منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
شناسه خبر: 220256
گروه :خبر
13940617000915_PhotoA

چندین کشور اروپایی روز دوشنبه، یک روز بعد از آن که دولت آلمان با نقض یکی از عناصر مهم یکپارچگی اتحادیه اروپا، «پیمان شنگن»، مرزهایش را به روی پناه‌جویان بست، طرح‌های کنترل مرزی برقرار کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مجارستان، لهستان و اتریش، روز دوشنبه از روال آلمان که یک روز قبل‌تر اقداماتی را برای بستن مرزها به روی پناه‌جویان انجام داده بود، تبعیت کردند.

 در هفته‌های گذشته ده‌ها هزار پناه‌جو که عمدتاً از کشورهای جنگ‌زده هستند از مسیرهای پرخطر روانه کشورهای اروپایی شده‌اند.

آلمان، روز یکشنبه برای کنترل ورود پناه‌جویان ورود تمامی قطارهای به این کشور از اتریش را ممنوع اعلام کرد. برلین همچنین از طرح‌های برای تشدید تدابیر کنترل مرزی خبر داد.

این اقدام دولت آلمان، نقض پیمان 20 ساله شنگن محسوب می‌شود اما امروز، مقامات دولت اتریش نیز اعلام کردند برای مقابله با سیل ورود پناه‌جویان چاره‌ای جز پشت کردن به قوانین اتحادیه اروپا ندارند.

مقامات اتریش روز دوشنبه اعلام کردند یگان‌های ارتش را برای جلوگیری از ورود پناه‌جویان عازم مناطق مرزی خواهند کرد.

نخست‌وزیر مجارستان هم روز دوشنبه صدها نیروی پلیس تازه‌کار را روانه نقاط مرزی کرد. او ابراز تأسف کرد که شرایط به گونه‌ای است که مجبور شده نیروهای پلیس را قبل از اتمام تحصیلاتشان روانه این مناق کند.

 لهستان دیگر کشوری بود که نخست‌وزیرش اعلام کرد آماده به کار بستن محدودیت‌های مرزی با کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است