منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۲
شناسه خبر: 261457
گروه :خبر
13941008000172_PhotoA

مرکز شهر «شیخ مسکین» در شمال استان درعا، واقع در جنوب سوریه، به طور کامل به دست ارتش سوریه افتاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت، پس از چندین روز درگیری شدید با تروریست‌های جبهه‌النصره، سرانجام توانستند کنترل کامل مرکز شهر را به دست بگیرند.

تروریست‌های جبهه النصره، در شهر شیخ المسکین با پیشروی نیروهای سوری به طرف مرکز شهر، اتاق عملیات خود را به شهرک (نوی) انتقال دادند.

همزمان ده‌ها تن از عناصر تروریستی از ترس کشته شدن به حومه غربی و جنوبی شهر فرار کردند.

نیروهای ارتش موفق شدند تمامی محورهای منتهی به شهر را بطور کامل قطع کنند و اجازه ورود و خروج تروریست ها و تجهیزات را به داخل شهر ندهند.

به گزارش فارس، روز گذشته نیز نیروهای سوری موفق شدند خطوط امداد رسانی تروریست ها را در شمال و جنوب قطع کنند و دقایقی قبل توانستند راه ارتباطی تروریست ها در غرب شهر را زیر اتش قرار دهند و قطع کنند.

ساعتی قبل نیز نیروهای سوری با ادامه پیشروی خود به مرکز شهر از محور شرقی، میدان اصلی شهر و مسجد العمری را از وجود عناصر تروریستی پاکسازی کردند.

در حال حاضر میدان السریاتیل، مسجد زاید، مدرسه دولتی نهم واقع در مرکز شهر در کنترل ارتش و نیروهای مقاومت است.

بنا به این گزارش درگیری‌های کماکان در جهت غرب و جنوب غربی و شمال غربی شهر بشدت ادامه دارد.

به گزارش فارس، شهر «شیخ مسکین» در مسیر جاده قدیم دمشق به درعا و همچنین در مسیر شهر «السویدا» قرار دارد و مسیر مبادله گسترده سلاح بین جنوب و مرکز سوریه محسوب می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند