دخالت در امور ایران است.

عضو خبرگان رهبری گفت: برای ملت ایران دست‌ درازی به پول‌های بلوکه شده ایران در آمریکا ظلم آشکار و سرقت بین‌المللی و قابل تحمل و گذشت نبوده و نخواهد بود.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: دولت ایران به ویژه وزارت امور خارجه نسبت به دزدی آمریکا موضع‌گیری با صلابتی نشان دهد و روش انفعالی پیش نگیرد و از کنار آن عبور کند، چون در آن صورت آمریکا مجددا به این کار دست خواهد زد.

وی خطاب به دولت گفت: اجازه ندهند آمریکایی جنایتکار چنین رفتاری با ایران اسلامی داشته باشد.

آیت‌الله شبستری با اشاره به حساسیت دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی و لزوم انتخاب کاندیداهای اصلح، ولایی، کارآمد و مومن، اظهار داشت: مرحله دوم انتخابات مجلس در استان آذربایجان‌شرقی برای انتخاب 9 نماینده، چهار نماینده در تبریز و پنج نماینده در شهرهای سراب، اهر و هریس، مرند و جلفا، سراب و مراغه و عجب‌شیر برگزار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مردم مومن و بصیر آذربایجان نباید از مرحله دوم این انتخابات مهم ذره‌ای غفلت کنند، ادامه داد: هر چقدر حضور مردم در انتخابات گسترده‌تر باشد موجب استحکام نظام و یاس دشمنان و استکبار و اسباب دلگرمی مسئولان و منتخبان مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه مجلس عصاره ملت است، گفت: مجلس ضعیف مورد طمع دشمنان می‌شود و مردم به افراد امتحان داده و تعهد و تخصص آنان محرز شده رای بدهند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه اکثر نمایندگان مجلس خبرگان رهبری ولایتمدار هستند، تصریح کرد: باید مجلس شورای اسلامی نیز همچون خبرگان رهبری از نمایندگانی ولایتمدار تشکیل گردد، مردم آذربایجانی که به ولایتمداری شهره‌اند باید وکلایی انقلابی داشته باشند.

خطیب جمعه تبریز در ادامه با گرامیداشت سالگرد شهادت استاد شهید علامه مرتضی مطهری گفت: شهید مطهری معلمی عالم و آگاه بود که با تحجر به مبارزه برخاست و در برابر القائات نادرست غربی، اسلام ناب محمدی را برای جهانیان تبیین کرد.

آیت‌الله شبستری با گرامیداشت روز معلم، این قشر از جامعه را سرمایه اصلی کشور برای ساختن جامعه امروز و فردای ایران دانست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود تولید داخلی، جلوگیری از واردات کالاهای غیرضروری و مبارزه با قاچاق را مورد تاکید قرار داد و گفت: کلید حل مشکلات اقتصادی مردم و معضلات جامعه کارگری تقویت و رونق تولید است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: با شعار دادن صرف که حامی و طرفدار کارگر و تولید داخلی هستیم کاری پیش نمی‌رود مسئولان در عمل نشان دهند که حامی تولید داخلی و توسعه اقتصادی کشور هستند.

وی با بیان اینکه خیلی از اجناس داخلی باکیفیت‌تر از محصولات خارجی است، تاکید کرد: کارگران باید اجناس با کیفیت تولید کرده و خلأها را پر کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی