منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
شناسه خبر: 297275
گروه :خبر
IMG_1925

حجت الاسلام عقیلی گفت: مسئله بسیار مهمی که رهبر انقلاب به آن تأکید داشتند این بود که ما نباید دلخوش به این مذاکرات باشیم، دلخوش اینکه آمریکا تحریمها را بردارد، ما باید رو پای خودمان باستیم و از حرف زدن در بحث اقتصاد مقاومتی بگذریم و اقدام و عمل را شروع کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام حمیدرضا عقیلی معاونت تهذیب حوزه علمیه رودان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار رودان نیوز،افزود: مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی فرمودند، به آمریکا نمی شود اعتماد کرد و ایشان به این نکته اشاره کردند که با وجود تمام تلاش دولتمردان در مذاکرات هسته ای، اما با عکس العملهایی که سیاستمداران آمریکایی از خودشان نشان دادند به ما فهماندند که اصلا قابل اعتماد نیستند، آمریکا و کشورهای غربی غیر از مباحث هسته ای به دنبال این هستند که یک نفوذ همه جانبه را در کشور ما داشته باشند.

 

وی اظهار کرد: استکبار به دنبال اینست که مسئولین و دولتمردان ما از اهدافی که در مباحث اقتصادی، سیاسی، جامعه بین الملل اثر گذار است دست بردارند و دشمن ستیزی را خود را کنار بگذارند.

 

عقیلی افزود: از نکاتی که حضرت آقا به آن تأکید داشتند اینست که مردم و مسئولین ما نسبت به سیاست های کلی نظام حواسشان جمع باشد اما بعضی از افراد به دنبال این هستند که نفوذ دشمن در کشور رابیشتر کنند.

 

وی ادامه داد: مسئله بسیار مهمی که رهبر انقلاب به آن تأکید داشتند این بود که ما نباید دلخوش به این مذاکرات باشیم، دلخوش اینکه آمریکا تحریمها را بردارد، ما باید رو پای خودمان باستیم و از حرف زدن در بحث اقتصاد مقاومتی بگذریم و اقدام و عمل را شروع کنیم.

 

معاونت تهذیب حوزه علمیه رودان اضافه کرد: اقدامات ویژه برای اینکه مردم و مملکت ما را به سمتی برود که هیچ نیازی به خارج نداشته باشیم و بسیاری از نیازهای خودمان را داخل تأمین کنیم، انجام دهیم.

 

وی با بیان به اینکه در اجرای اقتصادمقاومتی نه فقط دولت بلکه مردم هم باید تلاش کنند، گفت: رهبر انقلاب 10عنوان نقشه راه اجرای اقتصاد مقاومتی را بیان فرمودند و دولتمردان باید این 10عنوان را در اولویت کارش قرار دهد و مردم هم در هر جایی  که ازاین کشور هستند از مصرف کالاهای خارجی صرف نظر کنند و بیانات مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار دهند و آنها را رعایت کنند.

 

حجت الاسلام عقیلی  با اشاره به اینکه  ضربه اجناس قاچاق به بازار و اقتصاد کشور خیلی زیاد است،اظهار کرد: در خیلی از مناطق مرزی کشور اجناس قاچاق وجود دارد و جنس قاچاق به صنعت کشور ضربه می زند، بد نیست مردم ما در تأمین ابتدایی ترین نیازهایشان مثل آبمیموه های خارجی که از کشورهای عربی و سعودی می آید مصرف نکنند.

 

وی افزود: از یک طرف مردم باید تا می توانند نیازهای خودشان را از اجناس داخلی و محصولات کشور تأمین کنند و اسراف و تبذیر نداشته باشند و از طرف دیگر دولتمردان هم تمام تلاششان کنند که یک اقتصاد درون زا بجای اقتصاد خارجی داشته باشند.

 

معاونت تهذیب حوزه علمیه رودان با اشاره به اینکه خریدن هواپیما و بیشتر شدن مناطق آزاد نیازمندی ویژه مردم کشور نیست، ادامه داد: باید به داخل کشور و آباد کردن کشور خودمان بیشتر اهمیت بدهیم و تأکیدی که رهبر انقلاب در حرم رضوی داشتند این بود که مراقب این پولهایی که به تدریج از کشورهای دیگر آزاد می شود باشید و در مورادی که به اقتصاد مقاومتی کمک می کند مصرف شود.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: بد نیست هر روز مطالب و بیانات مقام معظم رهبری را مطالعه کنیم و اگر دم از ولایت فقیه و اطاعت می زنیم، فقط در گفتار نباشد بلکه باید با اقدام و عمل نشان دهیم و باید حواسمان جمع باشد که حمایت از ولایت فقیه در عمل، با عمل به بیانات رهبر انقلاب پیاده می شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد