منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۶
شناسه خبر: 294688
گروه :خبر
images.jpgاتنخابات

مردم خواهان خواهان اخلاق، صداقت، ساده زیستی، پاک دستی، خدمت گذاری، مردم داری، شفافیت و پاسخگویی در رفتار مسئولین، استقرار قانون مداری، معنویت، عدالت، آزادی، عزت، استقلال، امنیت، آرامش، رفاه و زدودن ظلم، فقر، فساد وتبعیض، درجامعه می باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛ ابراهیم طبیبی فعال سیاسی وفرماندار سابق شهرستان رودان در یادداشتی نوشت: مردم مومن وانقلابی ایران اسلامی که با پیروی از امام راحل(ره) نظام جمهوری اسلامی را تشکیل دادند و در ادامه آن نیز با پیروی از مقام معظم رهبری دنبال تحقق کامل جامعه اسلامی هستند، در همین راستا خواهان اخلاق، صداقت، ساده زیستی، پاک دستی، خدمت گذاری، مردم داری، شفافیت و پاسخگویی در رفتار مسئولین، استقرار قانون مداری، معنویت، عدالت، آزادی، عزت، استقلال، امنیت، آرامش، رفاه و زدودن ظلم، فقر، فساد وتبعیض، درجامعه می باشند و معیارشان در انتخاب مسئولینی مانند رئیس جمهور یا نماینده مجلس، قرار گرفتن افرادی در رأس قدرت است که با پایبندی به ارزشهای فوق، جامعه اسلامی را محقق و شرایط یک زندگی مطلوب را برایشان فراهم کنند، اما در برخی موارد شاهد بوده ایم که افراد یا گروههایی می خواهند با تکیه بر روشهای غیر اخلاقی و ناسالم، از قبیل دروغ، تهمت، تخریب، یا از طریق برجسته سازی یکی از ارزشهای فوق و کنار گذاشتن ارزشهای دیگر، یا از طریق خریدن آشکار رای و خرید پنهان با شیوه های گوناگون، یعنی باخرج کردنهای گوناگون، جلب محبوبیت کنند و با تبلیغات فریبنده و پر خرج آراء مردم را به سمت خود جلب کنند، واز این طریق به قدرت برسند و نتیجه اش این است که در دستگاهها، پول در خدمت قدرت و قدرت در خدمت پول قرار میگیرد و این فسادهایی که شاهدیم به وجود می آید وضررش متوجه اسلام، انقلاب، جامعه اسلامی و عموم مردم می شود.

 

به همین منظور لازم است همیشه مردم مومن، بابصیرت و ولایتمدار، با دقت کامل و بررسی همه جوانب، انتخاب خود را انجام دهند و افرادی هم که خود را معرض انتخاب مردم قرار می دهند ، اگر میخواهند هم به قدرت برسند وهم بین مردم ، دارای عزت و احترام و آبرو باشند وهم به خون شهدای بزرگوار خیانت نکرده ، به انقلاب صدمه نزنند ، در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو و سربلند باشند وبه وظیفه خود در قبال پیشرفت انقلاب و تحقق جامعه اسلامی عمل کرده باشند ، با پایبندی به همه ارزشهای اسلامی و مورد خواست مردم ، محور رقابت در انتخابات وجلب آرا و محبت مردم را سبقت در عمل به این ارزشها قرار دهند. در پایان ، نظر همه خوانندگان محترم این یادداشت را به بخشی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص آسیبهای فساد جلب میکنم .

 

امروز یکی از مهمترین مسائل ما، مبارزه با فساد است. این را باید همه مسؤولان کشور بفهمند. فساد یعنی چه؟ فساد یعنی این‌که کسانی با زرنگی، با قانوندانی، با زبان چرب و نرم و با چهره حق‌به‌جانب، به جان بیت‌المال این ملت بیفتند و کیسه‌های خود را پُر کنند. این کار چند ضرر دارد: یکی این‌که خزانه این کشور که باید صرف مردم شود، صرف ساختن پُل و راه و سد و آبرسانی و آباد کردن روستاها و سامان دادن به زندگی مردم شود، به جیب یک نفر یا یک جمع خاص می رود. وقتی شما میبینید یک نفر آدم در طول مدت کوتاهی – سه، چهار سال – دهها میلیارد تومان از پول بیت‌المال را در صندوق شخصی خود قرار میدهد، معنایش چیست؟ معنایش این است، آن پولی که با آن می شد مثلاً هزار روستا را آباد کرد که مردم از زندگی لذّت ببرند و مزه فقر را نچشند، مزه زندگی راحت را بچشند، یک نفر بتواند با زرنگی، با زبان چرب و نرم، با چهره‌ی حق‌به‌جانب و با استفاده از کمک افراد غافل، همه این پولها را به چنگ آورد. بنابراین اوّلین ضرر این است که بیت‌المال خالی می شود و پول مردم به جیب یک شخصِ طمّاع و حریص و خودخواه و زیاده‌طلب می رود.

 

ضرر دوم این است: کسانی که میخواهند با پول خود در کشور فعّالیت اقتصادی کنند، کارخانه تأسیس کنند، مزرعه راه بیندازند و تولید کنند، وقتی ببینند از راههای نامشروع میشود این همه ثروت به دست آورد، آنها هم تشویق میشوند که بروند کار نامشروع کنند. عدّه‌ای میگویند مبارزه با مفاسد اقتصادی موجب میشود که سرمایه‌دار، سرمایه‌گذاری نکند؛ اما من میگویم قضیه عکس است؛ اگر با فساد اقتصادی مبارزه نشود، هر سرمایه‌داری وسوسه و تشویق میشود که به جای وارد شدن به کار پُردردسر تولید و مقدّمات آن و راههای طولانی دیگر، برود مشغول بند و بست و کارهای فساد انگیز شود. یک فاسد، دیگران را هم به فساد می کشاند و تشویق میکند. بنابراین ضرر دوم این است که کشور از فعّالیت اقتصادی باز خواهد ماند.

 

ضرر سوم این است که آدم فاسد وقتی بخواهد از بیت‌المال مسلمانان استفاده کند، به طور مستقیم که او را راه نمی دهند؛ مجبور است به مدیران و مسؤولان و هر کسی که سر راهِ او قرار دارد، رشوه بدهد. هر کسی هم نمیتواند در مقابل رشوه مقاومت کند. البته بعضی افراد مقاومت میکنند، بعضی هم دانسته یا ندانسته تسلیم میشوند. بنابراین آدم فاسد برای رسیدن به هدف خود، با رشوه دادن و شیرینی دادن، عدّه‌ای را فاسد میکند؛ مدیران را فاسد میکند، مأموران را فاسد میکند، مأمور بانک را فاسد میکند، مأمور فلان وزارتخانه را فاسد میکند.

 

ضرر چهارم این است که وقتی پول و لقمه حرام در بین مردم و نخبگان و زبدگان رایج شد، گناه رایج میشود؛ «امرنا مترفیها ففسقوا فیها(۱)» ، وارد شدن در میدان فساد مالی، مقدّمه ورود به میدان فساد اخلاقی و فساد جنسی و فساد شهوانی و انواع و اقسام فسادهاست.

 

ضرر پنجم این‌که وقتی مدیران و مردمی فاسد شدند، به پایگاه دشمن خارجی تبدیل میشوند. دشمن خارجی از آدمهای فاسد، برای اهداف سیاسی خود در کشور، خوب استفاده می کند. مبارزه با فساد، یک جهاد همه‌جانبه است، من از مسؤلان کشور خواهش می کنم این جهاد عظیم را به اغراض سیاسی آلوده نکنند، اگر مسؤلان کشور آن خودآگاهىِ لازم را داشته باشند، آن‌گاه می فهمند که امروز مبارزه با فساد لازم است و یک جهاد است. نشناختن موقعیّت و خطر، همان ناخودآگاهی است که این خود خطر بسیار بزرگی است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است