منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
شناسه خبر: 301480
گروه :خبر
13950116000466_PhotoA

سفیر امارات متحده عربی در واشنگتن در یک یادداشت سراسر ضد ایرانی که در روزنامه آمریکایی منتشر شده نوشت: ایران خطرناکتر از همیشه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یوسف العطیبه سفیر امارات متحده عربی در واشنگتن در یادداشتی نوشت: فریب نخورید، ایرانی که ما می‌شناسیم خطرناکتر از همیشه است.

سفیر امارات متحده عربی در آمریکا یادداشتی با عنوان «یک سال پس از توافق هسته‌ای ایران» در بخش نظرات روزنامه وال استریت ژورنال نوشته و ادعاها و اظهاراتی علیه ایران در آن مطرح کرده است.

یوسف العطیبه نوشت: «در زمان توافق درباره چارچوب برنامه اقدام جامع اقدام مشترک، رئیس‌جمهور اوباما گفت که این توافق جهان را امن‌تر خواهد کرد. شاید اینطور باشد اما این موضوع فقط در کوتاه مدت و منحصر به موضوع تکثیر سلاح‌‎های هسته‌ای ایران بود».

این مقام اماراتی ادامه داد: «متاسفانه علی رغم آن همه حرف‌ درباره تغییر، ایرانی که ما برای مدت طولانی می‌شناسیم، خصم، توسعه طلب و خشن بوده و این موضوع همچنان ساری و جاری است و این کشور از هر زمان دیگری، خطرناک‌تر است».

العطیبیه با پیش کشیدن ادعاهای امارات درباره جزایر سه گانه ایرانی نوشت: «در امارات متحده عربی ما به دنبال راه‌ها برای همزیستی با ایران هستیم. شاید هیچ کشوری به اندازه ما از روابط عادی و نرمال با ایران، سود نمی‌برد. کاهش تنش‌ها به ازسرگیری روابط و پیوندهای تجاری، تبادلات و همکاری‌ها در حوزه انرژی و فرهنگی و آغاز فرایندی برای حل اختلاف ۴۵ ساله کمک می‌کند».

سفیر امارات در آمریکا با مطرح کردن آزمایش‌های موشکی ایران و بازداشت ۱۰ نظامی آمریکایی در اب‌های خلیج فارس ادامه داد: «اما از زمان توافق هسته‌ای، ایران اقدامات تحریک‌آمیز خودش را تشدید کرده است».

او که کشورش در تجاوز نظامی همه جانبه ائتلاف عربستان سعودی به یمن حضور مستمر و گسترده‌ای داشته است، ادعای تکراری و بی اساس «حمایت ایران از حوثی‌ها و ارسال تسلیحات» را تکرار کرد.

سفیر اماراتی در ادامه ادعاها و تهمت‌زنی‌ها به ایران، علیه مواضع تهران نسبت به بحرین، عربستان سعودی، سوریه و حزب‌الله لبنان اظهارنظر خصمانه‌ای کرده است.

العطیبیه در اظهارنظری خصمانه و ضد ایرانی افزود: «اینها همه نمایانگر آن است که ایران همچنان حامی اصلی تروریسم در جهان است؛ موضوعی که نه فقط برای منطقه بلکه برای آمریکا هم تهدید است».

سفیر ابوظبی در واشنگتن حتی به شعار مردم ایران علیه سیاست‌های خصمانه آمریکا هم اشاره کرده و نوشته است: «”مرگ بر آمریکا” همیشه چیزی بیش از یک عبارت زشت بوده است و این(شعار مرگ بر آمریکا) همیشه سیاست ایران بوده است».

مقام اماراتی در ادامه به «آمریکا و جامعه بین‌المللی» می‌گوید که در صورت عدم تغییر رفتار و مواضع ایران، آنها باید برای این کشور روشن کنند که «ایران با طیف کاملی از تحریم‌ها و دیگر تدابیری که هنوز بر اساس مفاد قطعنامه‌های سازمان ملل در خود توافق هسته‌ای موجود است، مواجه خواهد شد».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است