منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱
شناسه خبر: 348366
گروه :خبر
%204_1~1

یکی از اهالی شهرستان میناب با اشاره به گسترش فروچاله ها در دشت میناب گفت : خشک شدن آب زیر زمینی شهرستان میناب خطایی است که ازسوی مسولان شهرستان میناب رخ داده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ یکی از دامداران مینابی در گفتگو با خبرنگار هرمز به اشاره به وضعیت اسفناک جنگل های  و وجود فروچاله های خطرناک در این شهرستان افزود : انتقال آب میناب به مرکز استان خطایی است که مسولان شهرستان میناب و استان آن دنیا باید پاسخگوی مرگ این همه جنگل ها باشند چرا که با این تصمیمات حیات جنگل ها ، دامداران و مردم میناب را نابود کردند .

وی افزود : طی ۴۰ سال دامداری تا بحال وضعیتی اسفناک تر از این درجنگل های میناب ندیده ام و دیگر چرایی برای دام ها وجود ندارد .
وی با بیان اینکه روح مردم میناب با جنگل ها و سبزه ها آمیخته شده است گفت : وقتی جنگل ها را می بینم که به این وضعیت افتاده است قلبم بدرد می افتد و برای آینده این شهرستان به شدت نگران می شوم .
این دامدار با بیان اینکه شغل اکثریت روستاهای میناب دامداری و دامپروی است ، تصریح کرد : بیکاری در شهرستان میناب بیداد می کند و کسی هم به داد جوان ها نمیرسد اکثریت آنها به شغل آب و اجدادی پدران خود ( دامداری ) مشغول هستند که همین شغل هم تا سال های آینده از بین میرود .
وی به جایگاه و اهمیت شغل دامداری اشاره کرد و افزود : دامداری و دامپروی یکی از نیازهای مهم هر کشور است که از نظر اقتصادی از وابستگی رهایی یابد ، اما در شهرستان میناب کسی به فکر دامدار نیست .
* فروچاله های میناب قتگاه حیوانات *
وی در بخش دیگری از این گفتگو به وضعیت خطرناک فروچاله ها در جنگل ها و دشت میناب اشاره کرد و گفت : روزانه بالغ بر ده حیوان بی گناه از حیوانات اهلی و وحشی در فروچال های می افتند و جانشان را از دست می دهند .

این دامدار عنوان کرد : وسعت جنگل و تعداد حیوانات زیاد است و وقتی حیوانات وارد جنگل می شوند به صورت ناگهانی وارد فروچاله هایی می شوند که حتی اگر حیوان را هم ببینی که در چاله افتاده هم نمی شود آنها را بیرون آورد چرا که بعضی از فروچاله ها بالای ۲۰ متر عمق دارند و امکان ریزش هم وجود دارد .
وی در پایان تصریح کرد : مسولان باید جلوی انتقال آب از شهرستان میناب بگیرند و آب مرکز استان را زدن آبشرینکن تامین کنند چرا که اگر این رویه ادامه دار شود سفرهای آب زیر زمینی میناب به پایان می رسد و علاوه بر نابودی جنگل ها و باغلات خانه های مردم هم روی سرشان آوار می شود .

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان