منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۶
شناسه خبر: 227432
گروه :خبر
image347339

نقاش و مجسمه ساز هرمزگانی با اشاره به اینکه مسئولان نگاه ویژه ای به هنرمندان بومی استان داشته باشند ، گفت : چند سالی از طرف مسولین قول هایی دادند و ما هم صبرمان زیاد است و هیچ گله ای از مسئولین ندارم چرا که استان هرمزگان از قدیم الا ایام کار فقط برای غیر بومی بوده است و گفته می شود که بومی ها کار بلد نیستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، عباس ناصری نقاش و مجسمه ساز هرمزگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد : از سال ۷۵شاگردی را در جزیره کیش از استاد سعید بختیاری آغاز کردم و بعد کلاس های هنری ام را در خانه فرهنگ و هنر کیش نزد استاد خانم شهنازی  و در رشته های نقاشی و طراحی گذراندم وسپس پیش استاد عیاری حجم سازی ورنگ روغن رو بصورت تخصصی آموختم و بعد برای تکمیل دوره ی معماری ومجسمه سازی در سال ۸۱به اصفهان رفتم .
    337443 (1)
وی بیان کرد :دوره گچ بری وکشته بری اصیل ایرانی را پیش استاد حسین طاهری در نجف آباداصفهان گذراندم  و در حال حاضر به کار طراحی و زیباسازی و مجسمه سازی مشغول هستم و البته بیشتر کارهای ما در منازل مسکونی انجام میشود وکارهای زیباسازی شهر بیشتر در بیرون شهر میناب انجام میدهیم.
IMG-20151008-WA0112
ناصری به دیگر هنرهای خود اشاره کرد و افزود : زیباسازی ساختمان که شامل طراحی نما پوشش خارجی و داخلی؛ سقفهای شیروانی ؛  طراحی حیاط که شامل آلاچیق و آبنما ؛باغچه؛میز و نیمکت ؛کباب پز ؛سنگ فرش؛ استخر ؛زیباسازی شهر شامل نقاشی دیوارها؛نقاشی برجسته ؛مجسمه های بزرگ وکوچک ؛طراحی و اجرای پارک؛ روشنایی ها و نورپردازی  و مجسمه ها به سبکهای مختلف و اندازه های مختلف که اجرای آنها بستگی به موقعیت شهر یا روستا و محیط و حتی طرز تفکر مردم و مسولین آن شهر دارد تاکنون انجام داده ایم.
337436
نقاش و مجسمه ساز هرمزگانی با بیان اینکه تنها درخواست ما از مسئولین استان این است که نظر کوچکی به هنرمندان بومی داشته باشند ، تصریح کرد: ازطرف مسولین چند سالی میشود که قول هایی دادند و ما هم صبرمان زیاد است و هیچ گله ای از مسئولین ندارم چرا که استان ما از همان قدیم الا ایام کار فقط برای غیر بومی بوده است و گفته می شود که بومی ها کار بلد نیستند و شاید حتما همینطور بوده است.
IMG-20151008-WA0111
وی مهمترین چیزی که برای یک هنرمند باقی می ماند را اثر  هنری او دانست و گفت :آثار یک هنرمند میراثی گرانبها برای او و فرزندانش می باشد و خیلی  با اهمیت است و هنرمندی که سالیان سال زحمت کشیده و بازحمت فراوان و مشقت هنری آموخته و بعد از ۲۰ سال تازه میخواهد ثمره کارش را استفاده کند پس یک هنرمند واقعی باید وجدان داشته باشد و هیچ وقت از آثار دیگران به نفع خودش استفاده کند که بعدا لطمه بزرگی به صاحب اثر خواهد بود و آن صاحب اثر در آینده نمیتواند اثر خود را به عنوان نمونه کارش معرفی کند.
IMG-20151008-WA0108
ناصری با بیان اینکه تنها با ارزش ترین چیزی که به وسیله آن میتوان ازهنرش برای کسب درآمد استفاده کند نمونه کارهایی است که طی چندسال خودش انجام داده است ، ابراز کرد : هر گاه یک هنرمند اولین کارهنری بجا می گذارد تازه می فهمد چقدر باید زحمت بکشد تا حداقل ۱۰ اثر خوب به جا بگذارد تا بتواند آثاری به عنوان نمونه کار خودش در آلبوم کاریش داشته باشد.
337447
نقاش و مجسمه ساز هرمزگانی بیان کرد : برای آموختن خیلی مشقت زیادی کشیدم و خیلی چیزها را از دست دادیم و تازمانی که شاگردی می کنید اون آثار متعلق به استاد است و باید قدر هنری که دارید به آسانی به دست میارید را بدانید و هنر و تجربه بیست ساله یک استاد را یک ساله یاد می گیرید.
IMG-20151008-WA0106
وی اظهار داشت : در زمینه ساخت مجسمه باهر شی که حجم و وزن داشته باشد میشود مجسمه ساخت مثل:سنگ ؛ چوب ؛ فلز ؛ گچ ؛ یخ ؛ماسه و غیره و مجسمه هایی که کاربرد بیشتری در زیبا سازی شهر دارد از اکلت فلزی ساخته میشود.
337438
ناصری ادامه داد:مجسمه هم مثل نقاشی سبک های مختلفی مثل کلاسیک و مدرن دارد و مجسمه های فلزی که از مس و برنج و برنز ساخته میشودکه مراحل سخت تری دارد.
IMG-20151008-WA0111
نقاش و مجسمه ساز هرمزگانی با اشاره به اینکه طراحی و ساخت ماکت اولیه به وسیله گل روس یا گچ نسوز  و ماسه  قالب گیری می شود و ذوب کردن فلز مورد نظر در کوره مخصوص  و برش کاری و قلم کاری انجام میشو؛ خاطرنشان کرد: به علت بالابودن قیمت این نوع فلزها در سالهای اخیر بیشتر از مجسمه های بتونی و فایبر گلاس و برای زیبایی داخل ساختمان ها از مجسمه های گچی و پلی استر استفاده میشود.
337442 (1)
وی اولین شرط آموختن طراحی را مطالعه و تحقیق در مورد آناتومی انسان ،حیوان، پرنده و مطالعه طبیعت ، دانست و بیان کرد :مطالعه طبیعت که  بهترین استاد هنر است و تمرینات آن را میتوانید در کنار ساحل با ساخت مجسمه های شنی شروع کنید.
337440 (1)
ناصری با بیان اینکه نقاشی با پاستل و رنگ روغن رو بیشتر دوست دارم و گاهی به صورت خصوصی تدریس میکنم ، خاطر نشان کرد : بیشتر کارم در جزیره کیش و اصفهان اطراف بندرعباس انجام دادم و دوست دارم  زمانی بتوانم برای استان خودم  و همچنین برای شهر خودم میناب کارکنم.

337449

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است