منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۶
شناسه خبر: 328226
گروه :خبر
images

مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان عنوان کرد: حرکت دانشجویان انقلابی دانشگاه هرمزگان در راستای پاسداری از انقلاب اسلامی بود لذا از مسئولان دانشگاه انتظار می رفت که با دیدی انقلابی به قضیه نگاه و تصمیم گیری می کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حامد غلامی، مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی هرمزپرس با بیان اینکه دانشگاه همیشه مبدا و محور تحولات در جامعه و دانشگاهیان قشر تاثیرگذاری هستند، گفت: همه ما دانشگاه و دانشجو را با خصوصیات علم، آگاهی، نشاط، پویایی و سرشار از انگیزه می شناسیم، اینجاست که حرکت ها و جریان ها شکل می گیرد و دانشجو به عنوان نماد آگاهی و روشنگری می تواند جامعه را نسبت به مسائل و اتفاقات آگاه و بیدار کند.

 

مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان اظهار کرد: با توجه به اینکه دشمنان و جریان های معاند نظام دریافته اند که دانشگاه نقش حساسی دارد و مبدا همه تحولات است لذا درصدد نفوذ در دانشگاه ها هستند که با استفاده از این فضای سیال، پویا و پرتحرک به خواسته ها و امیال خود برسند.

 

غلامی تصریح کرد: جریان فتنه یکی از جریان های معاند نظام است که متاسفانه برخی ها سعی بر تطهیر این جریان دارند، جریانی که در سال ۸۸ با حمایت مستقیم استکبار جهانی رو در روی نظام اسلامی قرار گرفت و سعی بر براندازی نظام داشت و در نقاط مختلف کشور شاهد برنامه ریزی های این جریان جهت نفوذ در دانشگاه ها هستیم.

 

وی افزود: با توجه به اینکه فتنه خط قرمز نظام است لذا جریان های معاند باید بدانند که دانشجو بعنوان قشر آگاه و بیدار جامعه نه تنها فریب آنها را نمی خورد بلکه هرگز مجال نقش آفرینی فتنه گران در فضای دانشگاه ها را نخواهد داد.

 

مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان با اشاره به سخن شهید بهشتی مبنی بر اینکه دانشجو موذن جامعه است اگر خواب بماند نماز امت قضا می شد، بیان کرد: دانشجویان دانشگاه هرمزگان با این اقدام خود نشان دادند که مردم می توانند به قشر دانشجو اعتماد کنند و از اینکه مدافعان و محافظان انقلاب اسلامی چون دانشجویان وجود دارد خیالی آسوده داشته باشند.

 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه حرکت دانشجویان انقلابی دانشگاه هرمزگان در راستای پاسداری از انقلاب اسلامی بود لذا از مسئولان دانشگاه انتظار می رفت که با دیدی انقلابی به قضیه نگاه و تصمیم گیری می کردند.

 

غلامی گفت: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) فرمودند در اتخاذ مواضع انقلابی باید صراحت داشت، یعنی رو در بایستی نکنیم، مواضع انقلابی را بیان کنیم و ترس نداشته باشیم لذا اقدام دانشجویان انقلابی در راستای فرمایشات و اوامرحضرت امام ره و مقام معظم رهبری بود.

 

مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان، اظهار کرد:  آیا اجرای فرمایشات امام(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، محرومیت از امکانات رفاهی دانشگاه را برای دانشجوی انقلابی سید محمد متولی را باید در پی داشته باشد و نسبت به فرزندان انقلاب باید اینگونه رفتار می شد و آیا سخنان رهبری مبنی براینکه جوانان انقلابی را تندرو نخوانید اینان دلسوزان واقعی دولت ها هستد در حکم صادره  نسبت به دانشجوی انقلابی رعایت شده است؟

 

غلامی با اشاره به نقش و جایگاه بسیج دانشجویی در دانشگاه تصریح کرد: مجموعه بسیج دانشجویی به عنوان مجموعه ای که تحقق فرامین و رهنمودهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، همچنین دفاع همه جانبه از دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه های گوناگون از وظایفش می باشد، لذا از دانشجویان انقلابی که زندگی خود را وقف دفاع از انقلاب و نظام اسلامی و پاسداری از خون شهدا کرده اند، تحت هر شرایطی حمایت خواهد کرد.

 

وی افزود: به مسئولین دانشگاه توصیه می کنیم که در راستای وظایف تعریف شده دانشگاه از جمله تربیت مهمترین سرمایه انسانی کشور که همان نیروی انسانی آگاه، فعال، مومن، متعهد و همیشه در صحنه است، گام بردارند و تلاش کنند که نقش خود را به عنوان جریان مولد علم و تحقیق جهت رسیدن به قله های علمی به خوبی ایفا نمایند.

 

مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حضور فتنه گران در محیط دانشگاه باعث دور شدن این نهاد از رسالت اصلی خود می شود و در شان دانشگاه اسلامی نیست، لذا مسئولان دانشگاه از این امر پرهیز کنند به این امید که دانشگاه بتواند وظیفه خود را برای رسیدن به تعالی و سربلندی نظام اسلامی به خوبی انجام دهد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است