منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۴
شناسه خبر: 355433
گروه :خبر
img_8665

ناظر مرکز آمار و سرشماری در هرمزگان با بیان اینکه مرکز آمار ایران از لحاظ آماری رتبه سوم را در بین کشورهای آسیایی دارد،اظهار کرد:در اجرای طرح سرشماری دشوار وجود از این رو بایستی تجدید نظری اساسی در ساختار سرشماری کشور ایجاد نمود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ بلادی، ناظر مرکز آمار و سرشماری کشور در استان هرمزگان با اشاره به آغاز سرشماری اینترنتی در سال جاری گفت: یکی از اهداف سرشماری چهارچوب آمارگیری ها تا ده سال آینده است، در این چهارچوب سازی خانوارها برای طرح هایی مانند نیروی کار، تامین درآمد برای کلیه آمارگیری ها از این پس از سرشماری سال 95 بهره می بریم. سرشماری نفوس و مسکن داریم که هشتمین سرشماری کشور محسوب می شود.

وی با بیان مشکلات سرشماری سنتی و روش سرشماری اینترنتی تصریح کرد: یکی از مشکلات های عمده حمل و نقل وسایل و فرم های سرشماری در سال های گذشته بوده و امکان خطا در سرشماری سنتی وجود داشته است لکن زمانی که مأمور سرشماری می کند اگر خطا داشته باشد تبلت مخصوص سرشماری خطا را نمی پذیرد و ثبت نمی کند. در سال 90، 57 هزار نفر مامور سرشماری داشتیم که در حال حاضر به علت روش اینترنتی ثبت کردن اطلاعات باعث کاهش مامورین سرشماری شده و به 20 الی 25 هزار نفر رسیده است.

بلادی با اشاره به حساسیت خانواده ها نسبت به بعضی سوالات، افزود: حساسیت خانوارها نسبت به برخی سوالات مانند شماره ملی، متراژ واحد مسکونی، وسیله نقلیه و … به دلیل ذهنیتی که از طرح هدفمندی و ترس از حذف یارانه ها بسیار زیاد است و ممکن بود که از پاسخگویی سر باز زنند و یا به درستی پاسخی ندهند.

وی اذعان داشت: در ایران و بسیاری از کشورهای در حال توسعه، سرشماری به شکل سنتی صورت می گیردلذا در سالیان اخیر به علت بروز مشکلاتی در روند ساماندهی، اجرا و استخراج سرشماری سنتی در کشور، گزینه تغییر روش انجام سرشماری را مطرح شده از این رو مشکلات موجود به اندازه چشمگیری می باشند که در اجرای سرشماری بسیار دشوار می نماید، از این رو بایستی تجدید نظری اساسی در ساختار سرشماری کشور ایجاد نمود.

ناظر مرکز آمار در خصوص سرشماری ترکیبی سال 95 به دریافت کد برای ثبت نام اینترنتی کرد و عنوان کرد: هر فرد در هر جای کشور می تواند سرشماری را انجام دهد حتی اگر در محل و یا شهر مورد نظر و یا محل زندگی خانواده حضور ندارد و بعد از ثبت نام یک پیام و یا از طریق کد پستی یک کد برای شهروندان ارسال می شود که از آن نگهداری و برای سرشماری حضوری از آن استفاده کنند. در این نوع سرشماری پشتیبانی داریم و خانوارهایی که در سال 90 در همان محل ساکن باشند و شماره ملی خود را وارد کنند سایر اطلاعات را در سیستم نشان می دهد.

بلادی خاطرنشان کرد: مرکز آمار ایران از لحاظ آماری رتبه سوم را در بین کشورهای آسیایی دارد و روش اینترنتی روشی است که بر کاهش هزینه ها در بلند مدت، کاهش مصرف کاغذ، خطایی که در خواندن خط است به ما کمک می کند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر