منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۷
شناسه خبر: 180315
گروه :خبر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا رضا سالمی در حاشیه بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از کشتارگاه تمام اتوماتیک تولید مرغ منجمد در اطراف تهران درباره نحوه تولید مرغ منجمد، گفت: هم اکنون در کشور مرغ منجمد همانند گوشت مرغ گرم و در برخی موارد به مراتب با کیفیت […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا رضا سالمی در حاشیه بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از کشتارگاه تمام اتوماتیک تولید مرغ منجمد در اطراف تهران درباره نحوه تولید مرغ منجمد، گفت: هم اکنون در کشور مرغ منجمد همانند گوشت مرغ گرم و در برخی موارد به مراتب با کیفیت بالاتر از آن تولید می شود، زیرا این محصول در کشتارگاه های تمام اتوماتیک و بدون دخالت دست و با شرایط کیفی مطلوب تولید، بسته بندی و منجمد و به بازار عرضه می شود.

وی ادامه داد: به طوری که انجماد گوشت مرغ می تواند از انتقال برخی عوامل بیماری زا به انسان کاهش دهد.

وی اظهار داشت: در همین راستا شرکت پشتیبانی امور دام تلاش کرده تا با ابلاغ به موقع شرایط خرید در ۹ وزن مختلف با قیمت های متفاوت به اتحادیه و تشکل ها محصول کیفی را خریداری و به بازار عرضه کند.

مدیرکل تامین دام و فراورده های محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه خرید مرغ از تولیدکنندگان طبق دستورالعمل ۳۴ ماده ای خریداری می شود، ادامه داد: یکی از این موارد تائیدیه سازمان دامپزشکی کشور است به نحوی که براساس ضوابط بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور، مرغ هایی از تولیدکنندگان خریداری می شود که حداقل ۱۰ روز از مصرف آنتی بیوتیک آنان گذشته باشد، در آن صورت مجوز کشتار برای آنها صادر می شود.

سالمی اظهار داشت: شرکت پشتیبانی امور دام در راستای وظایف تنظیم بازاری و برای حمایت از تولید و مصرف اقدام به خرید و جمع آوری مرغ می شود تا در صورت نیاز برای تنظیم بازار مرغ را با قیمت مناسب به بازار عرضه کند.

وی افزود: البته جمع آوری و خرید مرغ از تولیدکنندگان توسط شرکت پشتیبانی امور دام موجب کاهش عرضه این محصول به بازار و کاهش ضرر و زیان تولیدکنندگان نیز می شود.

به گفته وی، بنابراین در زمان افت قیمت محصول این اقدام دولت باعث می شود تقاضا از عرضه پیشی بگیرد تا بازار متعادل شود.

مدیرکل تامین دام و فرآورده های محصولات دامی شرکت پشتیبانی اموردام درباره وزن مرغ، افزود: درحال حاضر در تمام دنیا مرغ با وزن پائین مصرف می شود بنابراین باید با فرهنگ سازی مردم ما نیز به سمت مصرف مرغ با وزن پائین بین ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ کیلوگرم باشند زیرا مرغ با وزن بالا نه تنها از لحاظ اقتصادی برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی ندارد بلکه برای مصرف کنندگان نیز از کیفیت مطلوب برخوردار نیست.

وی تصریح کرد: این در حالیست که ذائقه خانوراهای ایرانی به سمت مصرف مرغ درشت بیش از ۲ کیلوگرم است بنابراین تولیدکنندگان نیز چاره ای جز تولید مرغ با وزن بالا ندارند.

سالمی گفت: در راستای ایجاد فرهنگ مصرف مرغ با وزن پائین شرکت پشتیانی امور به خرید مرغ با وزن پائین و قیمت بالاتر اقدام کرده اما این امر به حمایت رسانه ها نیاز دارد تا مردم به سمت مصرف مرغ با وزن کم سوق داده شوند.

دلاور حیدرپور مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام تهران نیز گفت: هم اکنون ۱۰۰ هزارتن مرغ منجمد در شرکت های پشتیبانی امور دام سراسر کشور موجود است و نگرانی بابت کنترل بازار مرغ وجود ندارد.

وی با بیان اینکه روزانه ۵۰۰ تن مرغ دراستان تهران عرضه می شود، افزود: درحال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام هرکیلوگرم مرغ را با وزن پائین و توسط کشتارگاه های تمام اتوماتیک را با قیمت حداکثر ۷ هزارتومان و مرغ با وزن بالا توسط کشتارگاه های سنتی را حداکثر ۶ هزار تومان خریداری می کند.

وی تاکید کرد: قیمت عرضه مرغ منجمد به بازار طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار است و شرکت پشتیبانی امور دام در قیمت گذاری محصول عرضه شده به بازار نقشی ندارد.

حیدرپور گفت: در شرایط فعلی ۲۸ کشتارگاه طیور در اطراف این استان فعال است که اکثر آنان گوشت مرغ گرم توزیع می کنند و عرضه مرغ منجمد به بازار تنها توسط ۸ کشتارگاه اتوماتیک انجام می شود.

حیدرپور از دلایل افت قیمت مرغ طی روزهای اخیر در بازار را کاهش تقاضا و مصرف دانست و گفت: در ۱.۵ ماه پایانی سال ۹۲، روزانه ۷۰۰ تن مرغ به بازار عرضه می شد که به تقاضای بالا همه به فروش می رفت و همین امر منجر به بالا رفتن قیمت این محصول در روزهای پایانی سال شد.

در بازدید خبرنگاران و رسانه های جمعی از یکی از کشتارگاه های تمام اتوماتیک اطراف تهران با ظرفیت کشتار روزانه ۱۵ تن، مرغ خریداری شده در خط تولید یک، ابتدا وارد سالنی از نور آبی می شود تا با کاهش استرس دچار شوک و تلف شدن نشود و پس از آن با ورود به حوزچه آب همراه با برق بین ۷۰ تا ۱۰۰ ولتاژ به مدت ۳۰ ثانیه دچار گیجی می شوند که طی همین مدت زمان کوتاه ذبح شرعی انجام می شود.

پس از آن طی مدت ۱.۳۰ دقیقه کل خون مرغ یعنی ۳ درصد خون از بدنش خارج می شود و بعد مرغ وارد حوزچه آب گرم حرارت بین ۵۰ تا ۶۰ درجه می شود (طی مدت ۱ تا ۲ دقیقه) و وارد دستگاه پرکنی می شود.

طی فرایند مذکور ۳ درصد خون، ۵.۵ درصد پر و نیم درصد ساق پا و پنجه از وزن مرغ کاهش می یابد.

در خط دو تولید نیز تمام امحاء و احشاء مرغ توسط دستگاه های اتوماتیک خارج و شست و شو انجام می شود.

در خط سه تولید مرغ وارد دستگاه های چیلر شست وشو دهنده و خنک کننده می شود و پس از ورود به تونل انجماد با دمای منی ۱۸درجه آبگیری و برای بسته بندی اماده می شود و به طور مجدد محصول وارد سالن های انجماد می شود تا در زمان مناسب به بازار عرضه شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است