منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵
شناسه خبر: 335255
گروه :خبر
13950413000451_PhotoA
 

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر:

مسئولان با خاطیان ماجرای افطاری‌های مختلط قاطعانه برخورد کنند

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر ضمن انتقاد از برگزاری افطاری‌های مختلط در این دانشگاه، اعلام کرد: از مسئولین دانشگاه درخواست می‌شود تا در این مسائل از کوچکترین اهمالی دوری کرده و قاطعانه با این افراد برخورد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با انتشار بیانیه‌ای ضمن انتقاد از برگزاری افطاری‌های مختلط در این دانشگاه، اعلام کرد: از مسئولین دانشگاه درخواست می‌شود تا در این مسائل از کوچکترین اهمالی دوری کرده و قاطعانه با این افراد برخورد کنند این حداقل کار ممکن است تا بتوان مسیر اصلاح و فرهنگ‌سازی اسلامی را در دانشگاه به منصه ظهور رساند.

این تشکل دانشجویی در ابتدای بیانیه خود آورده است: چندی است که فضای عطرآگین دانشگاه صنعتی امیرکبیر در تلاطم جسارتی عظیم قرار گرفته است. نفس‌های تربیت نشده در درگاه باری تعالی، بی‌پروا حرمت ماه مبارک را نگه نداشته و مسبب برگزاری افطاری‌هایی شدند که قلب هر مومنی را به درد می‌آورد و خاطر هر انسانی را آزرده می‌کند.

در قسمت دیگری از این بیانیه تاکید شد: بسیار قبل‌تر از برگزاری این مراسم‌ها ، تذکرِ دلسوزان و مذهبی‌ها به حفظ شئون سفره مهمانی خدا به آنهاگوشزد شده بود و به‌همین علت بود عده‌ای از مذهبیون در این مراسمات شرکت کردند اما از اعتماد آنان سوء استفاده شد و نبود گستاخی‌ای که انجام نشود…و جسورانه بر حرمت روزه گیری تاختند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ورای روزه‌خواری‌های قبل از این مراسم‌ها و وضع زننده پوشش خارج از عرف عده‌ای، اختلاط بر این فضاحت می‌افزود. پس از اطلاع مسئولین، ریاست دانشگاه در اسرع وقت حکم به برگزاری افطاری با معیارهای اسلامی دادند که جای تقدیر و تشکر دارد اما هوچی‌گری این عده آغازی بر پایان ظاهر اسلامیشان بود، از اسلام و  انسانیت زبان می‌رانند اما مغز لیبرال آنها حکم بر عمل خلاف اسلام می‌دهد.

در قسمت دیگری از این بیانیه تصریح شد: همین‌هایند که به هرجای دین که با نفسشان مخالفت کرد کافرند و آنقدر جری شده‌اند که برای مسئولین دانشگاه خط و نشان هم می‌کشند، همان بهتر که افطارشان را در فضایی خارج از محیط مقدس دانشگاه بگیرند این عده گستاخی را به حدی رسانده‌اند که احکام اسلام عزیز را همچون اسلافشان خلاف انسانیت مطرح می‌کنند.

این تشکل دانشجویی در ادامه این بیانیه تاکید کرد: بله هرکس به درگاه غرب و تعالیم منحطش زانو زند انسانیت را هم از یاد می‌برد. امروز انتشار یک بیانیه مجهول الهویه و سراسر توهین آنهم با اختلاف چند دقیقه در کانالهای شبکه اجتماعی تلگرامشان، یکی بودن این سه تشکل را بیش از پیش در اذهان نمایان می‌سازد و احتمال آن می‌رود که حتی مدیر کانال تلگرامیشان هم یکسان است.

در ادامه آمده است: حال که این جماعت ظاهرگرا که در اتفاق اخیر حتی ظواهر را نیز رعایت نکردند و خسارت‌های جبران ناپذیری را به حیثیت و کیان داشگاه وارد کردند سوالی که ایجاد می‌شود این‌است که چرا با آنها برخورد نمی‌شود ؟ چرا از سرایت سیب‌های گندیده بوستان امیرکبیر به اهالی این مهد علم و پیشرفت جلوگیری نمی‌شود؟

این تشکل دانشجویی در پایان بیانیه خود اظهار داشت: از مسولین دانشگاه درخواست می‌شود تا در این مسائل از کوچکترین اهمالی دوری کرده و قاطعانه با این افراد برخورد کنند این حداقل کار ممکن است تا بتوان مسیر اصلاح و فرهنگ‌سازی اسلامی را در دانشگاه به منصه ظهور رساند. باشد که با ظهور منجیِ عالم عدالت در زمین گسترانیده شود و ساختارهای شرک و نفاق را در هم کوبد و ما کوچکترین سربازشان باشیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است