منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰
شناسه خبر: 350762
گروه :خبر
اتاق بازرگانی

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس با اشاره به ناآرامی‌های ایجاد شده در بازار استان، گفت: تصمیمات و برنامه ها در حوزه اقتصادی باید با تدبر و نظرسنجی اتخاذ شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمدامین صباغی زاده ظهر امروز در نهمین دستور کار کمیسیون نظارت بر اصناف شهرستان بندرعباس با بیان اینکه بازار همواره باید توسط مسئولان مورد ارزیابی و نظارت قرار گیرد، اظهار داشت: نظارت به معنای آرامش و هماهنگی در بازار است نه به معنای آشفتگی بازار.

وی افزود: تلاطمی که اکنون در بازار نام مبارزه با اجناس خارجی را به خود گرفته جز خرابی و آشفتگی چیز دیگری به همراه ندارد.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس بیان داشت: راهکار جمع آوری اجناس خارجی از بازار برخورد ناشایست با بازاریان نیست و اگر مسئولان برنامه ای برای اجرا در بازار دارند اخلاق حرفه ای ایجاب می کند از بازاریان نیز نظرسنجی شود چرا که نبض اقتصادی کشور در دست بازاریان است و بازاریان نیز همواره پشتیبان نظام بوده اند.

صباغی زاده با بیان اینکه بازارها مطابق با نیازها و ذائقه های یک منطقه شکل می گیرند، ادامه داد: ذائقه مردم جنوب با مردم سایراستان های کشور متقاوت است و بازاریان با توجه به نیاز مردم منطقه، مغازه‌هایشان را چیدمان می کنند و حتی مراکز دولتی برای پذیرایی از میهمانانشان از محصولات خارجی استفاده می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: مقوله قاچاق در هرمزگان مبحث تازه ای نیست و این در حالی است که نه هرمزگان مقصد قاچاق است و نه هرمزگانی قاچاقچی.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس تصریح کرد: درحالی هرمزگان نام قاچاق را با خود یدک می کشد که تنها مبادی ورود و خروج اجناس قاچاق است و اگر قاچاقی انجام می شود مربوط به هرمزگان نیست.

طرح و بررسی آموزش واحدهای صنفی نانوایی، پیگیری بند دو کمیسیون نظارت، ارائه گزارش فاقدین پروانه کسب و پروانه های منقضی شده از جمله دستورالعمل های این نشست بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد