منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۵
شناسه خبر: 235925
گروه :خبر
20476

عضو هیئت مدیره موسسه خیریه جهش بندرعباس با اشاره به اینکه 14 سال است در واحد تولید استعجاری کار آفرینی می کنیم ، گفت : پس از پیگیری های زمین برای این موسسه و پرداخت عوارض قریب به یک سال است مسئولین مانع از ساخت این پروژه می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، جلالی عضو هیئت مدیره موسسه خیریه جهش بندرعباس در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار داشت: بنیاد خیریه جهش بندعباس در راستای حمایت از معلولین ذهنی پسر به صورت نهادی مردمی فعالیت می‌کند.

 

 

 

وی بیان کرد : از سال 80 با هدف توانمند سازی معلولین ذهنی پسر و رساندن آنها به حداکثر توانایی لازم جهت اداره یک زندگی مستقل واشتغال موسسه خیریه تشکیل شد .

 

 

 

مدیر موسسه خیریه جهش بندرعباس  با اشاره به عملکرد این موسسه گفت : توانمند‌سازی و ایجاد اشتغال مهمترین هدف موسسه خیریه جهش بندرعباس است.

 

 

 

20481

 

 

 

جلالی با اشاره به نقش موثر این موسسه در کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: موسسه خیریه جهش بدنبال توانمند سازی و خود کفایی مددجویان خود است که در این راستا از نیرو‌های خیر داوطلب استفاده می‌کند.

 

 

 

توانمند‌سازی و ایجاد اشتغال مهمترین هدف موسسه خیریه جهش است
عضو هیئت مدیره موسسه خیریه جهش بندرعباس افزود: شکوفایی استعداد‌های افراد و توانمند سازی از مهمترین اهدافی است که موسسه خیریه جهش بدنبال آن است.

 

 

وی آموزش‌ مهارت‌های بازار محور را یکی دیگر از اهداف موسسه خیریه جهش دانست و گفت: ایجاد کارگاه‌های مهارتی برای مددجویان و نیز ارایه آموزش‌های مهارتی می‌تواند گامی موثر در خود کفایی این افراد باشد.

 

 

 

 

20483

 

جلالی با بیان اینکه 80 معلول در تیم مراقبت در منزل و 375خانواده تحت پوشش خدمات مددکاری هستند ، تصریح کرد : ارایه خدمات درمانی وکمک به تحصیل دانش آموزان و تامین هزینه‌های ازدواج بخش دیگری  از خدمات موسسه خیریه جهش به مددجویان خود است.

 

 

 

عضو هیئت مدیره موسسه خیریه ابراز کرد: موسسه خیریه جهش بدنبال آن است تا با پیاده‌سازی مدل‌های جدید کسب وکار شیوه نوینی را در مشارکت‌های مردمی ایجاد کند و وظیفه موسسه جلب اعانه برای افراد تحت پوشش خود نیست بلکه توانمندسازی آن‌ها است.

 

 

20476

 

وی اظهار کرد : روزانه 100 معلول ذهنی پسر برای آموزشی به موسسه خیریه مراجعه می کنند و اگر این این معلولین رها بشوند و  معضلات اجتماعی بسیاری متوجه مسئولان و خانواده هاست معلولین ذهنی مصونیت قضایی دارند.

 

 

 

جلالی تصریح کرد: با توجه به اینکه این مرکز، موسسه خیریه و نهادی مردمی خود جوش می باشد منابع مالی موسسه 50درصد یارانه بهزیستی مصوبه هئیت وزیران و مابقی حمایت و پشتیبانی مردم خوب و خیر و نیکوکار این استان و شهرستان  و دیگر نقاط کشوراداره می گردد.

 

 

90 درصد از معلول ذهنی از خانواده های بی بضاعت است

 

 

عضو هیئت مدیره موسسه خیریه جهش گفت : 90 درصد معلولان ذهنی این موسسه از خانواده های کم بضاعت هستند که خود مرکز هزینه های آنها را تامین می کند.

 

وی با بیان اینکه معلولین ذهنی فرشتگان زمینی اند نیاز به ترحم ندارند بلکه نیاز به توجه دارند توجه به آموزش به فرهنگ دارند ، اضافه کرد : رفتار خانواده بایستی مثل رفتار با فرزند عادی شان باشد و هرآنچه که رفتار با یک کودک 8ساله لازمه بایستی با معلول ذهنی انجام شد کم توجهی ویا توجه زیادی هر دو مضرر است.

 

 

 

 

20484

جلالی افزود :معلولین ذهنی این موسسه می توانندبا وامهای خوداشتغالی بهزیستی منفک شوند  و همچنین آموزش تولید اسکاج ، آموزش مهارتهای زندگی ، قالی و گلیم بافی ،تولید کیف چرم ،محصولات چرمی ،معرق کاری و هویه کاری ،ورزش، اردوهای درون داستانی و برون استانی ،کارگاه آموزش خانواده  و خیاطی به صورت رایگان بهرمند شوند.

 

50 معلول این موسسه گواهی فنی و حرفه ای دریافت کرده اند

 

وی بیان داشت : بالغ بر 50 نفر از معلولان ذهنی این موسسه با اتمام دوره های آموزشی گواهی فنی و حرفه ای یا صنایع دستی دریافت کرده اند و همچنین تعدادی از آنها تشکیل خانواده داده اند و با داشتن فرزند زندگی عادی خود را سپری می کنند.

 

 

 

20478

 

عضو هیئت مدیره موسسه خیریه جهش ادامه داد:معلولان این موسسه در هفته ای یک روز اختصاصیا برای ورزش به سالن هفت تیر می روند و برنامه های فوق برنامه مثل تئاتر و موسیقی ،اردو ، برنامه تغذیه معلولین ، مسابقات ورزشی، حمایت از خانواده های معلول در قالب کمک نقدی و یا غیر نقدی و یا وسایل کمک توانبخشی بخش دیگری از خدمات موسسه خیریه جهش به مددجویان خود است.

 

14 سال است مستاجر هستیم
جلالی با بیان اینکه  از سال  80 تاکنون مستاجر هستیم،  تصریح کرد : 2 سال گذشته با  نامه نگاری های فراوان به مسئولان کشوری و استانی توانستیم زمینی به اسم معلولین به موسسه به متراژ 500 متر بگیریم و  بیش از دو  سال هم  بابت هزینه پروانه و عوارض درگیر با شهرداری بودیم که در آخر  شهرداری220میلیون از  بابت عوارض و هزینه پروانه ساخت گرفت.

 

 

20480

 

 

وی اضافه کرد : در حال حاضر  پروانه ساختمانی برای ساخت این موسسه در اختیار داریم  و با تمامی مدارک قانونی و پیدا کردن خیر در ساخت ساختمان قریب به یک سال است که مردم و شهرداری مانع از ساخت این پروژه شده اند و زمین این موسسه در 25 هکتاری انتهای خیابان دانشگاه مهرگان است و شهرداری به بهانه اینکه زمین مذکور فضای سبز محله است و یا اینکه مردم می گویند در کنار مدرسه است و تاثیر در روحیه فرزندان ما دارد مانع از این کار شدند.

 

 

عضو هیئت مدیره موسسه خیریه جهش  با بیان اینکه  تعداد محدود که دیگران رو تحریک بر عدم اجرای پروژه می کنند به علت اینکه اگر مرکز معلولین در این محله ساخته شود قیمت منازل ما پایین می آید، بیان کرد : متاسفانه مسئولان هم بدون داشتن دلیل قانونی یا مدرک قانونی از این گونه افراد حمایت می کنند.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر